W Tatrach szukają zaginionej turystki z Warszawy

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Poszukiwania 40-latki z WarszawyTVN24
wideo 2/6
TVN24Poszukiwania 40-latki z Warszawy

W niedzielę rano wyszła w Tatry i ślad po niej zaginął. Ratownicy TOPR przy wsparciu psów i śmigłowca szukają 40-latki z Warszawy.

W poszukiwaniach uczestniczy 20 ratowników, pięć psów oraz załoga śmigłowca. Poszukiwana kobieta prawdopodobnie w niedzielę rano wyszła w Tatry, tam po raz ostatni logował się jej telefon.

- 40-latka z Warszawy, która w sobotę wieczorem przyjechała do Zakopanego, w niedzielę rano około godziny 8 wyszła z miejsca zakwaterowania. Dalej ślad się urywa. Choć nie ma pewności, czy poszła w Tatry i co się dalej wydarzyło, jednak pewne wskazówki podpowiadają, że mogła pójść w góry. Przez krótką chwilę jej telefon zalogował się w rejonie Hali Gąsienicowej. Zastanawiające jest jednak, dlaczego kobieta wyłączyła telefon i nie odbiera od nikogo połączeń – wyjaśnił rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Policja prosi o pomoc

Policjanci prowadzili również poszukiwania na terenie Zakopanego, sprawdzając zapis z kamery monitoringu.

Policja apeluje do wszystkich, którzy w niedzielę byli w rejonie Hali Gąsienicowej i mogli widzieć 40-letnią blondynkę o niebieskich oczach, szczupłej budowy ciała i wzroście 175 cm, aby kontaktowali się z najbliższą jednostką policji lub numerem 112.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock