Polska

Kopacz o swoim następcy: Znam Bartka...

Polska

Marszałek Kopacz: Wotum zaufania dla rządu w sobotę
TVN24Marszałek Kopacz: Wotum zaufania dla rządu w sobotę

Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu odbędzie się w sobotę - poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Wcześniej, w piątek premier przedstawi swoje expose i odbędzie się debata w tej sprawie. Marszałek Sejmu nie chciała komentować składu rządu. Dopytywana o swojego potencjalnego następcę, wymienianego w mediach Bartosza Arłukowicza odparła: "Znam Bartka jako człowieka bardzo odważnego, pracowitego i zdeterminowanego".

Sejm ma się zebrać w sobotę o godz. 10. Wtedy też ma być głosowane wotum zaufania dla rządu. W piątek bowiem na popołudnie zaplanowana jest debata po expose premiera. Będzie ona trwała - jak powiedziała Kopacz - co najmniej kilka godzin.

- Przy średniej debacie i tak kończylibyśmy o pierwszej w nocy - zaznaczyła Kopacz, uzasadniając dlaczego głosowanie nad wotum zaufania dla rządu ma się odbyć w sobotę, a nie w piątek.

W debacie w imieniu klubu PO głos zabierze najprawdopodobniej szef klubu Rafał Grupiński, w imieniu PiS - prezes Jarosław Kaczyński, w imieniu Ruchu Palikota - szef klubu Janusz Palikot, w imieniu PSL - prawdopodobnie wicepremier Waldemar Pawlak, w imieniu SLD - szef klubu Leszek Miller i w imieniu Solidarnej Polski - szef klubu Arkadiusz Mularczyk.

Następnie posłowie będą mogli zadawać pytania szefowi rządu. Cztery lata temu padło blisko 160 pytań do Tuska

"Znam Bartka, odważny i pracowity"

Marszałek Sejmu nie chciała komentować skład rządu, bo - jak zastrzegła - tego premier z nią nie konsultował. Jest jednak przekonana, że Tusk odpowiedzialnie skonstruuje rząd na nowe czasy.

- Wierzę w odpowiedzialność premiera, że ludzie nie będą tam z przypadku - zaznaczyła Kopacz.

Pytana, jak ocenia kandydaturę Bartosza Arłukowicza na ministra zdrowia, odpowiedziała: - Nie wiem, jaka jest propozycja pana premiera. Ale mogę się odnieść do osoby Bartka Arłukowicza, którego znam i którego znam z pracy nie tylko na sali sejmowej, ale również w komisji zdrowia. Znam Bartka jako człowieka bardzo odważnego, pracowitego i zdeterminowanego.

I dodała: - Wierzę w to, że te wszystkie projekty, które były rozpoczęte w resorcie zdrowia, będą miały swój szczęśliwy dalszy bieg i na to liczę. I wiem, że się sprawdzi na tym stanowisku.

W czwartek rano premier przedstawił skład swojego rządu prezydentowi. O godz. 11 ogłosi go na konferencji prasowej.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości