Polska

F-16 eskortują biało-czerwonego boeinga. Wojsko upubliczniło nagranie

Polska

[object Object]
Maszynie asystowała formacja F16 z bazy w KrzesinachSiły Powietrzne
wideo 2/2

Piloci 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pokazali nagranie z przechwycenia i asysty Boeinga 737 w barwach narodowych przez F-16. Samolot przyleciał do Polski w czerwcu, ale wideo z akcji opublikowano dopiero na Święto Niepodległości.

Boeing 737 MAX 8 Polskich Linii Lotniczych LOT przyleciał do Polski w czerwcu z fabryki pod Seattle. Od momentu wlotu w polską przestrzeń powietrzną maszynie asystowała formacja F-16.

Nagranie z akcji z użyciem kamery 360 stopni zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez Siły Powietrzne pod hasłem "Dumni z niepodległości Polski" 10 listopada. "Prowadzący formację samolotów F-16: 'Rattler'; skrzydłowi: 'Monk', 'Slab', 'Diesel'" - napisano.

W narodowych barwach na stulecie odzyskania niepodległości

W czerwcu oprócz Boeinga B737 do floty PLL LOT dołączył Boeing 787-9 Dreamliner, również w barwach narodowych.

Samoloty zostały pomalowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na obu maszynach widnieje powiewająca polska flaga, a na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Dodatkowo, po jednej stronie kadłuba widnieje napis "Dumni z Niepodległości Polski", a po drugiej "Proud of Poland’s Independence".

Jak powiedział rzecznik PLL LOT, tak pomalowane będą latały przez całą swą służbę w LOT.

Autor: js/mtom / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Siły Powietrzne

Pozostałe wiadomości