Polska

Wyjazdowe posiedzenie klubu PO. "Nie będzie ścinania głów"

Polska

Kopacz: nie będzie ścinania głów
tvn24Posłowie PO odbędą szczerą rozmowę - zapowiada Kopacz

Wyjazdowe posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej, zaplanowane na wtorek, "to będzie, szczera przyjacielska rozmowa, a nie ścinanie głów" - zapowiedziała premier Ewa Kopacz.

Kopacz była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy na wyjazdowym posiedzeniu klubu PO będą wyciągane wnioski personalne i dokonywane rozliczenia powyborcze.

- Nie. Będzie na pewno pełna mobilizacja i gwarantuję, że rozjedziemy się po tym klubie gotowi do walki październikowej, przed następnymi wyborami - powiedziała premier. Jak przekonywała, może zagwarantować, że "to będzie, szczera przyjacielska rozmowa, a nie ścinanie głów".

"Gorąca dyskusja"

Kopacz pytana, czy Platforma ma pomysł na zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych, powiedziała, że będzie czas, kiedy, tak jak inne ugrupowania, PO będzie przedstawiać swoje pomysły, przedstawi też szefa sztabu wyborczego.

- Będziemy państwu prezentować osoby, które będą odpowiedzialne za swoje role w tych nadchodzących, wcale niełatwych dla nas wyborach - powiedziała.

Wcześniej marszałek Sejmu Radosław Sikorski powiedział, że spodziewa się gorącej dyskusji podczas posiedzenia klubu. - Spotkanie wyjazdowe klubu to rzecz ważna, bo mieliśmy ważne wydarzenia w polskiej polityce. To oczywiście wewnętrzna sprawa, ale spodziewam się gorącej dyskusji - powiedział Sikorski.

Autor: mac//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości