Nancy Pelosi spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i marszałek Elżbietą Witek

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP
Marszałek Sejmu spotkała się z Nancy Pelosi
Marszałek Sejmu spotkała się z Nancy PelosiTVN24
wideo 2/4
TVN24Marszałek Sejmu spotkała się z Nancy Pelosi

Prezydent Andrzej Duda przed południem spotkał się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi. Później tego dnia amerykańska polityk spotkała się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Po spotkaniu z prezydentem Dudą, Pelosi udała się na plac Piłsudskiego, gdzie złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przewodnicząca Izby Reprezentantów powiedziała później z dziennikarzom m.in., że dotychczasowe rozmowy w Warszawie dotyczyły wsparcia humanitarnego, pomocy w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia ekonomicznego regionu.

Następnie przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych udała się do gmachu Sejmu na spotkanie z marszałek Witek.

Wizyta w Kijowie i podróż do Rzeszowa

W niedzielę Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który podziękował Stanom Zjednoczonym za pomoc w walce z Rosją. Po wizycie na Ukrainie przewodnicząca izby niższej amerykańskiego parlamentu przyleciała do Rzeszowa. - Stoimy ramię w ramię z Ukrainą i będziemy stali do momentu, w którym wygra Ukraina. Stoimy z naszymi sojusznikami z NATO - mówiła Pelosi podczas konferencji prasowej w stolicy Podkarpacia.

Podkreśliła, że USA w dalszym ciągu angażują się wraz z Polską w pomoc Ukrainie. - Będziemy dziękować polskiemu rządowi za gościnność dla uchodźców oraz rozmawiać (...), co jeszcze możemy zrobić, co należy zrobić - zapowiedziała Pelosi.

Amerykański Kongres w niedzielnym oświadczeniu wskazywał, że delegacja będzie kontynuować podróż po Polsce i spotka się z prezydentem Dudą i wyższymi rangą urzędnikami. Jak dodano, władze amerykańskie chcą podziękować "polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłek humanitarny".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości