TVN24 | Polska

"Proponuję, żeby wszelkie fajne aktywności okołonaukowe zaczynać razem"

TVN24 | Polska

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
Co dzieci mają robić w ferie w domu? Piotr Stanisławski z portalu Crazy Nauka podpowiada
Co dzieci mają robić w ferie w domu? Piotr Stanisławski z portalu Crazy Nauka podpowiadaTVN24
wideo 2/5
TVN24Co dzieci mają robić w ferie w domu? Piotr Stanisławski, współautor bloga Crazy Nauka, podpowiada

Raczej nie idźmy w stronę: proszę, masz, weź, rób sobie i nie zawracaj mi głowy - mówił w TVN24 Piotr Stanisławski z portalu Crazy Nauka. Radził, jakie zabawy proponować dzieciom podczas ferii zimowych w domu. Jak mówił, wszelkie aktywności związane z nauką najlepiej zaczynać wspólnie. - Wiele z tych rzeczy potem dzieci będą robić same - dodał.

Jak zorganizować dobrą zabawę dzieciom zamkniętym w domach podczas ferii zimowych? Czym je zainteresować? W jaki sposób bawić się wspólnie z dziećmi? Między innymi w tych kwestiach doradzał w sobotę w TVN24 Piotr Stanisławski z portalu Crazy Nauka.

"Wystarczy tylko pogrzebać patykiem pod nogami"

- Dzieci najbardziej chcą nas, czyli rodziców. W związku z tym proponuję robić tak, żeby wszelkie fajne aktywności okołonaukowe zaczynać razem, żeby zachęcić, żeby pokazać. Oczywiście wiadomo, że wiele z tych rzeczy potem dzieci będą robić same - mówił. - Raczej nie idźmy w stronę: proszę, masz, weź, rób sobie i nie zawracaj mi głowy - apelował.

- Niestety, do godziny 16 dzieci siedzą w domu, same nie wychodzą, da się tylko wyjść razem. No to pójdźmy gdzieś do lasu, rozejrzyjmy się - radził Stanisławski. - Fantastyczne rzeczy można znaleźć na ziemi, gnijące liście, z których zostaje tylko struktura żyłek - wyliczał. - Wystarczy tylko pogrzebać patykiem pod nogami i można znaleźć superfajne rzeczy - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Zakaz wychodzenia z domu, także w ferie

W związku z epidemią pod koniec października został wprowadzony zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia bez opieki osoby dorosłej, w dni powszednie w godzinach 8-16 i będzie obowiązywać także w czasie ferii zimowych. Rozpoczną się one 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jesteśmy zamknięci na miesiąc w domach. Brakuje nam tchu. Jak nam pomożecie? >>>

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie zakazu wychodzenia z domu dla dzieci. Zdaniem ekspertów długa izolacja może negatywnie wpłynąć na psychikę najmłodszych i prowadzić do depresji.

Paula Włodarczyk z  Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę o zamknięciu dzieci w czasie ferii
Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę o zamknięciu dzieci w czasie feriiTVN24

Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości