Z kraju

Z kraju

CEPiK nie działa, jak należy. "Zamierzamy wprowadzić 24-godzinny reżim napraw"

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) nie działa jeszcze jak należy, są jeszcze pojedyncze problemy - przyznał podsekretarz stanu Marek Zagórski, który kieruje pracami resortu cyfryzacji. Zapowiedział, że obywatel, który chce np. odebrać dowód rejestracyjny, powinien mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona najpóźniej następnego dnia.

Profesor Jan Madey: trzeba inwestować w młodych ludzi

To wyróżnienie jest sygnałem, że poważnie się patrzy w kraju na to, co robią młodzi, zdolni ludzie - mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS profesor Jan Madey, laureat nagrody specjalnej ubiegłorocznej, 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Profesor przypomina, że do piątku 19 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do 7. edycji Nagrody PRB.

Rachunki za prąd w dół? Nowe taryfy za energię elektryczną

Cztery największe spółki energetyczne ogłosiły w czwartek obniżki cen energii elektrycznej w ramach tak zwanej taryfy antysmogowej. Wcześniej spadły już opłaty dystrybucyjne. - Chcemy zmienić nastawienie do ogrzewania prądem - zapowiada minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Dwa ministerstwa, trudny podział zadań. Strategiczne spółki w rękach premiera

Przedsiębiorczość, czyste powietrze i nowe technologie - to trzy obszary, którymi będzie się zajmować Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Głównym zadaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju będzie zaś koordynacja polityki rozwoju kraju. Jak poinformował szef tego resortu Jerzy Kwieciński, nadzór nad spółkami strategicznymi - takimi jak PKO BP, Giełda Papierów Wartościowych przechodzi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

"Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana"

Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana – to jest mój pogląd i ja go podtrzymuję - powiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Jesteśmy dosyć blisko od tego, żeby powstał model finansowy - dodał.

Lotnisko w Radomiu może zmienić właściciela

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało w środę list intencyjny z prezydentem Radomia w sprawie ewentualnego przejęcia lotniska w tym mieście - poinformował prezes PPL Mariusz Szpikowski.

Mniej niż filiżanka kawy dziennie. Oto, ile kosztuje członkostwo w Unii Europejskiej

Komisja Europejska stwierdziła, że członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje każdego obywatela mniej niż równowartość jednej kawy dziennie. Serwis "Politico" postanowił to sprawdzić. Z wyliczeń zebranych pod nazwą "Indeksu Cappuccino" wynika, że najwięcej do budżetu Unii płacą mieszkańcy Luksemburga – 1,56 euro dziennie na osobę, najmniej - Bułgarii - 0,18 euro. Polska, której obywatele płacą dziennie 0,31 euro (około 1,30 zł) do wspólnego budżetu, zajmuje czwartą pozycję od dołu. Szczegóły na antenie TVN24 BiS przedstawiał Janek Niedziałek.

Przełom dla świecącego pustkami lotniska w Radomiu? "Szykuje się bratobójcza walka"

Na koniec marca ma być gotowy dokument wskazujący port wspomagający warszawskie Lotnisko Chopina, a po jego zamknięciu Centralny Port Komunikacyjny - powiedział we wtorek prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Mariusz Szpikowski. W grę wchodzi lotnisko w Radomiu. - To decyzja, która rozpocznie bratobójczą walkę pomiędzy lotniskami - ocenił w TVN24 BiS Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Rekordowy wynik portów w Szczecinie i Świnoujściu

Porty w Szczecinie i Świnoujściu przeładowały w 2017 roku 25 milionów 400 tysięcy ton towarów - poinformowały w środę władze Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. To rekordowy wynik, o ponad 5 procent lepszy niż w roku 2016.