Najnowsze

Najnowsze

Włosi zarzucają agencjom ratingowym, że nie rozumieją "dolce vita"

Analitycy, którzy krytykowali Włochy, nie rozumieją włoskiego stylu życia - "dolce vita". Takie oskarżenia wysuwa przedstawiciel administracji w Rzymie i grozi gigantycznym pozwem przeciwko agencjom ratingowym, które obniżając ocenę kredytową Włoch, miały pogłębiać kryzys zadłużenia na Półwyspie Apenińskim.

"Mieszkanie dla Młodych" nabiera tempa

Od początku roku do końca stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego zaakceptował 940 wniosków o dopłatę do kredytu na zakup pierwszego mieszkania w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych" - poinformował BGK. Wartość dofinansowania to ponad 20,9 mln zł.

5.02 Giełda w górę, stopy bez zmian

Na świecie trwa żywa dyskusja o tym, czy amerykański Fed powinien troszczyć się tylko o amerykańską gospodarkę, czy zwracać uwagę także na to, co jego działania wywołują w krajach rozwijających się. Dziś dołączyła do dyskusji Rada Polityki Pieniężnej. Złoty trochę się umocnił, giełda trochę poszła w górę. Dzień na rynkach - relacjonuje Rafał Hirsch

Obama chce podłączyć do sieci wszystkie szkoły

Prezydent Barack Obama ujawnił nowy, realizowany we współpracy z firmami telekomunikacyjnymi i gigantami informatycznymi program, który ma doprowadzić do podłączenia do internetu szerokopasmowego praktycznie wszystkich szkół w USA w ciągu pięciu lat.

"Świat", 4.02

Czy wysłanie wojsk do Republiki Środkowoafrykańskiej uratuje ten kraj? A może to już państwo upadłe bez szans na odbudowę? Czy atak terrorystów w Soczi to tylko kwesta czasu? Odpowiedzi na te pytania szukali eksperci w pierwszej części magazynu "Świat". W drugej części goście Bartosza Węglarczyka opowiadali o rosnących aspiracjach niemieckiego wojska.

"Biznes dla ludzi", 04.02

O tym co decyzje małżonków zmieniają w rozliczeniu podatkowym, co czeka pracownika po sprzedaży firmy, jakie czekają nas problemy po upadku dewelopera oraz jak odliczyć VAT posiadając auto z "kratką" - w programie "Biznes dla ludzi" tłumaczy Paweł Blajer.

Mniej formalności przy przeprowadzce firmy do innego kraju Unii? Zdecydują kraje członkowskie

Obywatele i firmy przenoszące się do innego kraju Unii Europejskiej napotkają mniej biurokratycznych utrudnień. Wszystko dzięki zasadom przyjętym we wtorek przez Parlament Europejski. Przepisy ułatwiłyby weryfikację niektórych dokumentów urzędowych m. in. akty urodzenia czy certyfikaty zawarcia małżeństwa. Muszą one jednak jeszcze zostać zaakceptowane przez państwa członkowskie.

Za oszustwa na rynkach finansowych minimum cztery lata więzienia

Minimum cztery lata więzienia za poważne oszustwa na rynku podatkowym, jak manipulacja stawkami LIBOR – taki projekt przepisów zaaprobował we wtorek Parlament Europejski. Przepisy, które będą musiały być formalnie przyjęte jeszcze przez państwa członkowskie, mają na celu odbudowę zaufania do rynków finansowych w UE oraz wzrost bezpieczeństwa inwestorów.

Zmiany w "śmieciówkach" bez związkowców? Kosiniak-Kamysz: zapraszamy do dyskusji

- Chcę, by w dyskusji o oskładkowniu umów o dzieło uczestniczyli także związkowcy - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. W ten sposób odniósł się do poniedziałkowego posiedzenia Komisji Trójstronnej, na ktorym nie było przedstawicieli związków zawodowych. - Celem jest odprowadzanie składek od wszystkich rodzajów pracy - dodał szef resortu pracy.

"Milion w portfelu", 04.02

W najnowszym odcinku programu "Milion w portfelu" o swoich inwestycjach opowiedział Piotr Grela, analityk Tradercom Investments.

Oto nowy szef Microsoft. Akcje firmy poszły w górę

Satya Nadella został nowym szefem Microsoftu - poinformowała we wtorek firma Microsoft. Nadella zastapi na tym stanowisku Steve'a Ballmera, który kilka miesięcy temu ogłosił odejście. Nadella będzie dyrektorem generalnym i członkiem zarządu firmy.