TVN24 | Polska

Nauka zdalna w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Dwie szkoły zawieszają zajęcia stacjonarne

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Straż Graniczna: na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się migranci (nagranie z 15 listopada)
Straż Graniczna: na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się migranci (nagranie z 15 listopada)Straż Graniczna
wideo 2/21
Straż GranicznaStraż Graniczna: na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się migranci (nagranie z 15 listopada)

Szkoły w Nowym Dworze i w Kuźnicy w powiecie sokólskim przechodzą na zdalny tryb nauczania w związku z sytuacją przy granicy z Białorusią. W poniedziałek przed południem setki migrantów zebrały się na przejściu granicznym w Kuźnicy.

O zawieszeniu zajęć stacjonarnych w szkołach w Nowym Dworze i Kuźnicy zdecydowała podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka. Rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis poinformowała, że to pierwsze takie decyzje kurator i pierwsze wnioski złożone przez placówki edukacyjne.

W Szkole Podstawowej w Nowym Dworze zajęcia w trybie zdalnym będą się odbywać do 26 listopada, a w Szkole Podstawowej w Kuźnicy do 19 listopada - przekazała Palanis.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nauka zdalna przy granicy z Białorusią - rozporządzenie

Zgodnie z rozporządzeniem do 30 listopada 2021 roku na naukę zdalną mogą przechodzić placówki edukacyjne (szkoły lub przedszkola publiczne i niepubliczne) z dziewięciu przygranicznych powiatów: augustowskiego, bialskiego, białostockiego, hajnowskiego, łosickiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i włodawskiego.

W uzasadnieniu rozporządzenia napisano, że wynika ono "z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty z uwagi na kryzys migracyjny i napiętą sytuację na granicy polsko-białoruskiej".

Sytuacja na przejściu granicznym w Kuźnicy

W poniedziałek przed południem setki migrantów zebrały się na przejściu granicznym w Kuźnicy. Doprowadziły ich tam białoruskie służby ze znajdującego się nieopodal obozowiska, w którym koczowali od tygodnia.

Przejście graniczne w Kuźnicytwitter.com/WasikMaciej

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Narodowej

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości