Najnowsze

Najnowsze

Łupkowy odwrót z Pomorza. Firmy rezygnują z koncesji

Trzy firmy poszukujące gazu z łupków na terenie woj. pomorskiego zrezygnowały z prac na niektórych koncesjach. Są to Eni, BNK Petroleum i Marathon Oil. Urząd Marszałkowski poinformował, że koncesje na poszukiwanie gazu na terenie Pomorskiego ma jeszcze 8 firm.

Drgnęła sytuacja na rynku pracy. "Początek ożywienia"

Stopa bezrobocia nie uległa zmianie i tak jak w styczniu wyniosła 14 proc. - podał resort pracy. Mimo to dane mogą napawać optymizmem, bo liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy zmniejszyła się o 3,7 tys. osób. - Dzisiaj możemy ogłosić początek ożywienia na ryku pracy - powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Dr Zagłada" atakuje bitcoina. "To piramida finansowa"

Narzędzie w rękach przestępców, kiepski środek przechowywania bogactwa i jeden wielki przekręt finansowy - tak zdaniem ekonomisty Nouriela Roubiniego można w skrócie opisać bitcoina. W ciągu kilku godzin "Dr Zagłada" wytknął wszystkie słabości wirtualnej waluty.

"FT": Nowa zimna wojna bardziej uderzy w Rosję

Dalsza ingerencja Rosji w sprawy na Krymie powinna spotkać się ze zdecydowaną reakcją Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a w konsekwencji nałożeniem na Moskwę dotkliwych sankcji - podkreśla "Financial Times".

Bananowi giganci łączą siły

Chiquita i Fyffes, dwie największe na świecie firmy dystrybuujące banany ogłosiły, że połączą siły. W wyniku umowy powstanie nowa spółka ChiquitaFyffes, której łączne roczne dochody wynoszą około 4,6 mld dolarów.

Rekordowy deficyt spowalnia wzrost Japonii

Deficyt na rachunku obrotów bieżących Japonii wzrósł w styczniu 2014 roku do rekordowego poziomu 15 mld dolarów. To najwyższy poziom od 1985 roku. Gorsze niż oczekiwano są również dane o konsumpcji.

10.03 Duże spadki przez chiński eksport i rosyjskie strzały

Kolejny tydzień rozpoczął się fatalnie. Złoty stracił trochę, WIG20 trochę więcej. W piątek rynek przestraszył się wzrostu płac w USA, który może tam przyspieszyć podwyżki stóp procentowych. Dziś na listę rynkowych obaw dopisaliśmy chiński eksport, który w lutym spadł aż o 18 procent, a już w trakcie sesji pojawiła się informacja o tym, że rosyjscy żołnierze strzelają na Krymie. Dzień rynkach - w relacji Rafała Hirscha, Pameli Bem i Mateusza Walczaka

Składki od "śmieciówek"? Firmy: Ominiemy je

Tylko 15 proc. przedsiębiorców deklaruje, że zapłaci składki ZUS od umów-zleceń i o dzieło - informuje "Rzeczpospolita" w oparciu o badania Domu Badawczego Maison i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

Jak systematycznie zarabiać? Na "timingu" zyskasz nawet 137 proc.

48,3 proc. mógł zyskać inwestor, który od 2000 roku regularnie co miesiąc inwestowałby 100 zł w fundusz polskich akcji - wyliczył Open Finance. Zgromadziłby prawie 25,4 tys. zł wobec odłożonych ze składek 17,1 tys. A mógłby zarobić jeszcze więcej, gdyby zdecydował się na "timing".

Konflikt na Krymie uderzy w Bałkany? "Winny projekt South Stream"

- Niewykluczone, że jednym z pierwszych regionów, w który rykoszetem "gospodarczo" uderzy konflikt na Krymie, będą Bałkany - alarmuje dr Przemysław Żukiewicz, ekspert ds. polityki wschodniej. Wzrosło bowiem ryzyko, że pozostawiony z ukraińskimi długami Gazprom nie będzie w stanie sfinansować ukończenia gazociągu South Stream, który miał dostarczać tam surowiec.

Pieniądze, znajomości, polityka? Wyjaśniamy, czym są rady nadzorcze

PGNiG, KGHM, Tauron, PGE - to tylko kilka z największych spółek skarbu państwa, gdzie zatrudnienie znajdują nie tylko najlepsi, ale też posiadający też szerokie znajomości. Przyglądamy się dziś radom nadzorczych takich spółek: ile zarabiają ich członkowie, dlaczego kandydaci do nich robią doktoraty? W czyim imieniu decydują o "być albo nie być" prezesów państwowych gigantów?

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Ukraina i dokument o procesie Pistoriusa

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat - najważniejsze wydarzenia na Ukrainie w relacjach naszych reporterów. Tydzień przed zapowiadanym referendum na Krymie, sprawdzimy, na ile to mieszkańcy ukraińskiej republiki tęsknią za Rosją, a na ile dyktuje im to Moskwa. Nie zabraknie też filmów dokumentalnych wybranych przez Ewę Ewart.

Wakacje na Krymie? "Sezon jest właściwie stracony"

Eksperci są zgodni: ewentualne przyłączenie Krymu do Rosji oznaczałoby „turystyczny dramat” dla regionu. - I wbrew pozorom nie zwiększyłoby to liczby rosyjskich turystów, ale zmniejszyłoby liczbę przyjeżdżających Ukraińców, a także Polaków – mówiła w TVN24 Biznes i Świat Olga Popowycz, analityk polityczny. - Stracą nie tylko hotele, ale i zwykli ludzie, dla których turystyka była głównym źródłem dochodów - wyjaśniał Lenur Kerymov, krymski Tatar mieszkający w Polsce.