TVN24 | Kultura i styl

Sto dętek od traktora, żeby tańczyć pogo. Jakubik o koncertach, Off Camera i filmie Smarzowskiego

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr/dap
Źródło:
TVN24
Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywo
Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywoTVN24
wideo 2/2
TVN24Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywo

- To jest bardzo ciężki czas dla ludzi, którzy robią muzykę, którzy grają koncerty - powiedział w rozmowie z TVN24 Arkadiusz Jakubik, aktor i muzyk w zespole Dr Misio. Opowiadał także o filmowym festiwalu Mastercard Off Camera, który w tym roku ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa odbywa się online oraz o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wesele 2".

Od 11 września fani kina mogą brać udział w 13. edycji festiwalu Mastercard Off Camera, który w tym roku odbywa się również w serwisie Player.pl, a przygotowana tam kolekcja wykracza poza filmy konkursowe. "Od 11 do 25 września na platformie www.player.pl będzie można obejrzeć wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące" - informuje organizator.

OGLĄDJ TVN24 W INTERNECIE

Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywo

Jednym z gości festiwalu jest aktor i muzyk Arkadiusz Jakubik, który w rozmowie z TVN24 opowiadał o tym wydarzeniu. - Mam, powiem szczerze, mieszane uczucia, jeżeli chodzi o taką formułę festiwalu czy kontaktu z publicznością za pomocą internetu. Jednak zawsze dla mnie ten ekran laptopa, ekran telewizora jest gdzieś taką szybą z pleksiglasu, która jednak oddziela widza - mówił.

Wyraził również nadzieję, że "to się zmieni". - Że wrócimy do takich spotkań na żywo, za którymi - nie ukrywam - ja najbardziej tęsknię - dodał.

"To jest bardzo ciężki czas dla ludzi, którzy robią muzykę"

Jakubik - jako wokalista zespołu Dr Misio - mówił także o tym, jak w czasie pandemii funkcjonuje branża muzyczna.

Przyznał, że "to jest bardzo ciężki czas dla ludzi, którzy robią muzykę, którzy grają koncerty". - Bo o ile - co mnie bardzo oczywiście cieszy - widzę, że ludzie wracają do kin, że gdzieś przełamują ten strach wyjścia z domu i żeby usiąść z innymi ludźmi, z koncertami jest bardzo, bardzo, bardzo źle - wskazywał.

Jak wyjaśniał artysta, "obostrzenia powodują, że tych koncertów się po prostu nie organizuje i cała branża jest w poważnym regresie".

Dodał, że "od czasu do czasu" gra koncerty z Dr Misio i właśnie wrócił z trasy. - Śmieszna była sytuacja, kiedy graliśmy pewien koncert - wspominał. - Żeby zachować odległości pomiędzy publicznością, kupiliśmy sto takich dętek od traktora, takich kół do pływania i proszę sobie wyobrazić, że dzięki temu każdy miał takie koło, trzymał je i można było zatańczyć wspólnie pogo odbijając się od tych dętek i zachowując jednocześnie (odległości - red.) - relacjonował Jakubik.

Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywo
Jakubik: mam nadzieję, że wrócimy do spotkań na żywoTVN24

Jakubik zagra w nowym filmie Smarzowskiego. "Wcielam się w dwie role"

Jakubik mówił również o swojej aktorskiej kreacji w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wesele 2". - Wcielam się w dwie role - przyznał. - O jednej mogę powiedzieć. Będę wokalistą zespołu disco polo - wyjawił aktor.

Dodał, że właśnie skończył prace z Olafem Deriglasoffem nad aranżacjami utworów. - Ta praca nad piosenkami disco polo bardzo dużo radości nam przyniosła - mówił Jakubik.

Arkadiusz Jakubik w rozmowie z TVN24
Arkadiusz Jakubik w rozmowie z TVN24TVN24

Autor:akr/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości