TVN24 | Łódź

Na chodniku leżał mężczyzna z podciętym gardłem. Policja: już wiemy, kto odpowiada za to zabójstwo

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzani usłyszeli zarzutyTVN24 Łódź
wideo 2/3
zabojstwo_drzewica

Mieszkanka Drzewicy (woj. łódzkie) nad ranem znalazła ciało zamordowanego mężczyzny. - Potrzebna była tytaniczna praca, żeby dotrzeć do osób, które miały związek z tym okrutnym zabójstwem – mówi nadkomisarz Adam Kolasa z łódzkiej komendy wojewódzkiej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa, grozi im dożywocie.

Ciało 56-letniej ofiary leżało na osiedlu Mieszka I.  - Mężczyzna został zabity ze szczególnym okrucieństwem w nocy z 5 na 6 grudnia minionego roku – przekazuje Adam Kolasa z biura prasowego łódzkiej komendy wojewódzkiej. Dodaje, że kryminalni musieli - posiłkując się strzępkami informacji - odtworzyć to, co działo się chwilę przed zabójstwem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- Policjanci skrupulatnie zbierali dowody, docierali do świadków, poddawali analizie każdy, nawet najmniejszy i z pozoru nieistotny szczegół, który mógł przybliżyć ich do ustalenia tożsamości sprawców zbrodni – mówi Kolasa.

Koledzy

Ostatecznie policja zatrzymała dwóch kolegów ofiary: 63 i 45-latka. - Jak ustalili policjanci, w noc zabójstwa wspólnie z ofiarą spędzali czas i pili alkohol – mówi nadkomisarz Adam Kolasa.

W pewnym momencie miało dojść pomiędzy nimi do awantury, podczas której doszło do brutalnego zabójstwa.

- Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – kończy Kolasa.

Do zbrodni doszło w Drzewicy

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi