Policja: otrzymaliśmy 72 zgłoszenia dotyczące potencjalnych sprawców zanieczyszczenia Odry

Autor:
lukl//now
Źródło:
PAP
Premier Mateusz Morawiecki o kryzysie związanym z Odrą: moje zobowiązanie to ukarać winnych
Premier Mateusz Morawiecki o kryzysie związanym z Odrą: moje zobowiązanie to ukarać winnychTVN24
wideo 2/7
TVN24Premier Mateusz Morawiecki o kryzysie związanym z Odrą: moje zobowiązanie to ukarać winnych

Milion złotych - taką nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje pozwalające ustalić sprawców wyznaczył komendant główny policji. Do tej pory funkcjonariusze odnotowali 72 zgłoszenia w tej sprawie, są weryfikowane - napisali w niedzielę na Twitterze policjanci.

W czasie konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim wiceszef MSWiA Maciej Wąsik powiedział w sobotę, że komendant główny policji wyznaczył 1 milion złotych nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej. Informacje można przekazywać, dzwoniąc między innymi pod numer telefonu 600940690 utworzony specjalnie w związku z prowadzonymi czynnościami i wyznaczeniem nagrody - poinformowała policja. Można również kontaktować się w tej sprawie z każdą jednostką w kraju. Policja zapewnia anonimowość osobom pomagającym funkcjonariuszom.

"Do tej pory Policja odnotowała 72 zgłoszenia, wszystkie są weryfikowane" - napisali w niedzielę na Twitterze policjanci.

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa ekologiczna w Odrze. Co wiemy do tej pory 

Zakaz wchodzenia do Odry

W czwartek fala zanieczyszczonej Odry ze śniętymi rybami dotarła na teren województwa zachodniopomorskiego. W piątek, 12 sierpnia w Szczecinie zebrał się sztab kryzysowy w związku z sytuacją na rzece. Tego samego dnia został wprowadzony zakaz wchodzenia do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z truchła ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

Od soboty 13 sierpnia terenie województwa lubuskiego obowiązuje rozporządzenie porządkowe wojewody lubuskiego z dnia 12 sierpnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia zakazu korzystania z wód Odry. Zakaz obowiązuje do 18 sierpnia 2022 roku. Jego przestrzegania pilnuje policja, która prewencyjnie patroluje okolice Odry.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości