Najnowsze

Francja wprowadza obowiązkowe maski w zamkniętych przestrzeniach

Najnowsze

Autor:
mp/pm
Źródło:
PAP

Od poniedziałku we Francji noszenie masek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych będzie obowiązkowe - napisał na swoim Twitterze w sobotę minister zdrowia Olivier Veran. Dodał, że środki ochronne i badania przesiewowe są kluczowe w walce z epidemią COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Minister poinformował, że nakaz noszenia masek będzie obowiązywał m.in. w sklepach, bankach, na zamkniętych targowiskach i w innych ogólnodostępnych miejscach.

Rząd przyspieszył decyzję

Wejście w życie obowiązku używania masek było już zapowiadane we wtorek przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona i w czwartek przez premiera Jeana Castexa. Początkowo miało nastąpić 1 sierpnia.

Rząd przyspieszył jednak wprowadzenie tej decyzji, ponieważ dane pokazują, iż epidemia COVID-19 zaczyna się ponownie rozwijać, szczególnie na terenach zachodniej i południowej Francji, które były nią relatywnie słabo dotknięte podczas szczytu zachorowań między marcem a majem - pisze agencja Reutera.

W piątek minister Veran wezwał do "kolejnej mobilizacji" laboratoriów medycznych, by zwiększyć tempo wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dzień wcześniej wezwał Francuzów do "zachowania czujności", gdyż "całkiem sporo wskaźników pokazuje odrodzenie się wirusa w niektórych miejscach".

Autor:mp/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości