Najnowsze

Przewrócona trakcja zablokowała Gdynię

Najnowsze

Grzegorz MikoszCiężarówka wjechała w barierkę

Ciężarówka wioząca na naczepie koparkę zniszczyła w piątek po południu trakcję trolejbusową w Gdyni. Ruch został zablokowany, a na jednej z głównych gdyńskich arterii: aleji Zwycięstwa, utworzyły się gigantyczne korki.

Informację przesłaną nam wraz ze zdjęciami przez naszego internautę Grzegorza Mikosza potwierdził rzecznik gdyńskiego ZKM Marcin Gromadzki. - Samochód zerwał sieć trakcyjną, przewracając kilka słupów trakcyjnych - przyznał, dodając, że te ostatnie zablokowały al. Zwycięstwa na ponad godzinę. - Trasa ze Wzgórza Św. Maksymiliana do Sopotu była całkowicie zablokowana - zaznaczył Gromadzki.

"Korki do godzin wieczornych"

Według niego sytuację znacznie utrudniło to, że zdarzenie miało miejsce w godzinach szczytu. - Włączone przez nas autobusy zastępcze nie miały szansy przewieźć wszystkich pasażerów, bo stały w utworzonych korkach - zaznaczył rzecznik.

Włączone przez nas autobusy zastępcze nie miały szansy przewieźć wszystkich pasażerów, bo stały w utworzonych korkach Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM w Gdyni

Do 17.30 trwało usuwanie awarii. - Na razie trakcję naprawiono prowizorycznie. Słupy podparto podpórkami - wyjaśnił rzecznik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Według niego, ruch powinien być całkowicie płynny w godzinach wieczornych.

Jeszcze nie wiadomo, kto zapłaci za szkody. - Sprawę bada policja i czekamy na jej ustalenia - tłumaczył Gromadzki. Jeśli wskaże ona winę kierowcy ciężarówki, za zniszczenia zapłaci ubezpieczyciel lub firma, do której należy samochód.

Uszkodzeniu uległo kilka słupów i część trakcji (fot. Grzegorz Mikosz) Grzegorz Mikosz
Jeszcze nie wiadomo, kto odpowie za straty (fot. Grzegorz Mikosz) Grzegorz Mikosz
Trakcję naprawiano przez prawie 2 godziny (fot. Grzegorz Mikosz) Grzegorz Mikosz
Sprawę bada policja (fot. Grzegorz Mikosz) Grzegorz Mikosz

Źródło: Kontakt TVN24, TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Mikosz

Pozostałe wiadomości