Polska

"To był dobry kolega i doświadczony pilot"

Polska

Sekretarz aeroklubu znał pilota, który zginął w sobotę razem z 10 skoczkami
Sekretarz aeroklubu znał pilota, który zginął w sobotę razem z 10 skoczkamitvn24
wideo 2/21

Samolot Piper Navajo, który rozbił się z pod Częstochową, był użytkowany przez firmę organizującą skoki spadochronowe od maksymalnie 2-3 miesięcy - twierdzi Paweł Niemczyk z Aeroklubu Częstochowskiego. - Wcześniej latali na cesnach - mówi pilot.

Niemczyk powiedział, że sekcja spadochroniarska w Aeroklubie Częstochowskim jest dobrze rozwinięta. Skakali głównie ludzie z dużym doświadczeniem, zawodowcy. Sama firma Omega, która była organizatorem lotów, działała pod Częstochową od ok. 4 lat.

Dodał, że firma wcześniej dysponowała dwoma cesnami. Od około maja pojawił się Piper Navajo, który jako jedyny obsługiwał spadochroniarzy na rudnickim lotnisku.

Doświadczony pilot

Niemczyk powiedział, że znał pilota, który w sobotę usiadł za sterami samolotu. Był to jego "bardzo dobry kolega" i "doświadczony pilot". Miał ok. 30 lat i legitymował się zawodową licencją.

Niemczyk dodał, że wydaje mu się, że pilot latał tylko w aeroklubie i nie pracował dla żadnych linii lotniczych.

"To był doświadczony pilot"
"To był doświadczony pilot"tvn24

Samolot runął na ziemię

11 osób zginęło w sobotnim wypadku samolotu pod Częstochową. Jedną uratowaną, w stanie ciężkim, przewieziono do szpitala w Częstochowie. Samolot należał do prywatnej szkoły spadochronowej, wykonywał lot z podczęstochowskiego lotniska w Rudnikach.

W chwili przyjazdu strażaków na miejsce poza maszyną znajdowały się trzy osoby, z których jedna przeżyła katastrofę.

Autor: pk//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości