Najnowsze

Najnowsze

Apple dostał karę za spowalnianie telefonów

Francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta nałożył na koncern Apple grzywnę w wysokości 25 milionów euro za celowe spowalnianie działania starszych telefonów i nieinformowanie o tym klientów. Postępowanie w tej sprawie trwało dwa lata.

Słabe wyniki Ubera. Akcje w górę

W czwartym kwartale 2019 roku Uber zanotował ponad miliardową stratę. Inwestorzy mimo to wierzą w amerykańską firmę - przed piątkowym otwarciem giełdy NYSE kurs podskoczył o 7,7 procent. Wszystko dzięki informacji o tym, kiedy Uber w końcu pokaże zysk.

Podatek od "małpek". Producent alkoholi rozważy kroki prawne

Producent alkoholi mocnych Stock Spirits analizuje potencjalne skutki wprowadzenia w Polsce opłaty na napoje alkoholowe w opakowaniach o małej objętości (do 300 mililitrów), czyli tak zwane małpki, i rozważy podjęcie stosownych działań, w tym prawnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oszust wszech czasów prosi o wcześniejsze zwolnienie z więzienia

Bernard Madoff twierdzi, że jest umierający i prosi sąd o wcześniejsze zwolnienie z więzienia - donosi CNN. Okrzyknięty przez amerykańskie media "oszustem wszech czasów" mężczyzna odbywa karę 150 lat pozbawienia wolności za stworzenie piramidy finansowej, w której poszkodowanych zostało 13,5 tys. inwestorów. Ofiary straciły łącznie aż 13 miliardów dolarów.

Policyjne drony na straży bezpieczeństwa pieszych

Tylko od początku roku do wczoraj na polskich drogach zginęło stu pieszych. - 60 procent zdarzeń ma miejsce na przejściach - mówił w TVN24 Radosław Kobryś z KGP. W czwartek policja prowadziła akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Zachowanie kierowców kontrolowano między innymi z użyciem dronów.

Podatek od mięsa? Chcą pokazać jego prawdziwą cenę

Ile za schabowego, ile za filet z kurczaka? Organizacje pozarządowe walczące o środowisko chcą, by konsumenci poznali "prawdziwą cenę" mięsa - czyli taką, która oprócz kosztów nakarmienia, wyhodowania i uboju zwierzęcia uwzględnia też zanieczyszczenie środowiska związane z przemysłową hodowlą. Gdyby brać je pod uwagę ceny mięsa na sklepowych półkach mogłyby wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Pieniądze dla emerytów, ale nie dla państwowych mediów. Głosowania w Senacie

Wykreślenie zapisów wskazujących, że "trzynastki" będą wypłacane z Funduszu Solidarnościowego - przewiduje jedna z poprawek, jakie w czwartek wniósł Senat do ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Ustawa wróci teraz do Sejmu. Senatorowie zaakceptowali też waloryzację świadczeń, ale odrzucili ustawę przyznającą 1,95 mld zł mediom państwowym.

Porozumienie w sprawie "czternastek" w Polskiej Grupie Górniczej

Związkowcy i zarząd Polskiej Grupy Górniczej, przy udziale wicepremiera Jacka Sasina, wypracowali w czwartek porozumienie w sprawie zasad wypłaty nagrody rocznej - tak zwanej czternastej pensji - za 2019 rok. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie postulowanego przez związkowców wzrostu płac.

Giganci przedłużają zawieszenie lotów do Chin

Linie lotnicze Air France i KLM ogłosiły w czwartek, że przedłużają do 15 marca zawieszenie lotów do i z Chin kontynentalnych. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Pierwotnie loty miały być zawieszone do 9 lutego.

Zmiany na szczycie Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Polska Grupa Zbrojeniowa szuka nowego prezesa - ze stanowiska został odwołany Witold Słowik. Oprócz niego odwołano jeszcze dwóch członków zarządu. Rada Nadzorcza postanowiła rozpisać konkurs na ich stanowiska - informuje PGZ.

Rekordowa kwota za obraz polskiego artysty

Prawie 16,4 miliona funtów, czyli ponad 82 miliony złotych - za taką kwotę na aukcji w Londynie wylicytowano obraz Tamary Łempickiej "Portret Marjorie Ferry". To najdrożej sprzedane dzieło polskiego artysty w historii.

Porozumienie handlowe w praktyce. Decyzja Chin

Chiny zapowiedziały w czwartek, że obniżą o połowę dodatkowe cła nałożone w ubiegłym roku na 1717 towarów sprowadzanych z USA. To efekt pierwszej części porozumienia handlowego podpisanego w styczniu w Waszyngtonie.

Naftowe potęgi negocjują odpowiedź na koronawirusa. Ceny ropy w górę

Ceny ropy w Stanach Zjednoczonych mocno rosną z powodu prognoz, że pomimo sporu krajom Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojusznikom kartelu uda się osiągnąć porozumienie w sprawie mocniejszego cięcia dostaw surowca. Byłaby to odpowiedź na negatywny wpływ epidemii koronawirusa na globalne zapotrzebowanie na paliwa.