TVN24 | Polska

Ustawa anty-TVN. Stanisław Karczewski o tym, jak zagłosuje w Senacie

TVN24 | Polska

Autor:
js//now
Źródło:
TVN24
Karczewski o lex TVN: ja zagłosuję za
Karczewski o lex TVN: ja zagłosuję zaTVN24
wideo 2/22
TVN24Karczewski o lex TVN: ja zagłosuję za

Ustawa anty-TVN, po uchwaleniu przez Sejm, czeka na decyzję Senatu. Stanisław Karczewski, senator PiS i były marszałek izby wyższej zapowiedział w "Jeden na jeden", że zagłosuje "za". Komentował także słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który sygnalizował, że może zawetować tę ustawę.

Sejm przyjął 11 sierpnia ustawę anty-TVN. Poparło ją 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 wstrzymujących się. Nowe przepisy, których projekt złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w zgodnej opinii komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji. Przepisy czekają teraz na rozpatrzenie przez Senat.

Grupa 52 senatorów, czyli większość w izbie wyższej parlamentu, w przedstawionym w środę oświadczeniu zapowiedziała, że nie poprze ustawy anty-TVN.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ ZE STANISŁAWEM KARCZEWSKIM W TVN24 GO

Terlecki komentuje zapowiedź 52 senatorów, że nie poprą ustawy anty-TVN
Terlecki komentuje zapowiedź 52 senatorów, że nie poprą ustawy anty-TVNTVN24

Karczewski o ustawie anty-TVN

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski pytany w piątek w "Jeden na jeden", jak zachowa się w tej sprawie, odparł, że zagłosuje "za". Dodał, że "jest przygotowana poprawka, która wyłącza obawy związane z przyszłością TVN24".

Zgłoszenie poprawki zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Jak mówił, chodzi w niej o to, aby nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie musieli spełniać wymogu maksymalnie 49 procent kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Suski zapowiedział poprawkę do ustawy anty-TVN. Bodnar: zaciemnienie obrazu >>>

Karczewski powiedział, że jeśli zostanie odrzucona poprawka i cała ustawa, "zobaczymy, jaki będzie jej dalszy los w Sejmie". 

Karczewski o słowach prezydenta: nie chcę komentować

Były marszałek Senatu został zapytany, dlaczego prezydent Andrzej Duda sygnalizuje, że zawetuje tę ustawę, powiedział, że "prezydent podejmuje decyzje samodzielnie". - Nie chcę komentować tego, co mówi pan prezydent. Nie jest w stu procentach pewne, czy te wypowiedzi pana prezydenta dotyczą na pewno zawetowania - dodał.

Prezydent, komentując we wtorek ustawę anty-TVN w w telewizji państwowej, powiedział, że to "bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów". Ocenił też, że "repolonizacja mediów" powinna odbywać się na drodze rynkowej.

Karczewski: nie jestem zwolennikiem wprowadzenia restrykcji dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19
Karczewski: nie jestem zwolennikiem wprowadzenia restrykcji dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19TVN24

Karczewski o restrykcjach dla niezaszczepionych przeciw COVID-19

Były marszałek Senatu, który jest również lekarzem, odniósł się do kwestii szczepień przeciw COVID-19. Pytany, czy uważa, że teraz jest taki moment, żeby wprowadzić model francuski w stosunku do osób niezaszczepionych, na przykład zakaz wchodzenia do miejsc publicznych, jak kina, restauracje, odparł, że "tak nie uważa". - Nie jestem zwolennikiem takich restrykcji - dodał.

Zaznaczył jednak, że jest zwolennikiem szczepień. - Chcę, żeby ludzie się szczepili. Sam w tym gabinecie szczepiłem się przeciwko grypie - dodał. - Promowałem szczepienia, będę promował - podkreślił Stanisław Karczewski. 

Autor:js//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości