Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 11.06

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk rozmawiał ze swoimi gośćmi m. in. o rozpoczynających się w Brazylii Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

E-rewolucja w służbie zdrowia już za dwa lata

Kod wysłany SMS-em zamiast recepty, lekarz wybrany za pośrednictwem komputera, wyniki badań krwi w laptopie i konto z historią choroby jak konto bankowe – to prawdziwa e-rewolucja w służbie zdrowia – informuje „Puls Biznesu”.

Spadki na amerykańskich giełdach po raporcie Banku Światowego

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem najsilniejszych od trzech tygodni spadków głównych indeksów. Słabsze nastroje na rynku to efekt raportu Banku Światowego, w którym obniżono prognozę światowego wzrostu gospodarczego w tym roku.

"Biznes dla ludzi", 11.06

W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer zajął się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto , konkursie organizowanym przez producenta lub sieć handlową. A także tym jak odzyskać przedpłatę, zaliczkę, zadatek, jeśli nie dostajemy obiecanego towaru lub usługi. Zastanowimy się też, czym różni się zaliczka od zadatku i od przedpłaty.

Bilans: Rosjanie mają już 20 proc. Grupy Azoty, Ukraina i Rosja bez porozumienia

Rosyjska spółka Acron regularnie skupuje akcje Grupy Azoty, zwiększając swoje udziały do 20 proc. Prezydent Komorowski próbuje przekonać rząd do zwiększenia wydatków na obronność. Bank Światowy przewiduje, że w następnym roku Polska gospodarka wzrośnie o 3,5 proc., a nie jak przewiduje polski rząd o 3,8 proc. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Grasz w kasynie? Blajer wyjaśnił co z podatkiem

Dziś w programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wraz z ekspertem podatkowym zajął się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto, konkursie organizowanym przez producenta, sieć handlową albo loterię fantową zorganizowaną w firmie.

Rośnie liczba samochodów. Średnio więcej niż w Europie

W ubiegłym roku wzrósł w Polsce do 653 sztuk wskaźnik pojazdów zarejestrowanych na 1000 mieszkańców. Oznacza to, że Polska przekroczyła średnią unijną, wynoszącą 484 samochody - wynika z informacji Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

TweetDeck zaatakowany? "Tworzy złośliwe wpisy"

TweetDeck, popularna aplikacja do obsługi i śledzenie Twittera, jest podatny na tzw. cross-site scripting (XSS), który umożliwia hakerom uzyskanie dostępu do kont użytkowników i ważnych informacji - podaje Business Insider.

Buzek: albo komisja, albo teka komisarza ds. energii

Jeżeli ktoś z polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej zostanie szefem komisji PE ds. energii, ubieganie się przez Polskę o tekę komisarza ds. energii będzie trudniejsze - ocenił europoseł Jerzy Buzek (PO), który typowany jest na szefa tej komisji.

Człowiek Putina chce zdobyć Grupę Azoty? "Złota akcja to za mało"

Norica Holding, spółka zależna rosyjskiej grupy Acron, zwiększyła udział w akcjonariacie Grupy Azoty o 2,8 proc. i ma ponad 20 proc. akcji chemicznej firmy. Ministerstwo Skarbu uspokaja i zapewnia, że nie zamierza sprzedaży akcji spółki, bo uznaje ją za strategiczną. Według Piotra Maciążka z portalu Defence24, najbezpieczniej byłoby, gdyby Skarb Państwa posiadał 51 proc. udziałów w Grupie Azoty.

Europa protestuje przeciwko aplikacji

Kierowcy taksówek w europejskich miastach - Londynie, Paryżu, Madrycie czy Berlinie - protestują dzisiaj przeciwko konkurencji ze strony prywatnych firm oferujących przewóz osób. Ich gniew wzbudza głównie amerykańska firma Uber, która stworzyła aplikację ułatwiającą kojarzenie pasażera z kierowcą.

Kartą w Biedronce? Testy ruszyły, dla wszystkich od lipca

Dziś w trzech warszawskich sklepach Biedronka rozpoczyna testy płatności kartami. Na razie klienci mogą zapłacić "plastikowymi" pieniędzmi przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera. W pozostałych sklepach tej sieci już pojawiły się terminale, ale klienci zapłacą nimi od lipca.

Kosmetyczny gigant szuka wspólników w Polsce

Francuski klaster kosmetyczny Cosmetic Valley chce nawiązać współpracę z firmami kosmetycznymi i farmaceutycznymi działającymi w regionie łódzkim m.in. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Francuska grupa zrzesza 800 firm, które zatrudniają 70 tys. osób.

UE w 2015 roku wyda 142,1 mld euro: na zatrudnienie i wzrost gospodarczy

Unia Europejska wyda w przyszłym roku ze wspólnej kasy 142,1 mld euro - przewiduje przyjęty dziś projekt przez Komisję Europejską. Większość tych pieniędzy ma trafić na działania pobudzające wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Planowane płatności z unijnej kasy, wzrosną o ok. 1,4 proc. w porównaniu do bieżącego roku.

OPEC: wydobycie ropy nie wzrośnie

Na takim samym poziomie, czyli 30 mln baryłek dziennie - chce utrzymać wydobycie ropy naftowej 12 krajów, należących do OPEC. - Wszystko jest w porządku, podaż jest właściwa, pobyt dobry, ceny również są dobre - powiedział saudyjski minister ds. ropy naftowej Ali ibn Ibrahim an-Naimi.

Orlen zmienia zdanie i widzi zalety łupków. "Wydobycie może być opłacalne"

Złoża łupkowe w Polsce mają zalety, ich eksploatacja może być opłacalna, ale testy tych złóż nie wystarczają na razie, by rzetelnie oszacować zasoby - takie m.in. wnioski z konferencji Shale Science przedstawił PKN Orlen, powołując się na opinie uczestników. Co ciekawe jeszcze kilka dni temu władze spółki wątpiły w łupkową rewolucję w Polsce.

Nie będzie aresztu dla byłych szefów Kolei Śląskich

Katowicki sąd nie zgodził na aresztowanie b. prezesa Kolei Śląskich i jego zastępcy, podejrzanych o udział w zmowach przetargowych i działanie na szkodę spółki. Do aresztu nie trafi też prezes firmy dostarczającej KŚ tabor, podejrzany m.in. o oszustwa.

Gazowy pat Ukrainy i Rosji. Nadal bez porozumienia

Prowadzone w środę w Brukseli rozmowy między Ukrainą a Rosją w sprawie cen gazu nie przyniosły rozwiązania. Rosyjski minister energii Aleksandr Nowak ocenił, że zaproponowana Ukrainie cena 385 USD za 1000 m sześć gazu to poziom rynkowy.