TVN24 | Polska

Sosnowiec: prowadziła z dwoma promilami. Za "zapomnienie o sprawie" chciała dać policjantom 10 tysięcy złotych

TVN24 | Polska

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Do zdarzenia doszło w Sosnowcu
Do zdarzenia doszło w Sosnowcumapa google
wideo 2/7
mapa googleDo zdarzenia doszło w Sosnowcu

Mieszkańcy Sosnowca (woj. śląskie) zauważyli, że 59-latka jedzie "dziwnie". Gdy zatrzymała się na światłach, już nie pozwolili jej ruszyć i wezwali policję. Kobieta została przebadana alkomatem, a wynik wskazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci poinformowali 59-latkę, że traci prawo jazdy i wtedy z jej ust miała paść propozycja łapówki. W efekcie odpowie za dwa przestępstwa.

Do obywatelskiego zatrzymania 59-letniej kierującej doszło w sobotę w Sosnowcu w województwie śląskim na ulicy Mikołajczyka.

- Mieszkańcy zauważyli, że kobieta jedzie dziwnie, nie panowała nad samochodem. Gdy zatrzymała się na światłach, udaremnili jej dalszą jazdę i wezwali policję - mówi Sonia Kepper, rzeczniczka policji w Sosnowcu.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze przebadali kobietę alkomatem. Wynik: ponad dwa promile.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Zaproponowała 10 tysięcy złotych, grozi jej za to 10 lat więzienia

- Poinformowali kierującą, że zatrzymują jej prawo jazdy. Wtedy zaproponowała im łapówkę za zapomnienie o sprawie. Ta utrata prawa jazdy była dla niej tak dotkliwa, że nie przestawała składać swojej oferty nawet po tym, gdy została poinformowana przez policjantów, że sama propozycja łapówki jest przestępstwem - relacjonuje Kepper.

Oferta za zapomnienie - według policji - opiewała na 10 tysięcy złotych. 59-latka, jak relacjonują, była zdziwiona, że nie chcą przyjąć pieniędzy.

Kobieta została zatrzymana. Odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu, Za próbę skorumpowania funkcjonariuszy może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości