Najnowsze

Najnowsze

Zwolniony dyrektor banku rezygnuje z 20 mln funtów

Dyrektor naczelny brytyjskiego banku Barclays, Bob Diamond, który zrezygnował 3 lipca ze swojej funkcji ze skutkiem natychmiastowym w związku z głośną aferą manipulowania stopą kredytu międzybankowego Libor, zrzekł się 20 milionów funtów odprawy. Nie odejdzie jednak z banku z pustymi rękami.

Niemieccy sędziowie decydują o losach paktu fiskalnego

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny zaczął we wtorek rozpatrywać skargi przeciwko paktowi fiskalnemu Unii Europejskiej oraz funduszowi ratunkowemu dla euro EMS. Sędziowie w Karlsruhe zbadają, czy oba traktaty nie ingerują zanadto w kompetencje parlamentu Niemiec.

Amica refinansuje dług

9 milionów złotych - ta niewielka, w stosunku do poziomu długu, emisja obligacji ma obniżyć koszty obsługi zadłużenia giełdowej Amici.

Nowy sposób liczenia długu  

Ministerstwo finansów chce zmienić sposób liczenia długu w walutach obcych, co ma być zabezpieczeniem przed wahamiami kursów na koniec roku.

Reforma emerytalna po chińsku

Społeczeństwo Chin szybko się starzeje, a władze stoją w obliczu konieczności przeprowadzenia reformy niewydolnego systemu emerytalnego.

Zarobić w Azji

Rajd azjatyckich rynków akcji. Ogromna zmienność i niepewność w Stanach Zjednoczonych i Europie sprawia, że notowane na giełdach w Hongkongu, Tokio czy Dżakarcie spółki przyciągają coraz więcej kapitału.

Jest 30 mld euro dla Hiszpanii. Wypłacą do końca miesiąca

- Ministrowie finansów strefy euro porozumieli się co do warunków pomocy dla Hiszpanii, a pierwsza transza 30 mld euro zostanie jej wypłacona do końca miesiąca - powiedział w nocy z poniedziałku na wtorek przewodniczący eurogrupy Jean-Claude Juncker.

Węgry mają podatek bankowy

Węgierscy deputowani zatwierdzili w poniedziałek rządową propozycję wprowadzenia podatku od transakcji finansowych. Decyzja może utrudnić wznowienie negocjacji z Komisją Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie wsparcia finansowego Węgier.

Koniec strajku w Norwegii. Ropa popłynie

Zakończył się strajk pracowników sektora naftowego w Norwegii - poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo pracy. Publiczny koncern Statoil zapowiedział wznowienie pełnej produkcji w ciągu tygodnia.

Były minister prezesem "jądrowych" spółek

Były minister skarbu, Aleksander Grad został powołany na prezesa spółek Polskiej Grupy Energetycznej, które odpowiadają za program energetyki jądrowej oraz przygotowanie i budowę pierwszej elektrowni - podała PGE. Tym samym Grupa potwierdziła wcześniejsze informacje tvn24.pl na ten temat.

Centrum wyników w USA

Początek sezonu wyników w USA – po sesji wyniki za 2Q podaje Alcoa. Jak inwestować w amerykańskie spółki, jakie są ich perspektywy i jak się do takiego inwestowania zabrać? Rozmowa z T. Zabrockim, specjalistą w DM PKO BP

Czarny dzień Internetu?

Internet doomsday” – niektórzy internauci, których komputery są zainfekowane wirusem DNSChanger mogą nie mieć dostępu do Internetu. Jak chronić swój komputer? Rozmowa z P. Jaroszewskim, CERT Polska

100 tys. w portfelu

Projekcja inflacji na 3, 6 i 12 miesięcy a lokaty na analogiczne okresy. Na jakie pułapki w lokatach należy uważać? Rozmowa z K. Wilczko, comperia.pl

Raport o inflacji

Narodowy Bank Polski opublikował lipcowy „Raport o inflacji”. Z niego wiemy, że inflacja w tym roku wyniesie 3,9% a tempo wzrostu PKB wyniesie 2,9%. Jakie są prognozy na przyszłe lata? Rozmowa z prof. Elżbietą Chojną-Duch, członkiem RPP

Milion w portfelu

Tygodniowe podsumowanie portfeli naszych gości. Kto dokonał najbardziej trafnych inwestycji? Rozmowa z M. Duńcem, Analizy Online

Norwegia zakręci kurek?

Trwający trzeci tydzień strajk pracowników sektora naftowego w Norwegii może doprowadzić do pierwszego od 26 lat całkowitego wstrzymania wydobycia ropy. Przyczyną protestu jest spór o wcześniejsze emerytury. Norwegia jest piątym w świecie producentem ropy naftowej.

Na powrót czeka 900 klientów Sky Club

Do 17 lipca zakończą się powroty do Polski klientów biura podróży Sky Club - poinformował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Wyjaśnił, że do kraju wróciło już ok. 4 tys. osób, a za granicą pozostanie jeszcze ok. 900 turystów.

Gdzie jeden upada, tam drugi korzysta?

Konkurencja Sky Club oferuje obniżone ceny byłym klientom tego biura. Czy taki marketing jest skuteczny i warto go naśladować w innych branżach? Rozmowa z prof. Robertem Kozielskim z Questusa.

Biznes z rakietą

Agnieszka Radwańska dzięki udziałowi w finale Wiblemdonu jest w czołowce najlepszych tenisistek swiata. Sprawdzamy, czy to dobra okazja do rozwijania lub założenia szkółki tenisowej. Rozmowa z Ewą Stępniak, wieceprezes Klubu Tenisowego i Narciarskiego Sporteum.

Pieniądze na innowacje

Więcej czasu na walkę o dofinansowanie na innowacyjny biznes. Nabór wniosków dot. działania 8.2 Programu Operacyjnego - Innowacyjna Gospodarka przedłużono do 20 lipca 2012 roku. O pieniądze mogą ubiegać się firmy oferujące e-usługi dla biznesu. Rozmowa z Radosławem Runowskim, dyr. departamentu wsparcia e-biznesu PARP.

Budowalanka się sypie

Senat bez poprawek przyjął ustawę o płatnościach dla podwykonawców z firm budowlanych. Magdalena Bystrek z CMS Cameron McKenna wyjaśnia jak w praktyce można zgłaszać swoje roszczenia.

Gospodarka na hamulcu?

Jak szykować się na spowolnienie i w jakiej skali trzeba podnosić ceny, czyli co najnowsza projekcja inflacji NBP mówi przedsiębiorcom analizujemy z Piotrem Bielskim, ekonomistą BZ WBK.

Budowlanka się sypie

Trwa taniec polityczny wokół tematu ratowania polskich firm budowlanych za pieniądze podatników.

NBP prognozuje: spadną inflacja i PKB

Wraz z postępującym spowolnieniem wzrostu gospodarczego inflacja obniży się do poziomu 2,7 proc w 2013 rok a rok później do 1,8 proc. Z kolei dynamika PKB spadnie do 2,1 proc. w 2013 roku - wynika z lipcowej prognozy inflacji NBP.