"W tej sprawie mamy trzy bulwersujące fakty"

Źródło:
TVN24
Kwiatkowski o Pegasusie: w tej sprawie mamy trzy bulwersujące fakty
Kwiatkowski o Pegasusie: w tej sprawie mamy trzy bulwersujące faktyTVN24
wideo 2/6
Kwiatkowski o Pegasusie: w tej sprawie mamy trzy bulwersujące faktyTVN24

To, co mnie zadziwiło, to to, że pan prezydent w ogóle nie był zainteresowany tą sprawą - powiedziała w "Kropce nad i" posłanka Lewicy Wanda Nowicka, komentując poruszenie przez premiera Donalda Tuska tematu zakupu i korzystania z Pegasusa przez poprzednią władzę. Senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski mówił o "trzech bulwersujących faktach w tej sprawie".

We wtorek odbyło się posiedzenie Rady Gabinetowej, którą zwołał prezydent Andrzej Duda. Posiedzenie było podzielone na część jawną i niejawną. W trakcie części z obecnością mediów premier Donald Tusk przekazał, że zobowiązał ministra sprawiedliwości do przekazania prezydentowi kompletu dokumentów, które potwierdzają "w stu procentach zakup i korzystanie w sposób legalny i nielegalny z Pegasusa".

CZYTAJ WIĘCEJ: Donald Tusk na Radzie Gabinetowej o dokumentach w sprawie Pegasusa

Sprawę komentowali goście "Kropki nad i" - posłanka Lewicy Wanda Nowicka i senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski.

Nowicka: prezydent w ogóle nie był zainteresowany tą sprawą

Wanda Nowicka powiedziała, iż to "bardzo dobrze, że pan premier Tusk podjął tę kwestię Pegasusa, bo to jest niezwykle ważna sprawa". - My musimy wiedzieć, kto, kogo i dlaczego podsłuchiwał w Polsce. I mam nadzieję, że ta lista zostanie ujawniona. Ale to, co mnie zadziwiło, to to, że pan prezydent w ogóle nie był zainteresowany tą sprawą - kontynuowała.

- Temat był dla niego niewygodny - powiedziała. Oceniła, że prezydent "jest jedyną osobą w Polsce", która "nie jest zainteresowana, kto jest na tej liście". - Jakby na przykład wyszło, że są to osoby z Prawa i Sprawiedliwości na tej liście, tak jak wszyscy podejrzewamy, że tak jest, toby oznaczało, że panowie, których tak wielbi i hołubi, panowie Wąsik i Kamiński, nie są tacy kryształowi, jak pan prezydent twierdzi - stwierdziła.

Krzysztof Kwiatkowski i Wanda Nowicka w "Kropce nad i" TVN24

- Bez względu na to, czy Pegasus jest wygodny czy niewygodny dla pana prezydenta, ja mam nadzieję, że jeżeli ta lista się pojawi, pan prezydent potraktuje tę sprawę poważnie, a nie będzie udawał, że to jest coś bez znaczenia - dodała.

Kwiatkowski: w tej sprawie mamy trzy bulwersujące fakty

Senator niezależny i były prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, mówiąc o fakcie zakupu Pegasusa ze środków Funduszu Sprawiedliwości, przypomniał, że w tej sprawie składał "zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych jako prezes Najwyższej Izby Kontroli". - Ujawniłem zakup Pegasusa. Udało nam się to wykryć w trakcie kontroli budżetowej w Funduszu Sprawiedliwości - dodał.

Jak stwierdził, "w tej sprawie mamy trzy bulwersujące fakty". - Fundusz Sprawiedliwości, który powoływałem jako minister sprawiedliwości, on miał służyć pomocom ofiarom przestępstw, bitym kobietom, dzieciom, które nie mogą uzyskać pomocy. To jest szczyt bezczelności, żeby zabierać pieniądze ofiarom i przeznaczyć na system inwigilacji obywateli - mówił.

- Druga rzecz, świadomie złamanie przepisów prawa. Dlaczego? Służby specjalne w Polsce mają zapisy ustawowe, że nie mogą być finansowane innymi środkami niż bezpośrednio przekazanymi z budżetu państwa - kontynuował.

- I trzecia rzecz, ci panowie próbowali to ukryć. Na szczęście na końcu są gamoniami, bo gdyby poczekali trzy miesiące w tej chęci podsłuchiwania i kupiliby ten system z funduszu operacyjnego, to jako Najwyższa Izba Kontroli byśmy tego nie ujawnili. Bo nawet NIK nie kontroluje wydatków z funduszu operacyjnego, ale oni pospieszyli się, tak chcieli podsłuchiwać obywateli, że wzięli te pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości - zakończył.

Nowicka: posłowie Prawa i Sprawiedliwości są bardzo zaniepokojeni

Jak powiedziała Wanda Nowicka, "w kuluarach bardzo dużo się mówi i widać, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości są bardzo zaniepokojeni i każdy się zastanawia, czy ja, czy nie ja, jeśli ja, to dlaczego" byłem podsłuchiwany. - Pytanie jest też o rolę prezesa Kaczyńskiego, no bo jakoś trudno uwierzyć, że on miałby o tym nie wiedzieć - dodała.

- Jak wiadomo, w ugrupowaniach bardzo autorytarnych "góra" chce bardzo dobrze wiedzieć, co się dzieje "na dole" - stwierdziła.

Oceniła, iż "najgorsze jest to, że cała ta sytuacja pokazuje, że służby, które powinny się skupiać na zapewnieniu nam bezpieczeństwa, na ochronie nas przez różnymi negatywnymi zjawiskami, one przede wszystkim skupiały się i skupiają się na opozycji, na walce partyjnej, na walce politycznej i tak naprawdę za nic mają to, co się w kraju dzieje, za nic mają rozmaite zagrożenia i niebezpieczeństwa".

Kwiatkowski: w PiS-ie były trzy grupy osób

Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że w tej sprawie "w PiS-ie były trzy grupy osób". - Tacy, którzy wiedzieli, że wzajemnie się podsłuchują. Nie przypadkiem prezes Kaczyński korzystał z Nokii, która miała ponad 20 lat. To był ten typ Nokii, którego nie można było podsłuchać. Nie przypadkiem premier Morawiecki ze swoim najbliższym współpracownikiem konferował przez prywatne maile - stwierdził.

- Okazało się, że najprawdopodobniej dali odczytać te maile ruskim służbom, bo portale, które ujawniają te rozmowy, są powiązane z rosyjskimi służbami specjalnymi - stwierdził Kwiatkowski. Jak dodał, "była grupa takich, którzy to podejrzewali i tacy jak (były minister rolnictwa w rządzie PiS, Jan Krzysztof - red.) Ardanowski, którzy są oburzeni, którym chyba wcześniej nie przychodziło to do głowy, że jako minister i polityk PiS-u może być inwigilowany przez swoich kolegów z klubu".

Ardanowski pytany w RMF FM o to, czy Mateusz Morawiecki był podsłuchiwany Pegasusem, odpowiedział, że nie wie. - Nikt z nas takiej wiedzy nie ma. Nie wiem, jaka jest lista potencjalnych podsłuchiwanych. Natomiast obojętnie czy byliby podsłuchiwani politycy opozycji, czy z własnego obozu politycznego, w tym Morawiecki, czy inne osoby z kierownictwa PiS, to jest rzecz absolutnie niedopuszczalna - stwierdził.

Czytaj więcej: Ardanowski o Lepperze i aferze gruntowej: za to Kamiński i Wąsik zostali ukarani

Jak powiedział Kwiatkowski, "panowie Wąsik i Kamiński, szczególnie o tym pierwszym mówiło się, że za pierwszego PiS-u (za rządów PiS w latach 2005-2007 - red.) godziny spędzał, siedząc w gabinecie, odsłuchując rozmowy, mogli nam towarzyszyć w najbardziej intymnych sytuacjach".

Kwiatkowski: zakładam, że najpóźniej w marcu Sejm zajmie się projektem w sprawie KRS

12 stycznia resort sprawiedliwości przedstawił projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zgodnie z nim sędziów na członków KRS będą wybierać sędziowie, a nie Sejm.

Jak komentował Kwiatkowski, "mamy projekty ustaw, minister Adam Bodnar już przygotował projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa". - Dobry projekt. Dobry, bo rozwiązujący ten podstawowy problem, czyli żeby nie było kolejnych nominacji, które pogłębią chaos w wymiarze sprawiedliwości - wyjaśnił.

- Przychodzi obywatel do sądu, chce mieć przekonanie, że ten obowiązek państwa w stanowieniu rozstrzygnięć sądowych jest wykonywany odpowiedzialnie - kontynuował.

Dodał, że "projekt ustawy już jest w rządzie, ale za chwilę będzie skierowany do parlamentu". - Ja myślę, że z tego, co pamiętam terminy konsultacji międzyresortowych, to zakładam, że najpóźniej w marcu parlament będzie się tym projektem zajmował. I ja uważam, że to jest bardzo dobra propozycja, żeby sędziowie reprezentowali sędziów, a nie polityków, którzy ich wybierają, w tym konkretnym przypadku wyłącznie posłów PiS-u - powiedział.

Nowicka: mamy świadomość i poczucie odpowiedzialności

Do sprawy odniosła się także Wanda Nowicka. - Ja myślę, że my oczywiście wszyscy chcemy, żeby te ustawy były jak najszybciej, ale z drugiej strony też mamy świadomość i poczucie odpowiedzialności, że to, co zostanie, co powstanie, nie może być tam żadnej wpadki. To musi być rzeczywiście pewne, wiarygodne i dlatego tutaj ta zwłoka jest potrzebna - powiedziała.

- Tyleśmy poczekali, więc chwilkę możemy jeszcze poczekać, bo rozwiązania muszą być jak najbardziej takie, które nie będą rodziły żadnych wątpliwości - dodała.

Autorka/Autor:ks/tr

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Do bardzo poważnego wypadku doszło w Olsztynie. Pijany kierowca ciężarówki staranował kilka samochodów osobowych, potem uderzył w autobus i wiatę przystankową. Co najmniej 12 osób trafiło do szpitali, w sumie obrażenia odniosło 26 osób. Stan kilku z nich jest poważny.

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 12 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 12 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP, "Gazeta Olsztyńska"

W trakcie poniedziałkowego przemówienia w Koninie prezydent Andrzej Duda wiele mówił o rozwoju. Jego wystąpienie zdominowały tematy inwestycyjne, w tym plany budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prezydent rysował przed Polakami niezwykle ambitne wizje. - Jeżeli będziemy się rozwijali i będziemy coraz zamożniejsi, to coraz więcej ludzi nie tylko będzie chciało korzystać z transportu lotniczego, ale proszę państwa, będzie miało swoje samoloty - mówił.

Duda: coraz więcej ludzi będzie miało swoje samoloty

Duda: coraz więcej ludzi będzie miało swoje samoloty

Źródło:
TVN24

Wiele ataków na prawicę to miała być "robota Morawieckiego i jego ludzi". Były premier to "niemiecki agent", którego ambicją jest zostanie "liderem łże-prawicy". Nagrywani mówią też, gdzie są "największe konfitury". To cytaty z kolejnej taśmy związanej z aferą Funduszu Sprawiedliwości. Dotarli do niej dziennikarze TVP.

Nowe taśmy. Morawiecki to "niemiecki agent" i gdzie są "największe konfitury"

Nowe taśmy. Morawiecki to "niemiecki agent" i gdzie są "największe konfitury"

Źródło:
TVP Info, tvn24.pl

Opublikowano nowe taśmy dotyczące Funduszu Sprawiedliwości. Rozmowa Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego dotyczy budowy nieokreślonego wprost ośrodka i dofinansowania jego budowy. W pewnym momencie rozmówcy dyskutują o możliwości "wymiksowania się z tego". Redakcja programu "19.30" w telewizji publicznej, która dotarła do tych nagrań, wskazuje, że chodzi o ośrodek budowany przez Profeto, który opisywaliśmy na łamach tvn24.pl już zimą.

Ośrodek, "kasa" i "wymiksowanie się z tego". Nowe nagrania dotyczące Funduszu Sprawiedliwości

Ośrodek, "kasa" i "wymiksowanie się z tego". Nowe nagrania dotyczące Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVP Info, tvn24.pl

Niezwykle niebezpiecznego krwotoku tętniczego doznała 42-letnia mieszkanka Woli, która przewróciła się w czasie rowerowej wycieczki na Starówkę. Pomocy udzielili jej strażnicy miejscy, których zaalarmował mąż poszkodowanej.

Ranna kobieta, zgięta wpół, opierała się o ogrodzenie ogródka gastronomicznego

Ranna kobieta, zgięta wpół, opierała się o ogrodzenie ogródka gastronomicznego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pakistan doświadcza ekstremalnej fali upałów. Temperatura na południu kraju wzrosła powyżej 52 stopni Celsjusza, co jest wartością bliską rekordu ciepła w skali całego kraju - podał tamtejszy departament meteorologiczny. Setki osób trafiają do szpitali z objawami udaru cieplnego.

Temperatura sięgnęła 52 stopni w cieniu

Temperatura sięgnęła 52 stopni w cieniu

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

- Zorganizowali grupę polityczną o znamionach przestępczej, na potężną skalę, jakiej jeszcze w Polsce nie było - tak sprawę związaną z Funduszem Sprawiedliwości komentowała w "Kropce nad i" w TVN24 Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej. - Prawo i Sprawiedliwość oraz Suwerenna Polska mają największy problem z tym, że to wyszło na jaw. Nie z tym, że to było nieetyczne, niemoralne, niesprawiedliwe wobec ofiar przestępstw - dodała Anna Maria Żukowska, przewodnicząca Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Wcisło: Fundusz Sprawiedliwości miał pomagać ofiarom przemocy, pomagał wygrać wybory

Wcisło: Fundusz Sprawiedliwości miał pomagać ofiarom przemocy, pomagał wygrać wybory

Źródło:
TVN24

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Korea Północna poinformowała, że próba umieszczenia wojskowego satelity rozpoznawczego na orbicie zakończyła się niepowodzeniem. Rakieta eksplodowała - donosi Reuters, powołując się na lokalne władze. Wcześniej o wystrzeleniu przez Pjongjang "niezidentyfikowanego pocisku" informowała armia Korei Południowej. Władze w Tokio podejrzewały, że był to pocisk balistyczny.

Pomarańczowa kula na niebie. Rakieta Kima z satelitą szpiegowskim eksplodowała. Rozważają różne scenariusze

Pomarańczowa kula na niebie. Rakieta Kima z satelitą szpiegowskim eksplodowała. Rozważają różne scenariusze

Źródło:
PAP, Reuters

Gwałtowne burze przechodziły w poniedziałek przez Polskę. W Warzymicach pod Szczecinem zapaliło się poddasze i dach domu jednorodzinnego po tym, jak uderzył w niego piorun. Został poszkodowany policjant, który podtruł się dymem. W niektórych miejscowościach wiatr połamał drzewa.

Pożar domu po uderzeniu pioruna, powalone drzewa

Pożar domu po uderzeniu pioruna, powalone drzewa

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Za dwa tygodnie z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) zniknie ponad siedem milionów aut - wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Chodzi o tak zwane martwe dusze, czyli samochody, które od dłuższego czasu nie mają ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Tego dnia z ewidencji znikną miliony aut

Źródło:
tvn24.pl

Znany z serialu "Szpital miejski" aktor Johnny Wactor nie żyje. Został śmiertelnie postrzelony, gdy wracał z pracy i przyłapał na gorącym uczynku złodziei, którzy próbowali ukraść katalizator z jego samochodu. Mężczyzna miał 37 lat.

Znany aktor zastrzelony w centrum miasta. Przyłapał złodziei na gorącym uczynku

Znany aktor zastrzelony w centrum miasta. Przyłapał złodziei na gorącym uczynku

Źródło:
CNN, BBC, Los Angeles Times

Polska kupi pociski powietrze-ziemia dalekiego zasięgu JASSM-ER. Kontrakt na nowe uzbrojenie myśliwców będzie wart 735 milionów dolarów i zostanie podpisany we wtorek. JASSM-ER mają trzy razy większy zasięg niż obecnie używane pociski w polskich F-16.

Polska kupuje potężne pociski. Mają trzy razy większy zasięg niż te z F-16

Polska kupuje potężne pociski. Mają trzy razy większy zasięg niż te z F-16

Źródło:
PAP

- To, że Węgry blokują prawie połowę wszystkich decyzji unijnych dotyczących Ukrainy, w szczególności ósmy pakiet refundacji krajom członkowskim za dostarczoną pomoc, budzi najwyższą irytację, w tym Polski - oświadczył szef MSZ Radosław Sikorski po posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych w Brukseli. Podkreślił, że Polska ma prawo do 450 milionów euro.

Węgry "blokują" decyzje w sprawie Ukrainy. "Najwyższa irytacja" w Polsce i innych unijnych krajach

Węgry "blokują" decyzje w sprawie Ukrainy. "Najwyższa irytacja" w Polsce i innych unijnych krajach

Źródło:
PAP

"Wolność słowa obroniona. Radio ZET wygrywa w sądzie" - poinformował w poniedziałek serwis radia. Jak czytamy, sąd uchylił karę nałożoną na radio przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Chodzi o 476 tysięcy złotych. "To zwycięstwo niezależnych mediów, których rolą w demokratycznym państwie jest patrzenie władzy na ręce" - skomentował Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Radio ZET wygrywa z przewodniczącym KRRiT

Radio ZET wygrywa z przewodniczącym KRRiT

Źródło:
Radio Zet

Dzisiaj wszyscy możemy być dumni z tego, że ani na chwilę nie zwątpiliśmy w swoją dziennikarską misję i nie daliśmy się zastraszyć przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii Telewizji - powiedział w poniedziałek w TVN24 Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET. Skomentował w ten sposób decyzję sądu, który uchylił karę nałożoną na jego stację przez KRRiT. - Decyzja Świrskiego zmierzała do zastraszenia naszego medium i wymuszenia autocenzury - ocenił Mariusz Gierszewski, autor materiału, po którego publikacji przewodniczący KRRiT zdecydował o karze.

Kara dla Radia ZET uchylona. "Celem działania pana przewodniczącego było wywołanie efektu mrożącego"

Kara dla Radia ZET uchylona. "Celem działania pana przewodniczącego było wywołanie efektu mrożącego"

Źródło:
TVN24

Krzysztof Jurgiel, europoseł i były minister rolnictwa, odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Pismo w tej sprawie skierował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Napisał o "oczywistym naruszeniu" jego dóbr osobistych i statutu partii w związku z działaniami ze strony kierownictwa PiS po utracie większości w sejmiku województwa podlaskiego. Zaznaczył, że jego rezygnacja z członkostwa w PiS nie oznacza wycofania się z życia publicznego. 

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS

Źródło:
TVN24

Profesor Jan Hartman wyraził w mediach społecznościowych radość z wydania przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego zarządzenia co do obecności symboli religijnych w budynkach warszawskiego urzędu. "Zdjęcie krzyży w warszawskim ratuszu to wielki moralny przełom" - napisał profesor. Tyle że, jak się okazuje, krzyże pozostaną na swoich miejscach.

Hartman pisze o "zdjęciu krzyży w warszawskim ratuszu". Urząd: "nie będą zdjęte"

Hartman pisze o "zdjęciu krzyży w warszawskim ratuszu". Urząd: "nie będą zdjęte"

Źródło:
Konkret24

Sojusz zakupowy Auchan i Intermarche w Polsce. Dwie wielkie sieci handlowe chcą utworzyć wspólną strukturę, która będzie negocjować dostawy produktów spożywczych i niespożywczych przez najbliższe 10 lat. Spółki wystąpiły w tej sprawie o zgodę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformowano w poniedziałek we wspólnym komunikacie.

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Źródło:
PAP

W poniedziałek poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, nazywanej "biznesowymi Oscarami". Laureatami zostali Radosław Kulesza, współzałożyciel i prezes szkoły Giganci Programowania, Władysław Grochowski, założyciel i prezes Arche, oraz Sylwia Gregorczyk-Abram, Paulina Kieszkowska-Knapik i Michał Wawrykiewicz z Fundacji Wolne Sądy. Nagroda Specjalna została przyznana śp. Mariuszowi Walterowi, jednemu z twórców TVN.

"Biznesowe Oscary" rozdane

"Biznesowe Oscary" rozdane

Źródło:
tvn24.pl

Podpisałem dokumenty, które pozwolą pierwszym francuskim instruktorom odwiedzić nasze ośrodki szkoleniowe oraz zapoznać się z ich infrastrukturą i personelem – oświadczył naczelny dowódca ukraińskiej armii generał Ołeksandr Syrski.

Dokumenty podpisane. Ukraina gotowa przyjąć francuskich instruktorów

Dokumenty podpisane. Ukraina gotowa przyjąć francuskich instruktorów

Źródło:
PAP, Reuters

"Po co było ci to dziewczyno?!", "nie wierzę, że Zelensky ją zmusił" - komentują internauci historię o 19-letniej Ukraince, która rzekomo straciła ramię w walce na wojnie. Dowodem mają być zdjęcia dziewczyny: jedno z frontu, drugie ze szpitala. Jednak nie mają one nic wspólnego z wojną w Ukrainie, a cała historia od lat jest wykorzystywana do oszustw.

Ranna nastoletnia Ukrainka. "To Rosjanie tak ją urządzili"?

Ranna nastoletnia Ukrainka. "To Rosjanie tak ją urządzili"?

Źródło:
Konkret24
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- W związku z udziałem Rosji w wojnie hybrydowej przeciwko Unii Europejskiej, w tym przeciwko Polsce, podjąłem decyzję o nałożeniu restrykcji na poruszanie się dyplomatów rosyjskich po naszym kraju - poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że ambasada rosyjska dostanie wkrótce notę w tej sprawie.

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Źródło:
TVN24, PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za mniej niż dwa tygodnie. Z tej okazji Fundacja Wolności Gospodarczej (FWG) udostępniła profrekwencyjny spot, w którym wylicza korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

Źródło:
TVN24.pl

Media publikują taśmy, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz - były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. To jedynie fragmenty, bo - jak podawał Onet - nagrań ma być łącznie około 50 godzin. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje dotyczące taśm i afery Funduszu Sprawiedliwości.

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Źródło:
tvn24.pl
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego grupa artystów z całej Unii Europejskiej stworzyła 27 plakatów, które mają zachęcić do głosowania i pokazać, że każdy głos się liczy. Polskę w zestawieniu reprezentuje ilustracja autorstwa graficzki Ady Zielińskiej.

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Źródło:
fineacts.co
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Podejmujemy wszelkie działania, zmierzające do uratowania spółki PKP Cargo - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. Dodał, że w ostatnich latach nie spotkał się na polskiej kolei z taką skalą patologii, jaka miała miejsce w spółce.

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Duże kłopoty giganta. "To są działania konieczne, żeby spółka nie poszła na dno"

Źródło:
PAP