Najnowsze

Najnowsze

Dobre wyniki TVN w pierwszym kwartale. Większy przychód i zysk

352 mln złotych wyniosły przychody TVN w pierwszym kwartale 2014 roku. To o 2,5 proc. więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. "Lepsze wyniki to efekt m.in. dalszego ożywienia na rynku reklamy telewizyjnej, dobrych wyników brokerskich usług Premium TV oraz nieliniowej dystrybucji treści video" - poinformował TVN.

Ponad 200 ofiar katastrofy w tureckiej kopalni. Trwa akcja ratunkowa. Oglądaj wydanie specjalne TVN24 Biznes i Świat

Co najmniej 205 górników zginęło w Somie w zachodniej Turcji w wyniku spowodowanego wybuchem zawału w tamtejszej kopalni, a 80 osób jest rannych, w tym cztery ciężko. 200 osób ma być uwięzionych pod ziemią - poinformował w środę turecki minister ds. energetyki i bogactw naturalnych Taner Yildiz. Rząd ogłosił trzydniową żałobę narodową, począwszy od wtorku 13 maja.

Tauron podaje wyniki. 4,88 mld złotych przychodu

4,88 mld złotych wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku przychody ze sprzedaży Grupy Tauron. To o 5,4 proc. gorzej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Spółka uważa jednak, że wyniki finansowe, pomimo spadku, należy ocenić pozytywnie.

14.05 Inflacja spadła do 0,3 procent

Inflacja znów szokuje są mikrowysokością. Spadła właśnie do 0,3 procent, a rynek zaczął się zastanawiać nad obniżką stóp procentowych. Mocno drożały obligacje na całym świecie, akcje nieco słabiej, choć w Warszawie były wzrosty. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

"Świat", 13.05

Czy Ukraina jest państwem upadłym? Co dla internautów i użytkowników Google oznacza wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej? Co stoi za tragedią w kopalni w Turcji? Na te pytania odpowiedział Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Blajer robi hot-dogi. I pyta, jaki podatek musi zapłacić

Wiosna i lato sprzyjają prowadzeniu sezonowego biznesu. Bardzo popularne są punkty przygotowujące np. hot-dogi. Okazuje się jednak, że to wcale nie taki prosty biznes. Bo na przykład różne składniki hot-dogów mają różne stawki podatku VAT. W "Biznesie dla ludzi" Paweł Blajer pytał o sens takiego opodatkowania.

"Biznes dla ludzi", 13.05

Kiedy i jak dziecko może pozwać rodziców o wydanie rzeczy lub pieniędzy, zagraniczny staż pracy w Polsce, czy można zapisać komuś tylko dług i jaki jest VAT na ketchup i musztardę - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Gazprom naciska na Ukrainę i chce szybkiej spłaty należności za gaz, grozi też Ukrainie zakręceniem kurka. Polskie PKB może sięgnąć nawet 3 proc. OECD uważa, że Polska znajduje się w fazie wzrostu. Wyszukiwarki internetowe nie mogą już kwestionować próśb o usunięcie źródeł dotyczących osób prywatnych, a na pewno po dzisiejszym wyroku będzie to o wiele trudniejsze. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

Używane coraz droższe. Ceny najbardziej wzrosły we Wrocławiu

W kwietniu średnie transakcyjne ceny mieszkań na rynku wtórnym wzrosły najbardziej we Wrocławiu, Łodzi i Gdyni - wynika z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera. Tylko w Poznaniu średnie ceny lokali są niższe niż przed rokiem. Kupujemy coraz większe lokale.

Firmy uciekają z Petersburga. Przez Ukrainę

Kilkunastu szefów dużych firm amerykańskich i europejskich wycofało się z udziału w konferencji ekonomicznej w Petersburgu - informuje we wtorek Reuters, dodając, że nastąpiło to w czasie wzrostu napięcia między Rosją a Zachodem w związku z Ukrainą.

Polska broni mentoli. Piechociński chce zaskarżyć dyrektywę

Minister gospodarki Janusz Piechociński chce zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości UE tzw. dyrektywę tytoniową. - Te ograniczenia godzą w określoną grupę producentów, a jednocześnie przesuwają konsumpcję w inne obszary, akurat niewytwarzane przez polski przemysł tytoniowy - tłumaczył minister.

Złoty nieco stracił. Po słabych danych z Niemiec

Podczas wtorkowego handlu polska waluta straciła nieco na wartości i po godz. 16 euro kosztowało 4,17 zł, a za dolara płacono 3,04 zł. Zdaniem analityków to m.in. skutek słabych danych, jakie napłynęły z Niemiec, największej gospodarki Europy.

Z GPS-a w Rosji nie skorzystasz. Kreml chce zablokować sygnał

Rosja wyłączy z dniem 1 czerwca znajdujące się na jej terytorium amerykańskie stacje systemu nawigacji satelitarnej GPS, jeśli nie osiągnie porozumienia w sprawie umieszczenia stacji własnego takiego systemu GLONASS w USA - oświadczył we wtorek wicepremier Dmitrij Rogozin.