Najnowsze

Najnowsze

Agencja Mienia Wojskowego liczy na rekordowy przychód

Agencja Mienia Wojskowego planuje pobić rekord przychodów. AMW chce w tym roku sprzedać aż 2,3 tys. ha ziemi i ponad 1,1 tys. budynków o łącznej powierzchni 0,5 mln mkw. Plan finansowy zakłada uzyskanie rekordowej kwoty 194 mln zł - same nieruchomości mają dać około 140 mln zł.

"Biznes dla Ludzi", 27.03

Co się dzieje w sytuacji, gdy małżonkowie się rozstają i pojawiają się roszczenia finansowe? Czy zmiana czasu jest okazją, aby zarobić dodatkowe pieniądze? Kiedy małżonek może kupić nieruchomość tylko na siebie? Jak układać grafik i rozliczać czas pracy zgodnie z kodeksem pracy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Komu należą się alimenty? Wyjaśnia Paweł Blajer

Alimenty w sprawie rozwodowej na ogół kojarzą się z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci. Jednak obowiązek płacenia alimentów nie musi dotyczyć tylko dzieci. W jakiej sytuacji w wyniku rozwodu sąd może orzec alimenty także na rzecz byłego współmałżonka? Odpowiedzi na to pytanie Paweł Blajer i jego goście udzielili w czwartek w programie "Biznes dla ludzi".

Amerykański rynek LNG otwarty na Europę

Już teraz kilka europejskich firm ma licencje, by kupować skroplony gaz LNG w USA, a gdy będzie umowa o wolnym handlu z USA, firmy z UE będą miały taki sam dostęp do niego, jak firmy amerykańskie - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. handlu Karel De Gucht.

Ukraiński parlament przyjmuje ustawę antykryzysową. Rząd liczy na pomoc MFW

- Liczymy, że kilka miliardów dolarów pożyczki z MFW trafi do nas już w maju - powiedział minister gospodarki Ukrainy Pawło Szeremeta. Kijów ma nadzieję, że pierwsza transza ustabilizuje sytuację ekonomiczną. W czwartek parlament Ukrainy przyjął ustawę antykryzysową, która pozwoli zatwierdzić plany oszczędnościowe wymagane przez MFW.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Mastercard i Visa idę w odstawkę w Rosji. Prezydent tego kraju Władimir Putin zapowiedział, że jego kraj będzie miał własny system kart płatniczych. W Polsce dobiega końca remont trasy kolejowej Warszawa-Gdańsk. W grudniu zmodernizowanymi torami ma kursować pociąg pendolino. Zobacz, jakimi wydarzeniami żyła jeszcze Polska i świat w czwartek.

Obama: Ukraina może podążyć drogą Polski

Barack Obama wyraził w czwartek w Rzymie nadzieję, że porozumienie MFW z Ukrainą w sprawie pomocy dla tego kraju umożliwi mu rozwój gospodarczy. Jako przykład sukcesu reform i rozwoju Obama wskazał Polskę. - Zanotowała ona niewiarygodny wzrost w ostatnich latach - powiedział prezydent USA.

Obama w Watykanie, co z Ukrainą? Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Prezydent USA Barack Obama kontynuuje swoją podróż po Europie. W środę wieczorem przyleciał do Rzymu, kontynuując podróż, w ramach której był wcześniej w Holandii i w Belgii. W czwartek Obama po raz pierwszy spotka się z papieżem Franciszkiem. W TVN24 Biznes i Świat także o Ukrainie i jej konflikcie z Rosją. Jaką cenę za gaz zapłacą Ukraińcy?

Mastercard i Visa w odstawkę. Rosja będzie mieć własny system kart płatniczych

Władimir Putin zapowiedział, że jego kraj stworzy narodowy system kart płatniczych, wzorowany na tych wprowadzonych już w Japonii i Chinach. Prezydent wyjaśnił, że chodzi o uniezależnienie Rosji od zagranicznych firm, które w ubiegłym tygodniu, po nałożeniu przez rząd USA sankcji, wycofały się z obsługi kilku rosyjskich banków, choć te nie zostały objęte restrykcjami.

Brytyjski rynek energetyczny pod lupą urzędu antymonopolowego

Brytyjski regulator rynku gazu i energii Ofgem chce, aby tamtejszy urząd antymonopolowy (Competition and Markets Authority) przyjrzał się rynkowi energii elektrycznej. Według Ofgem zyski sześciu największych dostawców energii w Wielkiej Brytanii wzrosły z 233 mln funtów w 2009 roku do 1,1 mld funtów w roku 2012. Nie wiadomo, czy wiązało się to z poprawą wewnętrznej efektywności koncernów, czy zmowy cenowej.

"Milion w portfelu", 27.03

Marek Mikuć nie dokonuje zmian w składzie swojego portfelu. Prezes Open Finance TFI oczekuje nadal podwyższonej zmienności na rynkach.

Brytyjczycy przejęli największego dostawcę energii w Irlandii

Brytyjski koncern Centrica, właściciel m.in. spółki British Gas, sfinalizował przejęcie największego irlandzkiego dostawcy energii elektrycznej i gazu Bord Gáis Energy (BGE). Całkowita wartość prywatyzacji irlandzkiej spółki wyniosła 920 mln funtów.

Rosyjski rząd zmienia iPady na tablety Samsunga

Rosyjski rząd porzuca iPady i zamienia je na tablety Samsunga - poinformował minister łączności i środków przekazu Rosji Nikołaj Nikiforow. Zapewnił jednak, że decyzja ta nie jest skierowana przeciwko amerykańskiej firmie Apple - podaje agencja ITAR-TASS.

Słabe wyniki H&M. Radzą sobie gorzej od konkurentów

Hennes & Mauritz (H&M), numer dwa na światowym rynku odzieżowym, zanotował mniejsze od oczekiwań zyski za pierwszy kwartał 2014 roku. Wszystko przez duże nakłady na inwestycje, które mają pomóc stać się firmie bardziej konkurencyjną.

Francja "uskrzydli" Chiny. Sprzeda 70 airbusów

Prezydent Francji Francois Hollande poinformował w środę podczas wspólnej konferencji prasowej z przebywającym w Paryżu prezydentem Chin Xi Jingpingiem, że kontrakty handlowe, które podpisały oba kraje, warte są ponad 18 mld euro.

Rosatom ostrzega: sankcje Zachodu mogą wpłynąć na kontrakty

Sankcje nałożone przez Zachód na Rosję za jej działania na Krymie mogą odbić się na niektórych międzynarodowych kontraktach Rosatomu - poinformował w czwartek szef tego państwowego koncernu zarządzającego rosyjską energetyką atomową Siergiej Kirijenko.

Nie zawsze na czas, ale płacą. Jak firmy regulują zaległości?

Polska pozostaje na poziomie A3, jeśli chodzi o ocenę ryzyka kraju, co oznacza, że firmy rozliczają się ze swoimi kontrahentami nie zawsze na czas, ale w większości regulują zaległości, a ryzyko niewypłacalności nie jest wielkie - wynika z czwartkowego komunikatu Coface.