TVN24 | Polska

Prezydent "otrzymał szczegółowe informacje". Spotkanie w BBN między innymi o szczepieniach

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Dworczyk o spotkaniu z prezydentem w BBN
Dworczyk o spotkaniu z prezydentem w BBNTVN24
wideo 2/21
TVN24Dworczyk o spotkaniu z prezydentem w BBN

Pan prezydent szczegółowo weryfikował informacje, potencjalne zagrożenia i wyzwania, z którymi się zmagamy w sprawie szczepień - przekazał po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Michał Dwroczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw szczepień. Rozmowy dotyczyły również ustawy o rezerwach strategicznych.

We wtorek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie z udziałem między innymi prezydenta Andrzeja Dudy, szefa kancelarii premiera, pełnomocnika rządu do spraw szczepień Michała Dworczyka i prezesa Agencji Rezerw Materiałowych Michała Kuczmierowskiego.

Rozmowy dotyczyły zatwierdzonej przez parlament ustawy o rezerwach strategicznych, a także systemu szczepień i dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 w Polsce.

Prezydent "szczegółowo weryfikował"

Po spotkaniu głos zabrał Michał Dworczyk. - Pan prezydent szczegółowo weryfikował informacje, potencjalne zagrożenia i wyzwania, z którymi się zmagamy w sprawie szczepień - przekazał.

Dodał, że rozmowa dotyczyła tego, jak został skonstruowany system szczepień oraz "jakie powinny ewentualnie zmiany w nim nastąpić w kolejnych kwartałach, gdy szczepionek będzie o wiele więcej".

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że prezydent otrzymał szczegółowe informacje" na temat przebiegu szczepień przeciw COVID-19 i tego, "jakie są możliwości, jakie ograniczenia".

"Szerokie konsultacje" prezydenta w sprawie ustawy o rezerwach strategicznych

Drugim tematem wtorkowej rozmowy była ustawa o rezerwach strategicznych. Soloch zaznaczył, że prezydent przed podjęciem decyzji w sprawie tej ustawy "odbywa szersze konsultacje, przede wszystkim z osobami, które tę ustawę pilotowały". - Wątpliwości rozwiewaliśmy już na etapie powstawania tej ustawy. Pan prezydent w procesie decyzyjnym chciał pewne rzeczy wyjaśnić, dopytać. To miało miejsce - mówił.

Dworczyk powiedział, że to co najistotniejsze w ustawie "to zmiany, które pozwalają na zwiększenie efektywności działania Agencji Rezerw Materiałowych".

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości