Kultura i styl

"Pojawiają się podejrzenia, że Remigiusz Mróz to tylko pseudonim literacki grupy"

Kultura i styl

Aktualizacja:
"Pojawiają się podejrzenia, że Remigiusz Mróz to tylko pseudonim literacki grupy"
TVN 24Remigiusz Mróz będzie gościem "Xięgarnii"

- Trzeba być dla siebie najbardziej surowym szefem i pisać od godziny do godziny, dzień w dzień - mówił w "Xięgarni" o swojej pracy pisarz Remigiusz Mróz.

Mimo młodego wieku Mróz jest autorem prawie 20 powieści. - Robi się to generalnie dosyć zwyczajnie. Wstaje się rano, siada się do pisania, trzeba mieć jakąś cezurę czasową, narzucić sobie samemu jakąś rutynę. Być dla siebie najbardziej surowym szefem i pisać od godziny do godziny, dzień w dzień - wyjaśnił Mróz.

"Chciałem stworzyć dosyć uniwersalną scenę polityczną"

- Pojawiają się takie podejrzenia, że Remigiusz Mróz to jest tylko taki pseudonim literacki grupy autorów, a ja jestem tylko twarzą, która gdzieś tam się pokazuje - dodał pisarz. - To oczywiście jest dla mnie miłe - przyznał.

Mówiąc o swojej najnowszej książce "Wotum nieufności", która jest jego pierwszą powieścią z gatunku political fiction, stwierdził, że przy jej tworzeniu czerpał z różnych systemów politycznych. - Chciałem, żeby to było jak najbardziej oderwane od naszej rzeczywistości - powiedział. - Chciałem stworzyć dosyć uniwersalną scenę polityczną - dodał.

Zapowiedział, że w najbliższej przyszłości chciałby zrobić "odskok w science fiction", a potem wydać kryminał zanim wróci do political fiction.

Autor i publicysta

Remigiusz Mróz to polski pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego "Kurs pisania". Jego najnowsza książka to "Wotum nieufności". Jest laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść "Kasacja". Poza pisaniem zajmuje się prawem - jest doktorem nauk prawnych.

Program "Xięgarnia" powstaje dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja czytelnictwa".

"Xięgarnia" - w każdą sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 02.30.

Zobacz cały program "Xięgarnia":

Cały program "Xięgarnia"
Cały program "Xięgarnia"TVN 24

Autor: KB,mart//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości