Prezes NBP Adam Glapiński

Prezes NBP Adam Glapiński

Stopy procentowe w Polsce od października 2022 roku pozostają na niezmienionym poziomie. Nie oznacza to jednak, że część członków Rady Polityki Pieniężnej nie chciałaby ich podwyższać. Takie propozycje padły również podczas grudniowego posiedzenia. Wyniki głosowania opublikowano na stronach Narodowego Banku Polskiego.

Za trzy lata dościgniemy Hiszpanię, za pięć lat Włochy, za osiem lat Francje – takie wizje przyszłości kreśli prezes NBP. Zdaniem Adama Glapińskiego inflacja spada, a w Polsce nic szczególnego się nie dzieje. Jednak w sklepach i portfelach widać i słychać co innego. Eksperci też w tej sprawie optymizmu prezesa nie podzielają. Łukasz Łubian.

Prawo i Sprawiedliwość stało się zakładnikiem Solidarnej Polski i nowego koalicjanta z poparciem zaledwie trojga posłów, a Mateusz Morawiecki na wojnie ze Zbigniewem Ziobrą musiał poświęcić Michała Dworczyka, który stracił fotel szefa kancelarii premiera, ale pozostał w składzie rządu. W politycznym podsumowaniu roku reporterzy "Faktów" TVN i tvn24.pl odsłaniają kulisy wydarzeń, które zatrzęsły obozem władzy i mają jeden wspólny mianownik: ich negatywni bohaterowie z reguły nie ponosili konsekwencji, a jeśli nawet, to mogli liczyć na nagrody pocieszenia.