Z kraju

Z kraju

Informacje, które ułatwią ci podjęcie decyzji. Co chcemy wiedzieć o przyszłych pracodawcach

Serwisy internetowe z opiniami o pracodawcach, rekomendacje znajomych i fora dyskusyjne - to najpopularniejsze źródła, w których kandydaci poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy. Jak wynika z badania GoldenLine.pl, narastające problemy z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy sprawiają, że firmy coraz częściej stawiają na transparentność i dzielenie się z potencjalnymi pracownikami informacjami o warunkach zatrudnienia.

"Piąta strona Świata", 17.06

W programie "Piąta Strona Świata" gośćmi księdza Kazimierza Sowy byli Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej", Aleksandra Pawlicka z magazynu "Newsweek", Maciek Stasińki z "Gazety Wyborczej" oraz Michał Broniatowski z Politico Onet. O czym rozmawiali? Między innymi o: o uchodźcach w Polsce i stanowisku Kościoła wobec tej kwestii.

Morawiecki: 20 miliardów złotych więcej z podatków

Będziemy mieli 20 miliardów złotych więcej z podatków, w pierwszym pełnym roku reformy skarbowej - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w trakcie piątkowego wystąpienia w Spale. Dodał, że te pieniądze są przeznaczone na program 500 plus i na reformę emerytalną.

Rolnicy dostali już 14 miliardów złotych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ponad 14,211 miliardów złotych, czyli 97,28 procent przewidzianej do wypłaty kwoty środków na dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

Bruksela upomina Polskę w sprawie kopalń

Komisja Europejska wysłała dodatkową uzasadnioną opinię do polskich władz w sprawie odkrywki węgla brunatnego Tomisławice kopalni Konin. Odkrywka ta znajduje się obok chronionego w ramach sieci Natura 2000 Jeziora Gopło.

Ile zapłacimy za spięcie z Unią Europejską? Tłumaczy Robert Stanilewicz

Komisja Europejska formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko m.in. Polsce w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców. Istnieją obawy, że grozić nam będą sankcje a przez gorszą pozycję przy negocjowaniu unijnego budżetu dostaniemy mniej pieniędzy. - W latach 2005 - 2014 do naszego kraju wpłynęło 73 mld euro netto. W tym samym czasie do Polski wpłynęła też inna, o wiele większa kwota - 1134 mld euro. To pieniądze za towary wyeksportowane do Unii. Najważniejsze są zatem nie pieniądze, które dostajemy z Unii Europejskiej, ale wspólny rynek, którego nikt nam nie ograniczy - wyjaśniał Robert Stanilewicz.

Tunel w Świnoujściu coraz bliżej. Kolejny ważny krok

Coraz bliżej rozpoczęcia prac nad budową tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała do 14 wykonawców spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu przetargowym zaproszenia do składania ofert cenowych.

"Z Warszawy do Łodzi w 35 minut". Gigantyczny projekt na kolei

- W Polsce jest potrzebna szybsza kolej - podkreśla Ireneusz Merchel, prezes Zarządu Polskich Linii Kolejowych. Jego zdaniem, powrót do dyskusji na temat budowy Kolei Dużych Prędkości jest dobrą decyzją. - Rozpoczynamy dyskusję i warto się na tym skupić - podkreśla gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Zmiany na polskiej giełdzie. Wynagrodzenia po nowemu

Minister rozwoju i finansów chce zmian w statucie Giełdy Papierów Wartościowych. Zgodnie z propozycją, do kompetencji Walnego Zgromadzenia spółki należałoby określanie zasad kształtowania wynagrodzeń członków rady Giełdy oraz ustalenie zasad kształtowania wynagrodzeń zarządu Giełdy.

Polska może mieć kłopoty. Przez plastikowe torebki

Komisja Europejska przeszła w środę do drugiego etapu procedury przeciwko Polsce w związku z niewprowadzeniem przez nasz kraj unijnej dyrektywy, której celem jest ograniczenie zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy. Resort środowiska chce, by nowe regulacje obowiązywały od końca 2018 roku.

Opłaty za operacje? Minister zdrowia wyjaśnia

Nie planujemy wprowadzić do systemu publicznej służby zdrowia żadnych opłat ponoszonych przez pacjentów - powiedział w środę w Bydgoszczy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył, że świadczenie przez szpital usług komercyjnych to zupełnie inna kwestia.

Spór zbiorowy w PZU. Ubezpieczyciel "zdziwiony" żądaniami pracowników

Powszechny Zakład Ubezpieczeń prowadzi cykliczne spotkania ze związkami zawodowymi, dlatego przedstawienie żądań w trybie sporu zbiorowego jest co najmniej zadziwiające - tak spółka komentuje decyzję Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Grupy PZU, którego członkowie domagają się między innymi podwyżek wynagrodzeń oraz uzgodnienie systemu udziału w zyskach firmy.

PFRON będzie miał nowego prezesa

Robert Kwiatkowski został odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - poinformował w środę resort rodziny, pracy i polityki społecznej.