TVN24 | Polska

"Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach"

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP, TVN24
Rzecznik MZ: jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy wakacjachTVN24
wideo 2/22
TVN24Rzecznik MZ: jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy wakacjach

Rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19 - poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślał, że "jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach dla nas wszystkich". - To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór - powiedział.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił na wtorkowej konferencji prasowej o zbliżającej się majówce. Podkreślał, że należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

- Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach dla nas wszystkich. To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór - powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że "niestety w życiu epidemicznym jest coś za coś. - Jeśli coś chcemy mieć szybko, to musimy niestety zrezygnować z tego, co przed nami - zaznaczył.

Andrusiewicz: rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeńTVN24

Andrusiewicz: rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń

Andrusiewicz pytany był, czy można się spodziewać, że w województwach, w których zakażeń jest najmniej, luzowanie obostrzeń będzie szybsze. Jak poinformował, po spotkaniu z wojewodami minister zdrowia Adam Niedzielski przygotował rekomendacje na zaplanowane na środę posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Na pewno nie zdradzę zbyt wielu szczegółów, mówiąc, że rozważany jest ten wariant regionalny - powiedział. Zaznaczył, że w tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.

- To podejście regionalne na pewno w tych rekomendacjach, które przedstawi minister Adam Niedzielski, jest zawarte - dodał Andrusiewicz.

Autor:js/kg

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty: