Polska

Procesja, koncert i zbiórka na świątynię. Święto Dziękczynienia w Warszawie

Polska

centrumopatrznosci.plProcesja przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej

W niedzielę w Warszawie odbędą się uroczyste obchody VIII Święta Dziękczynienia. W tym roku przebiegać będą pod hasłem "Maryjo, Królowo Rodzin – zawierzamy i dziękujemy".

W ramach obchodów o 8 rano z Pl. Piłsudskiego wyruszy pielgrzymka dziękczynna ze świętym wizerunkiem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Przejdzie ulicami Traktu Królewskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam zostanie odprawiona msza św. wraz z aktem zawierzenia i dziękczynienia. We mszy uczestniczyć będzie cały Episkopat Polski, przewodniczyć jej będzie prymas Polski abp Wojciech Polak.

W świąteczną niedzielę będzie można wejść na teren budowy i obejrzeć postęp prac - nowe schody, elewację Świątyni Opatrzności Bożej.

Dla rodzin zostaną przygotowane m.in. miasteczko dla dzieci i gra rodzinna zatytułowana "Dziękuję, bo dary otrzymuję". Odbędzie się też koncert muzyki chrześcijańskiej. Tego dnia w całej Polsce na tacę zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Już po raz ósmy

Święto Dziękczynienia przypada w pierwszą niedzielę czerwca i w tym roku obchodzone jest po raz ósmy. Zostało ustanowione w 2008 r. z inicjatywy kard. Nycza. Idea Święta Dziękczynienia związana jest z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego - budowy Świątyni Opatrzności Bożej. O jej budowie, jako narodowego wotum wdzięczności przede wszystkim za uchwalenie Konstytucji 3 Maja, zdecydował uchwałą Sejm 5 maja 1791 r. Inicjatywę budowy świątyni podjął na nowo w 2002 r. prymas Polski kardynał Józef Glemp.

PROCESJA DO ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI. UTRUDNIENIA NA TRAKCIE KRÓLEWSKIM

ZA CO DZIĘKUJĄ WARSZAWIACY?

Autor: kg/tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: centrumopatrznosci.pl

Pozostałe wiadomości