TVN24 | Polska

Siedem przypadków koronawirusa w prokuraturze

TVN24 | Polska

Autor:
Maciej
Duda,
Łukasz
Ruciński
Źródło:
tvn24.pl
11 sierpnia: 551 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem
11 sierpnia: 551 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/21
TVN2411 sierpnia: 551 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Siedmiu prokuratorów i pracowników Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zakaziło się SARS-CoV-2. Do zakażeń doszło w lipcu. Nowy Sącz i powiat nowosądecki od soboty jest objęty strefą czerwoną - obowiązują tam dodatkowe obostrzenia.

- Faktycznie w miesiącu lipcu potwierdzono wśród prokuratorów i pracowników administracyjnych Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu siedem przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 – potwierdza prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Siedziba Prokuratury Rejonowej w Nowym SączuGoogle Maps

Zakażenie w szpitalu

Jak tłumaczy Karp, w lipcu odkryto, że jeden z pracowników zakaził się w trakcie pobytu w szpitalu. - Zostały podjęte odpowiednie działania przewidziane przez obowiązujące przepisy prawne, a przede wszystkim powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu, która wdrożyła odpowiednie postępowanie w stosunku do pozostałych pracowników Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, a w szczególności zostali oni poddani badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2 – twierdzi rzecznik prokuratury.

Jak utrzymuje, sytuacja w nowosądeckiej prokuraturze rejonowej jest opanowana. - Skuteczne zabezpieczenie osób zatrudnionych w tej jednostce przed rozprzestrzenianiem się zakażeń przyczyniły się do prawidłowego funkcjonowania wskazanej prokuratury – twierdzi Karp.

Dodatkowe obostrzenia w Nowym Sączu

Od soboty obowiązuje rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wyodrębniono dwie strefy: czerwoną i żółtą. Na ich obszarach obowiązują, poza ograniczeniami przewidzianymi dla całości terytorium Polski, dalej idące zakazy i nakazy oraz większe ograniczenia niż na pozostałym obszarze. Nowy Sącz i powiat jest strefą czerwoną.

Strefa czerwona obejmuje w województwie śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim – ostrzeszowski, w woj. małopolskim – nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński.

Autor:Maciej Duda, Łukasz Ruciński

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości