Z kraju

Z kraju

Inspekcja pracy ma nowego szefa. Chce ograniczyć "śmieciówki"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powołał Wiesława Łyszczka na stanowisko Głównego Inspektora Pracy. Wcześniej jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowały Rada Ochrony Pracy oraz sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej. - Będę zmierzał do tego, żeby umowy o dzieło były oskładkowane - zapowiedział Łyszczek.

Morawiecki przedstawia "budżet dla ludzi". Opozycja wytyka jego wady

Wicepremier i minister finansów przedstawił Mateusz Morawiecki we wtorek w Sejmie projekt budżetu na przyszły rok. Zakłada on m.in. poprawę ściągalności podatku VAT o kolejne 15-20 miliardów złotych. Opozycja widzi w projekcie liczne wady, a klub Platformy Obywatelskiej chce odrzucenia projektu. - Przygotowany przez PiS projekt budżetu przypomina czasy Edwarda Gierka - stwierdził szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Kradzież danych klientów T-Mobile. Operator zawiadomił policję

Systemy bezpieczeństwa T-Mobile wykryły proceder wykradania danych osobowych klientów. Jak poinformowała policja, zamieszanymi w tę sprawę są pracownicy firmy marketingowej i call center. Pozyskane nielegalnie dane sprzedawali konkurencyjnej firmie telekomunikacyjnej. Policja zatrzymała czterech mężczyzn, podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

Zlikwidowali wąskie gardło w drodze nad morze

Dobre informacje dla kierowców przejeżdżających przez województwo lubuskie. Otwarta została bowiem druga jezdnia zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3. Tym samym zostało zlikwidowane ostatnie tak zwane wąskie gardło na odcinku tej drogi ekspresowej między Szczecinem a Sulechowem.

"Polska za siedmioletnim budżetem Unii"

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział dziennikarzom w Brukseli, że dla Polski korzystniejszy jest siedmioletni budżet unijny, gdyż pozwala na realizację ambitnych projektów, szczególnie infrastrukturalnych.

Macierewicz: MON i inne resorty są celami działań "fabryk trolli"

Według Antoniego Macierewicza istnieją narzędzia, które pozwalają z łatwością "zainfekować" dezinformacją całe społeczeństwo. - Na te narzędzia składają się całe fabryki, jeżeli tak można to powiedzieć, trolli oraz boty. Grupy osób prowadzą na masową skalę operacje informacyjne, czy lepiej powiedzieć, dezinformacyjne, zaplanowane m.in. przez rosyjski wywiad - stwierdził szef MON.

Nowe połączenie lotnicze z warszawskiego portu

Od 25 marca 2018 r. samoloty polskiego przewoźnika zaczną latać między stolicami Polski i Norwegii - poinformowały w poniedziałek PLL LOT. W sumie będzie to 13 rejsów tygodniowo, a sam lot potrwa dwie godziny.

Premier: cyberbezpieczeństwo to najważniejsze wyzwanie

Sprawy cyberbezpieczeństwa są w tej chwili dla współczesnego świata najważniejszymi wyzwaniami - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło w Krakowie podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec. Szefowa polskiego rządu zapowiedziała powołanie departamentu do spraw cyberprzestrzeni. - Jego szefem będzie minister Paweł Szefernaker - wskazała premier Szydło.

Najwięksi podatnicy na talerzu. Fiskus chce upublicznić ich dane

Rząd może zdecydować we wtorek, czy dane podatkowe największych firm powinny być publicznie dostępne, jak proponuje resort finansów. Rozwiązanie to znalazło się w projekcie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), który znajduje się w porządku obrad najbliższego posiedzenia rządu.

Pociągi do Niemiec wracają na trasy

W niedzielę ruch pociągów międzynarodowych z Warszawy i Gdyni do Berlina oraz z Berlina do Warszawy i Gdyni został wznowiony - poinformowało PKP Intercity. W ostatnich dniach składy na tej trasie kursowały na skróconych trasach.