Wiceburmistrz w izolacji zastępuje chorego burmistrza, bo pani sekretarz też ma koronawirusa

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice
Kierownictwo urzędu miasta w Pszowie ma koronawirusamapa google
wideo 2/6
mapa googleKierownictwo urzędu miasta w Pszowie ma koronawirusa

Kierownictwo urzędu miasta w Pszowie ma koronawirusa. Pierwszy pozytywny wynik testu dostał zastępca burmistrza. Potem zakażenie stwierdzono u burmistrza. Przebadano wtedy ich bliskich współpracowników z urzędu miasta i okazało się, że zakażona jest także pani sekretarz.

"Apelujemy i prosimy mieszkańców, by wszelkie sprawy urzędowe załatwiać telefonicznie lub mailowo. Dla wspólnego bezpieczeństwa i w trosce o zdrowie każdego z nas ograniczcie na jakiś czas wizyty w Urzędzie Miejskim. Mam nadzieję, że nie potrwa to długo" – przekazuje Piotr Kowol, wiceburmistrz Pszowa w województwie śląskim na stronie urzędu miasta.

Kowol kieruje miastem zdalnie, bo jest w izolacji z powodu koronawirusa. Nie ma kto tego robić. Zakażeni są także burmistrz i pani sekretarz oraz kilku pracowników urzędu.

Wczoraj urząd miasta, dzisiaj przedszkole

Pierwszy pozytywny wynik testu dostał zastępca burmistrza. Potem zakażenie stwierdzono u burmistrza Czesława Krzystały. Przebadano wtedy ich bliskich współpracowników z urzędu miasta i okazało się, że koronawirusa ma także pani sekretarz Alicja Nawrat.

"Chorzy są także niektórzy pracownicy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki" - informował wczoraj na swojej stronie pszowski urząd.

I dzisiaj kolejna smutna informacja: 14 dzieci i 4 pracowników z przedszkola numer 2 w Pszowie zostało skierowanych na kwarantannę. Koronawirusa stwierdzono u pracownika. Wszyscy z rodzinami będą siedzieć 10 dni w domu.

Pisma i wnioski do urzędu miasta mieszkańcy mogą składać w skrzynce podawczej w budynku nr 1 od ulicy Pszowskiej, a kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Nieczynny jest także Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wszystkie numery telefonów i adresy mailowe mieszkańcy znajdą na pszów.pl w dziale aktualności. 

OGLADAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: UM w Pszowie/ facebook