Polska

Zjazd PJN w niedzielę. Wcześniej nowe twarze?

Polska

TVN24Politycy PJN spotkają się w niedzielę w Hotelu Europejskim

Posłowie klubu "Polska jest najważniejsza" pracują na pełnych obrotach i organizują kongres tego ugrupowania. Jak dowiaduje się TVN24, kongres ma się odbyć w najbliższą niedzielę o godz. 14 w warszawskim kinie Kultura. Jeszcze przed nim ugrupowanie ma pozyskać nowych posłów i liczących się działaczy samorządowych.

Kongres stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 14:00 – dowiedziała się TVN24. Na kongresie mają być przedstawione założenia programowe stowarzyszenia i wystąpić mają jego liderzy.

"Dopinają" program

Na razie nie ujawniają oni, o czym dokładnie będą mówić. Jak zapowiadała w zeszłym tygodniu Joanna Kluzik-Rostkowska, trwa "dopinanie" programu nowego ugrupowania. - Bardzo ważna polityka społeczna, w tym ze szczególnym uwzględnieniem polityki demograficznej, polityki rodzinnej, tej nowoczesnej - wyliczała. Oprócz tego program obejmie gospodarkę i politykę zagraniczną.

- Bardzo ważny element - polityka zagraniczna Polski, skupienie się na tym, co wypracował Lech Kaczyński, czyli robienie wszystkiego, by Polska mogła być liderem regionu, by mieć dobry punkt wyjścia i silną pozycję zarówno w UE, jak i w świecie - podkreśliła Kluzik-Rostkowska.

Nowe twarze

Przedstawiciele PJN zapowiadają, że przed niedzielnym spotkaniem pozyskają do klubu nowych posłów, a do stowarzyszenia liczących się działaczy samorządowych.

Intensywnie pracują nad tym politycy ugrupowania - dziś Paweł Poncyljusz był we Wrocławiu, w czwartek Elżbieta Jakubiak i Jacek Tomczak wybierają się do Poznania.

rs/sk

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości