Polska

"Obradowaliśmy w świetnych nastrojach". Kolejna narada PiS przy Nowogrodzkiej

Polska

Aktualizacja:
Kolejna narada PiS przy Nowogrodzkiej
Kolejna narada PiS przy Nowogrodzkiejtvn24
wideo 2/35

Jarosław Kaczyński pojawił się we wtorek w Sejmie i w gabinecie marszałka Marka Kuchcińskiego uczestniczył w dwóch naradach. Później, około godziny 13 rozpoczęło się spotkanie kierownictwa PiS w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. - Obradowaliśmy w świetnych nastrojach - mówił Adam Bielan, wychodząc ze spotkania. Narada jednak jeszcze się nie skończyła. Jak relacjonowała reporterka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska, na Nowogrodzką przyjechał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i Jacek Sasin. Prawdopodobnie rozmowy cały czas trwają.

W poniedziałek po południu odbyło się spotkanie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Kolejne, wtorkowe, spotkanie kierownictwa PiS i liderów Zjednoczonej Prawicy zapowiedziała na konferencji Beata Mazurek. Rozmowy miały dotyczyć "tematów bieżących, w tym kampanii wyborczej".

Jak poinformowała po godzinie 13 reporterka TVN24 Olga Olesek, do siedziby przy Nowogrodzkiej zaczęli zjeżdżać się politycy. Do prezesa Kaczyńskiego przyjechali między innymi wicepremierzy Beata Szydło i Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef MSWiA Joachim Brudziński i Patryk Jaki, przegrany kandydat na prezydenta Warszawy.

"Obradowaliśmy w świetnych nastrojach"

Po godzinie 16 ze spotkania zaczęli wychodzić politycy. Adam Lipiński jednak nie chciał nic powiedzieć dziennikarzom. - Nie komentujemy tego co się dzieje na prezydiach Komitetu Politycznego - zaznaczył.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan przekazał dziennikarzom, że na spotkaniu PiS podsumował "bardzo dobry wynik wyborów". - Obradowaliśmy w świetnych nastrojach, spływały do nas informacje o kolejnych powiatach, województwach, w których uzyskaliśmy większość - podkreślał.

- Planowaliśmy kolejne działania na kolejne miesiące - dodał Bielan.

Jak relacjonowała po godzinie 16 reporterka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska, na Nowogrodzką przyjechał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i Jacek Sasin. Prawdopodobnie rozmowy w siedzibie partii cały czas trwają.

Dwa spotkania w gabinecie marszałka

Wcześniej, we wtorek rano, rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Przyjechał na nie prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w obradach nie brał udziału od kwietnia.

Zanim jednak przyszedł na salę plenarną, odbył naradę z najbliższymi współpracownikami w gabinecie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Poza Kuchcińskim i Kaczyńskim w spotkaniu wzięli udział wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek.

Później odbyła się jeszcze jedna narada, tym razem z między innymi marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i posłami z sejmowej komisji sprawiedliwości, wśród których byli Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz.

Jak przekazała reporterka TVN24 Agata Adamek, politycy opozycji spekulowali, że być może rozmowa dotyczyła nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym w związku z decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nakazie zawieszenia przepisów nowej ustawy o SN.

Narada PiS w gabinecie marszałka
Narada PiS w gabinecie marszałkatvn24

Autor: ads/adso,now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości