Najnowsze

Najnowsze

Emigranci przesłali do Polski ponad miliard euro. Polacy wydali za granicą dwa razy więcej

Ponad 1,1 mld euro przekazali do Polski emigranci w trzecim kwartale 2013 roku. Najwięcej pieniędzy z zagranicy płynie nad Wisłę z Holandii. Łączna kwota przekazanych do kraju pieniędzy jest o 28 mln euro większa niż w tym okresie rok wcześniej. Natomiast Polacy wyjeżdżający za granicę wydali 2,4 mld euro. Cudzoziemcy wydali w Polsce niewiele więcej - 2,5 mld euro.

Stopy procentowe w strefie euro bez zmian

Europejski Bank Centralny nie zmienił w czwartek stóp procentowych. Główna stopa procentowa nadal pozostaje na poziomie 0,25 proc. Jak zapowiedział prezes Mario Draghi, EBC będzie chciał utrzymać tę wartość przez najbliższe kilka miesięcy.

Stop imigrantom? Szwajcarzy zdecydują w niedzielę

Szwajcarzy w niedzielę zdecydują, czy władze wprowadzą nowe bariery imigracyjne dla mieszkańców sąsiednich europejskich państw. Projekt ograniczeń zakłada wprowadzenie stałych rocznych limitów zezwoleń, wydawanych na pobyt.

PKP Cargo ma nowego prezesa

Adam Purwin, dotychczasowy p.o. prezesa PKP Cargo, został oficjalnie powołany na stanowisko prezesa tej spółki - poinformowała PKP Cargo w komunikacie.

Sony na równi pochyłej. Pracę straci 5 tys. osób

Japoński producent elektroniki Sony Corporation spodziewa się w tym roku podatkowym straty netto w wysokości 110 mld jenów (1,1 mld dolarów). Wszystko z powodu restrukturyzacji w dziale komputerów osobistych. Firma poinformowała też o cięciu 5 tys. etatów.

Ustawa śmieciowa do poprawy. Nowelizacja możliwa w czerwcu

Nowelizacja ustawy śmieciowej możliwa jest już w czerwcu - ocenił szef sejmowej podkomisji ds. monitorowania gospodarki odpadami Tadeusz Arkit. Eksperci uważają, że należy m.in. uregulować częstotliwość odbierania śmieci oraz doprecyzować przepisy o właścicielach nieruchomości.

Polska skorzysta z unijnych funduszy? NIK sprawdza

NIK sprawdzi, jak polska administracja jest przygotowana do skorzystania z unijnych pieniędzy w nowym okresie finansowania, czyli w latach 2014-2020. Polska może otrzymać 82,5 mld euro. Nieprzestrzeganie europejskich regulacji może grozić utratą pieniędzy.

06.02 Najlepsza sesja roku na GPW

Rynek pół dnia czekał na Europejski Bank Centralny, który jednak niczego nie zmienił i niektórych rozczarował. Ale większość uznała, że nie ma się czym martwić i wybrała się na zakupy. Druga część dnia to duże wzrosty na giełdach. W Warszawie mieliśmy najlepszą sesję od listopada. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha

Zrób Coca-Colę w domu. Z kapsułki lub saszetki

Coca-Cola podawana jest w szklance, w puszcze i w butelce, a wkrótce będzie także w kapsułkach - pisze "Financial Times". Największa na świecie firma produkująca napoje przejęła 10 proc. udziałów w Green Mountain Coffee Roasters, producenta ekspresu do kawy Keurig. W wyniku porozumienia z ekspresów może już wkrótce popłynąć coca-cola.

USA znów czeka kryzys? Zegar długu tyka

W piątek w USA ponownie zacznie obowiązywać zakaz dalszego zadłużenia kraju powyżej określonego limitu, a rząd ostrzega, że ma środki na bieżące wydatki tylko do końca lutego. Republikanie mówią, że zgodzą się na podniesienie limitu, ale stawiają warunki.

Zgubioną rzecz odbierz u starosty. "Ustawa adresowana jest do ludzi uczciwych"

Zgubiłeś telefon, portfel, pieniądze? Sejm chce, by za rzeczy zagubione odpowiadał starosta powiatowy. Posłowie pracują teraz nad odpowiednim projektem ustawy. - Ta ustawa adresowana jest do ludzi uczciwych, nieuczciwi nie oddają znalezionej rzeczy - podkreśla wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń. To właśnie w tym resorcie powstał projekt ustawy.

Karta dla dużych rodzin od marca. Będą ulgi na pociąg i basen

Od marca w ramach ogólnopolskiego programu wspierającego rodziny wielodzietne wydawane będą w gminach Karty Dużej Rodziny, uprawniające m.in. do ulg w komunikacji PKP. Kartę dostaną rodziny, które wychowują co najmniej trójkę dzieci. - Karta będzie dla każdego członka rodziny, i dla rodziców i dla dzieci - zapowiedział minister pracy i polityki socjalnej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Złote interesy kosztem Mennicy Polskiej

Prokuratura bada, czy spółka należąca do Mennicy Polskiej została wykorzystana do próby wyłudzenia VAT – dowiedziała się "Rzeczpospolita". To może być największe śledztwo w sprawie wyłudzenia VAT w Polsce.

"Świat", 05.02

Komitet ONZ kontra Watykan oraz czy klasa średnie w USA przestanie powoli istnieć - w programie "Świat" ze swoimi gośćmi rozmawiał Bartosz Węglarczyk.

"Biznes dla ludzi", 05.02

Jak rozliczyć zeznanie podatkowe ze sprzedaży obcych walut? Co należy zrobić, aby legalnie dorobić na drugim etacie? Skąd uzyskać pieniądze na badania, których rezultaty możemy wykorzystać w naszym przedsiębiorstwie? Na te pytania odpowie Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Auto Bonda do naprawy. Usterka dotyczy 17 tys. egzemplarzy

Producent samochodów marki Aston Martin wzywa właścicieli tych luksusowych samochodów do warsztatów. Powodem jest wadliwa część, która była instalowana w autach wyprodukowanych do 2007 roku. Sprawa może dotyczyć nawet 17 tys. aut

Sprzedałeś euro w kantorze? Zapłać podatek

Kupiłeś obcą walutę w kantorze, a potem sprzedałeś ją z zyskiem? Według prawa musisz zapłacić podatek i rozliczyć go w zeznaniu podatkowym. Jak to zrobić radzi Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Rząd pędzi z ustawą o VAT. Od marca koniec ulg na auto z kratką?

Sejm nie odrzucił w pierwszym czytaniu projektu ustawy o tzw. autach z kratką. Posłowie najprawdopodobniej zdecydują o przyjęciu nowych regulacji w piątek. Gdy nowe przepisy wejdą w życie pełne odliczenie VAT-u będzie przysługiwało tylko na samochody wykorzystywane tylko do celów służbowych. Rząd chce by przepisy weszły w życie już 1 marca. Głosowanie w piątek.

Miażdżący raport o Soczi. "Zyskają tylko korporacje"

Soczi i Region Krasnodarski skorzystały na inwestycjach związanych z igrzyskami olimpijskimi, ale po nich mogą mieć problemy finansowe - uważa agencja Moody's. Jej zdaniem ta impreza nie da rosyjskiej gospodarce pozytywnego impulsu.

40 proc. redukcji emisji CO2 do 2030 roku? Polscy europosłowie przeciw

PE poparł w środę w niewiążącej rezolucji cel 40-proc. redukcji emisji CO2 do 2030 r. Opowiedział się też za wiążącymi celami zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych do 30 proc. w 2030 r. i zwiększenia o 40 proc. efektywności energetycznej. Przeciw takim celom opowiadali się podczas wtorkowej debaty w PE polscy europosłowie.