Najnowsze

Najnowsze

MF: PIT za 2014 rok wypełni administracja

Od przyszłego roku rozliczeniem podatkowym będzie można obarczyć fiskusa. Resort finansów przygotował projekt zmian w ustawie o PIT, który umożliwi administracji podatkowej wstępne rozliczenie deklaracji podatkowych Polaków za 2014 rok.

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Co dalej z Ukrainą?

Czy Polska zniesie wizy dla Ukraińców? Jakiego rządu i prezydenta potrzebuje Ukraina? Jaki model współpracy wypracuje z Rosją? Co Ukrainie zaoferuje Unia Europejska? Z tymi pytaniami zmierzą się w poniedziałek goście TVN24 Biznes i Świat.

UOKiK zbada konsolidację zbrojeniówki? Wniosek już jest

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek Polskiej Grupy Zbrojeniowej w sprawie planowanego przejęcia przez nią kontroli nad 12 państwowymi spółkami zbrojeniowymi – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Niemcy przesłodzili. Kara dla producentów to 280 mln euro

280 mln euro kary nałożył niemiecki urząd antymonopolowy BKA na trzy tamtejsze koncerny cukrownicze: Suedzucker, Pfeire & Langen i Nordzucker za zmowę cenową - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa. Te koncerny produkują też cukier w Polsce, mają łącznie ponad 60 proc. polskiego rynku.

Szwedzka Ikea bez certyfikatu. Wycinała 600-letnie drzewa?

Szwedzki gigant - firma Ikea - straciła certyfikat odpowiedzialnego zarządzania lasami. Jak informuje "Daily Mail", certyfikat został zawieszony po tym, jak wyszło na jaw, że jedna ze spółek-córek Ikei wycinała 600-letnie drzewa z obszarów chronionych.

UKE: będzie kontrola w Polskiej Grupie Pocztowej

Urząd Komunikacji Elektronicznej wznowi w ciągu najbliższych dni kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej. Urząd odrzucił zażalenie spółki, w którym sprzeciwiała się, by dokumenty ws. kontroli podpisywał - zamiast szefa urzędu - upoważniony do tego wiceprezes.

"Ukraina nie słuchała naszych rad". MFW przypomina rekomendacje

Wprowadzenie elastycznego kursy wymiany waluty, konsolidacja fiskalna, podwyższenie taryf energetycznych oraz wdrażanie reform strukturalnych, by poprawić warunki do prowadzenia biznesu - to rekomendacje MFW dla Ukrainy, których tamtejsze władze nie wypełniały.

"Milion w portfelu", 24.02

To nie był udany okres dla dwóch z wybranych przeze mnie inwestycji. Copernicus Dłużnych Papierów Korporacyjnych, z powodu nadmiernych wypłat musiał zawiesić odkup jednostek i wycenić aktywa ostrożnościowo - komentuje w magazynie "Milion w portfelu" Marcin Billewicz, prezes grupy Copernicus.

Rosja podniesie ceny gazu? Miedwiediew: umowy do negocjacji

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że każde przedłużenie umowy gazowej między Rosją a Ukrainą będzie musiało być poprzedzone negocjacjami między ukraińskimi firmami a rządem. Pełniący obowiązki ministra energetyki Ukrainy Eduard Stawycki wyraził nadzieję, że ceny rosyjskiego gazu dostarczanego na Ukrainę utrzymają się na obecnym poziomie.

Cameron przekonuje Szkotów. Kartą przetargową ropa

W szkockim Aberdeen odbywa się wyjazdowe posiedzenie brytyjskiego rządu. Ma ono stanowić przekaz dla Szkotów, którzy we wrześniu tego roku będą głosować nad wyjściem ze Zjednoczonego Królestwa. Jednym z kluczowych punktów obrad będzie przyszłość sektora naftowo-gazowego.

Litwa ogranicza import polskiej wieprzowiny

Litwa wprowadziła zakaz importu świń z północno-wschodniej części Polski, gdzie wykryto przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików – poinformowała w poniedziałek litewska Państwowa Służba Weterynaryjna.

NBP: Wzrosły oszczędności Polaków

Gospodarstwa domowe na koniec trzeciego kwartału 2013 r. miały 23,1 mld zł oszczędności - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu NBP. To istotny wzrost, gdyż kwartał wcześniej miały odłożone 9,9 mld zł.

Unijne prawo zaszkodzi energetyce? Piechociński pisze do KE

Czy nowe unijne regulacje dla energetyki utrudnią jej modernizację? Obawia się tego minister gospodarki Janusz Piechociński. W liście do KE ocenił, że projekt nowych przepisów w tej sprawie utrudni dostosowywanie się energetyki do celów klimatyczno-energetycznych.

Ukraina apeluje do Polski, UE i USA: Potrzebujemy 35 mld dol. wsparcia

35 miliardów dolarów pomocy będzie potrzebowała w ciągu następnych dwóch lat ukraińska gospodarka - ogłosiło tamtejsze Ministerstwo Finansów. Sytuacja finansowa Kijowa jest tak trudna, że wypłata pierwszej transzy środków powinna nastąpić w ciągu dwóch tygodni. Władze w Kijowie zwróciły się o pomoc do partnerów zagranicznych, szczególnie USA i Polski.

Będzie pozew zbiorowy ws. zmian w OFE. "To wywłaszczenie"

Reforma OFE doprowadziła do wywłaszczenia obywateli - to jeden z argumentów, który podnosi grupa ok. 800 osób, przygotowująca się do procesu przeciwko skarbowi państwa i ZUS. Pozew jest gotowy, może trafić do sądu w najbliższych miesiącach.

24.02 Ukraina chce 35 mld USD, rekordy na Wall Street

Rano rynek bał się słabszych danych z chińskiego rynku nieruchomości. Potem nastroje się poprawiały, aż w końcu giełda nowojorska pobiła swój rekord wszechczasów. W tym samym czasie inwestorzy obserwowali Ukrainę, która wkrótce będzie potrzebować pomocy finansowej z zewnątrz. Dzień na rynkach - relacji Rafała Hirscha

Maciej Sokołowski: Unia - czyli kto?

Czym jest obecnie Unia Europejska? Kto nią teraz "trzęsie" i rozdaje karty? Czy Brukselę zamieszkują "tajemnicze siły"? O tym, prosto z Bruskeli korespondent TVN24 Maciej Sokołowski.