Brad Pitt i Angelina Jolie będą dzielić opiekę nad dziećmi

Autor:
tmw/kg
Źródło:
Guardian, BBC News, Page Six, tvn24.pl

Brad Pitt będzie mógł spędzać "zdecydowanie więcej" czasu z dziećmi - podają amerykańskie media. To wynik decyzji sędziego, który zajmował się długoletnim sporem aktora z jego byłą żoną Angeliną Jolie o prawa do opieki nad wychowanymi przez parę dziećmi.

Konflikt o sprawowanie opieki nad dziećmi rozpoczął się we wrześniu 2016 roku, gdy Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. Prawnicy aktorki przekazali wówczas, że powodem rozstania były "różnice nie do pogodzenia" w kwestii wychowywania dzieci.

Orzeczenie rozwodowe zapadło w kwietniu 2019 roku. Wydał je sędzia kalifornijskiego Sądu Najwyższego John Ouderkirk. Nie rozwiązano wówczas jednak kwestii opieki nad szóstką dzieci wychowywanych przez parę. W związku z tym, że najstarszy Maddox osiągnął pełnoletniość, został wyłączony ze sporu.

Decyzja po długim procesie

Po orzeczonym rozwodzie para wynajęła sędziego Johna Ouderkirka, w roli "private judge" (w prawie amerykańskim to neutralna osoba, rozwiązująca konflikt prywatny). Sprawa prowadzona przez Ouderkirka trwała kilka miesięcy, a w jej trakcie przesłuchanych zostało wiele osób, w tym świadkowie, eksperci, terapeuci oraz pracownicy socjalni, którzy przeprowadzili wywiady z dziećmi Jolie-Pitt (cała szóstka nosi podwójne nazwisko).

Page Six, powołujący się na swoje źródła donosi, że w orzeczeniu końcowym wprowadzono wiele znaczących zmian dotyczących opieki nad dziećmi - według źródła Associated Press Pitt będzie mógł teraz spędzać z nimi "zdecydowanie więcej" czasu. Jak jednak podaje Page Six, prawnicy aktorki określili orzeczenie "wstępnym", dodając, że Jolie będzie walczyć jego zmianę.

BBC News pisze, że aktorka krytykowała sędziego, za to, że nie pozwolił dzieciom zeznawać w trakcie procesu.

Angelina Jolie i Brad PittShutterstock

Jedna z najpopularniejszych par Hollywood

45-letnia aktorka i 57-letni aktor poznali się na planie filmu "Pan i Pani Smith" na przełomie 2003 i 2004 roku. Pitt wówczas był mężem Jennifer Aniston, a Jolie była po rozwodzie z drugim mężem - aktorem Billem Bobem Thorntonem. Fani pary szybko określili ich mianem "Brangelina". Stali się jedną z najbardziej wpływowych i najpopularniejszych par w Hollywood.

W styczniu 2006 roku Jolie potwierdziła, że jest w ciąży, a ojcem dziecka jest Pitt. Ślub wzięli w sierpniu 2014 roku. Ceremonia była tajna, nie wiedział o niej nawet ojciec panny młodej.

Autor:tmw/kg

Źródło: Guardian, BBC News, Page Six, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości