Polska

Grupiński do rządu, Reszka następcą Macierewicza

Polska

TVN24Rafał Grupiński zadba o strategię medialną gabinetu Tuska

Rafał Grupiński sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, płk Grzegorz Reszka szefem kontrwywiadu wojskowego, a gen. Adam Rapacki oraz Piotr Stachańczyk prawdopodobnie już od środy zastępcami szefa MSWiA. To najnowsze posunięcia kadrowe premiera Donalda Tuska.

Rafał Grupiński jest jednym z najbliższych współpracowników Tuska i strategiem medialnym PO. Jak dowiedziała się PAP, Grupiński ma teraz odpowiadać za strategię działań rządu.

Reszka do kontrwywiadu Premier Tusk odwołał tymczasem płk. Andrzeja Kowalskiego z p.o. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i stanowisko szefa tych służb powierzył płk. Grzegorzowi Reszce - poinformował we wtorek resort obrony narodowej.

Premier dokonał tych zmian na wniosek ministra obrony Bogdana Klicha. W poniedziałek w Brukseli Klich zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec szefa kontrwywiadu, w związku ze sprawą zabezpieczenia i przewożenia dokumentów Komisji Weryfikacyjnej byłych WSI z MON do budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Rapacki i Stachańczyk do MSWiA

Wnioski o powołanie Adama Rapackiego i Piotra Stachańczyka na stanowiska wiceministrów w MSWiA przesłane zostały do premiera - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do resortu. Rapacki - tak jak już wcześniej zapowiadał nowy szef MSWiA Grzegorz Schetyna - ma nadzorować m.in. policję. Stachańczyk - były szef Urzędu ds. Cudzoziemców - ma zająć się sprawami związanymi z migracją.

Nalewajk trzecim wiceministrem Jak donosi agencja, nieoficjalnie mówi się też, że trzecim wiceministrem MSWiA zostanie Tadeusz Nalewajk, związany z PSL starosta Pułtuska i członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W piątek powołano już także na podsekretarza stanu w ministerstwie Witolda Drożdża - ma zajmować się sprawami związanymi z wejściem Polski do układu z Schengen.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości