Najnowsze

Najnowsze

Wikipedia i rosyjski akcent. Polacy szykują się do zdobywania kosmosu

Ma nadzorować miliony euro płynące do Polski na projekty pozaplanetarne, ale uzasadnienie projektu ustawy opiera się na informacjach z Wikipedii. Tvn24bis.pl sprawdził, jak wyglądają prace nad powołaniem Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) . To właśnie ta instytucja będzie kontrolować polski sektor kosmiczny.

Umowy Szwajcarii z Unią na włosku? "To nie do pomyślenia"

Minister obrony Szwajcarii powiedział, że to "nie do pomyślenia", że umowy jego kraju z Unią Europejską mogą zostać rozwiązane w wyniku referendum ograniczającego imigrację. Chodzi o traktat o swobodnym przepływie osób, w którym określa się też szczegóły współpracy gospodarczej i technologicznej.

Nokia z Androidem atakuje. Tylko za 100 dolarów

Nokia zaprezentuje pierwszy model telefonu oparty o system Android. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on zachwycać nie tylko designem i wyposażeniem, ale i ceną. Telefon ma kosztować tylko 100 dolarów. Aparat zostanie zaprezentowany jutro, poczas rozpoczynającego się w Barcelonie Mobile World Congress.

Kto uchroni Ukrainę przed bankructwem? "Ruch należy do UE"

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler powiedział w niedzielę, że Unia Europejska ma obowiązek podjęcia działań w celu zapobieżenia bankructwu Ukrainy. UE powinna działać wspólnie z Rosją i Międzynarodowym Funduszem Walutowym - ocenił.

Mandat za parkowanie? Obroni cię aplikacja

Jest kilka rzeczy, które mogą rozwścieczyć kierowcę. Jedną z nich jest mandat parkingowy znaleziony za wycieraczką. Szczególnie, kiedy opłata jest nieuzasadniona. Większość ludzi nie chce tracić czasu i dochodzić swoich praw. Dzięki nowej aplikacji na iPhone'a może to być łatwiejsze.

"Wielka Brytania musi skupić się na młodych bezrobotnych"

Kanclerz Skarbu Wielkiej Brytanii George Osborne musi w najnowszym budżecie znaleźć środki na rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych, w tym na szkolenia - uważa Brytyjska Izba Handlowa. Izba wzywa do przyjęcia programu wartego 100 mln funtów, aby zachęcić przedsiębiorstwa do zatrudniania młodych bezrobotnych lub praktykantów.

Amerykańska Tesla wjeżdża na masowy rynek. Powstanie megafabryka baterii

Do tej pory historia Tesla Motors to była opowieść o ekscytujących samochodach elektrycznych i ich efektywności. Chcą jednak przetrwać na rynku, firma planuje wprowadzić produkcję na masową skalę. Zamierza otworzyć dużą fabrykę akumulatorów, która ma jej pomóc zbudować niedrogi samochód elektryczny, a tym samym dołączyć do największych producentów samochodów.

Polska otwiera się na biopaliwa. Ale tylko z importu

Polska, wypełniając dyrektywę EU zamierza wpuścić na rynek biopaliwa II generacji, ale wszystko wskazuje na to, że jednocześnie zamknie furtkę do produkcji w kraju nowego rodzaju biodiesla. Jeśli biodiesel II generacji pojawi się w Polsce, będzie z importu.

Bezrobocie na wsi? Pomogą pszczoły robotnice i tysiące pasiek

W ciągu czterech lat powstanie ok. 3,2 tys. pasiek w całym kraju - zakłada projekt rozwoju branży pszczelarskiej, opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Program ma być adresowany do absolwentów, bezrobotnych i osób z grupy 50+.

UE ostrzega Niemcy przed obniżeniem wieku emerytalnego

Unijny komisarz ds. gospodarczych ostrzega Niemcy przed planowanym obniżeniem wieku emerytalnego z 65 do 63 lat.- To miałoby negatywny wpływ na stabilność finansów publicznych - powiedział Olli Rehn w wywiadzie dla tygodnika "Wirtschaftswoche". Jak dodał, nie cofnąłby się przed wszczęciem postępowania przeciwko Niemcom.

Bankomat na bitcoiny w mieście z "Breaking Bad"

Pierwszy w Stanach Zjednoczonych bankomat na bitcoiny pojawił się w sklepie tytoniowym w Albuquerque, największym mieście stanu Nowy Meksyk. Albuquerque znane jest z tego, że powstaje tam popularny serial "Breaking Bad".

Program specjalny o sytuacji na Ukrainie w TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne programu poświęconego wydarzeniom na Ukrainie. Po zawarciu w piątek porozumienia między rządzącymi a opozycją sytuacja cały czas ulega zmianie. Parlament wybrał nowego przewodniczącego, prezydent opuścił Kijów, a była premier Julia Tymoszenko może wyjść na wolność. O tym, jakie mogą być skutki tych wydarzeń mówili zaproszeni do studia goście.

Turcja stawia na Black Hawki. Za 3,5 mld dol.

Turcja podpisała w piątek porozumienie o zakupie 109 śmigłowców od amerykańskiej firmy Sikorsky Aircraft, należacej do koncernu United Technologies Corp. Wartość kontraktu to 3,5 mld dolarów.

"Zimowy podmuch" na Wall Street. Indeksy na minusie

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła małe zmiany, ze spadkami indeksów na koniec dnia. Na tle rynku najgorzej radziły sobie telekomy i spółki paliwowe. Oprócz wyników kwartalnych w centrum uwagi są dane makro, które sugerują słabość amerykańskiej gospodarki. Ta z kolei ucierpiała w wyniku surowej zimy.

"Świat", 21.02. - wydanie specjalne

Specjalne wydanie magazynu "Świat" Bartosza Węglarczyka w całości poświęcone porozumieniu prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z przywódcami opozycji ws. wyprowadzenia kraju z kryzysu politycznego. W ramach tej umowy parlament przywrócił konstytucję z 2004 roku. Przyjął też ustawę umożliwiającą uwolnienie z więzienia b. premier Julii Tymoszenko.

Twórca Apple'a na znaczku pocztowym

Steve Jobs znalazł się wśród ikon popkultury, które doczekają się w USA własnego znaczka pocztowego. W najbliższych latach zobaczymy na nich także braci Mario i Jimmy'ego Hendrixa.

"Katastrofa" na frankfurckim lotnisku. Strajk ochrony

Dziesiątki odwołanych lotów, setki opóźnionych startów, tysiące zdenerwowanych pasażerów - tak wyglądało w piątek trzecie co do wielkości w Europie lotniko w niemieckim Frankfurcie nad Menem. Powód? Strajk pracowników ochrony.