Z kraju

Z kraju

Wiceminister: poziom jakości życia Polaków bardzo się podnosi

Polska jest największym beneficjentem funduszu spójności. Przez 15 lat udało nam się zrealizować ponad 200 tysięcy inwestycji na ponad 675 miliardów złotych - mówiła w TVN24 BiS wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Zielińska. Jak dodała, dzięki funduszowi spójności poziom jakości życia Polaków bardzo się podnosi.

"To była komisja, która miała służyć zniszczeniu Donalda Tuska"

To była komisja, która miała służyć zniszczeniu byłego premiera Donalda Tuska i byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, to się nie udało; raport może mieć 700 stron, ale i tak jest jednym wielkim zerem - mówił w środę poseł PO-KO Krzysztof Brejza podczas posiedzenia komisji śledczej do spraw Amber Gold. Krytycznie do dokumentu odniósł się także Witold Zembaczyński (Nowoczesna).

Wassermann: Marcin P. nie wszedł w działalność lotniczą w sposób dobrowolny

Skrajnie źle oceniamy działalność prokuratury, służb specjalnych, policji oraz resortu transportu - stwierdziła w środę szefowa komisji śledczej do spraw Amber Gold Małgorzata Wassermann z Prawa i Sprawiedliwości. Jej zdaniem po trzech latach prac komisji nie ma wątpliwości, że Marcin P. był "słupem" i nie wszedł w działalność lotniczą w sposób dobrowolny.

Rekompensaty za zamrożenie cen prądu. Minister: wypłaty od sierpnia

Spółki energetyczne w sierpniu zaczną dostawać rekompensaty za utrzymanie cen prądu na poziomie 2018 roku. W funduszu na ten cel do połowy roku będzie ponad 2 miliardy złotych - zapowiedział w środę Krzysztof Tchórzewski. Minister energii odniósł się także do stawek za prąd dla gospodarstw domowych.

Emerytury niższe niż najniższa. Alarmujące dane ZUS

W grudniu 2018 roku wypłacano prawie 219 tysięcy emerytur w wysokości niższej niż minimalne ustawowe świadczenie emerytalne. To wzrost o ponad 30 procent w stosunku do poprzedniego roku - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Frankowicze mają mieć "znacznie łatwiej". Ważne stanowisko w sprawie umów kredytowych

Unijne prawo stoi na przeszkodzie temu, aby sąd krajowy uzupełnił luki w umowie kredytowej w związku ze stwierdzeniem nieuczciwych warunków w drodze odwołania się do przepisów prawa krajowego o charakterze ogólnym - ocenił we wtorek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Opinia uprości postępowania, gdyż sąd nie będzie poszukiwał sposobu uzupełnienia umowy, tylko będzie ustalał, czy umowa jest w całości, czy w części bezskuteczna - wyjaśnił w rozmowie z TVN24 mecenas Mariusz Korpalski.

Przedsiębiorcy bez prawa do błędu

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz przekonywała kolegów z rządu, że biznes ma prawo się pomylić. Odpowiedzieli: jak się myli, to niech płaci kary - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Tak może wyglądać polskie superlotnisko. Pokazano plan portu

Układ dróg startowych, terminali, płyty postojowe oraz stacja kolejowa zintegrowana z terminalem. Tak ma wyglądać Centralny Port Komunikacyjny. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach zaprezentowano schemat koncepcyjny lotniska i związanej z nim infrastruktury.