Najnowsze

Najnowsze

Prawie 3,5 mln Brytyjczyków zmieniło dostawców energii

Tylko w lutym tego roku prawie 250 tys. konsumentów w Wielkiej Brytanii zmieniło dostawcę energii – wynika z danych firmy Electralink obsługującej system przesyłu danych pomiędzy dostawcami energii w Wielkiej Brytanii. W sumie w ciągu ostatnich 12 miesięcy dostawcę energii w Wielkiej Brytanii zmieniło prawie 3,5 mln konsumentów.

W Chinach powstaną pierwsze prywatne banki

Dwie wielkie firmy internetowe Alibaba i Tencent znalazły się w grupie przedsiębiorstw wybranych w Chinach do utworzenia pierwszych pięciu prywatnych banków w tym kraju - poinformował szef Komisji Regulacji Bankowości Shang Fulin.

OECD: Konflikt krymski w bardzo złym czasie dla światowej gospodarki

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zauważa, że konflikt krymski przypada w bardzo złym czasie dla budzącej się po kryzysie światowej gospodarki. - Jeśli ktoś się czegoś obawia, nie będzie wydawał, tylko oszczędzał. To samo dotyczy inwestorów - powiedział sekretarz generalny OECD Angel Gurria.

11.03 Giełda nie ma siły rosnąć, miedź najtańsza od czterech lat

Bardzo ciekawa, zmienna sesja na giełdzie. Już wyglądało, że przed nami głębsze spadki, gdy tymczasem kontratak kupujących pozwolił skończyć sesję na plusie. W Moskwie i Kijowie kolejny raz spore spadki. Tanieją surowce, miedź jest dziś najtańsza od blisko czterech lat. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha, Pameli Bem i Mateusza Walczaka.

"Świat", 10.03

Czy dojdzie do referendum na Krymie? Jak konflikt na Ukrainie wpłynie na ceny gazu dla tego kraju? Co stało się z zaginionym samolotem z Malezji? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział z zaproszonymi ekspertmai Bartosz Węglarczyk w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla ludzi", 10.03

Jaką decyzję podjąć w sprawie spadku, co oznacza dyscyplinarne zwolnienie z pracy, jaka jest odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata oraz co lepsze - mediacja czy proces sądowy - o tym w programie "Biznes dla ludzi" opowiadał wraz z ekspertami Paweł Blajer.

Rząd zajmie się łupkami. Państwo zadba o swój interes

We wtorek rząd zajmie się ustawami, które mają na celu stworzenie systemu sprzyjającego wydobyciu na szeroką skalę gazu z łupków. Jeden z projektów reguluje kwestie poszukiwań, koncesji i interesów państwa, drugi dotyczy opodatkowania wydobycia.

Jak bezpiecznie przyjąć spadek? Pomaga Paweł Blajer

Jak bezpiecznie przyjąć spadek? Lepiej zrobić to z dobrodziejstwem inwentarza czy odmówić przyjęcia spadku? W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer omówił najlepsze rozwiązania i przypominał, czym grozi bezwarunkowe przyjęcie spadku, przed czym chroni przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza i jakie są praktyczne skutki odmowy przyjęcia spadku?

Europa grozi Rosji sankcjami? "Koszty niezatrzymania Putina byłyby większe niż zatrzymania go"

- Łatwo można sobie wyobrazić, jakie byłyby skutki dla inwestycji w Polsce, dla tworzenia miejsc pracy. Dużo większe niż koszty powiedzenia Putinowi w stopniowy sposób "nie". Dlatego uważam, że najważniejszą rolą Polski w tym konflikcie jest pracowanie na rzecz jedności Zachodu. Zjednoczony Zachód zwycięży - podkreślił w "Faktach po Faktach" w TVN24 b. minister finansów Jacek Rostowski (PO).