Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 27.10

W programie "Biznes dla ludzi" tłumaczyliśmy na czym polegają zmiany w umowach na czas określony, a także mówiliśmy co zrobić, gdy ktoś na nasz skradziony dowód osobisty zaciągnie kredyt.

Gunvor ucieka z Rosji. Wyprzedaje aktywa

Szwajcarski pośrednik handlu ropą firma Gunvor wycofuje się z Rosji. Trwa wyprzedaż aktywów koncernu, który mocno odczuł sankcje nałożone na kraj m.in. przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone.

Francja wywoła kryzys? Na razie zmniejszy deficyt

Zmodyfikowany projekt budżetu Francji na 2015 r., który przewiduje większe oszczędności i deficyt zmniejszony o dodatkowe 3,6 do 3,7 mld euro, wysłał w poniedziałek KE francuski minister finansów Michel Sapin, by dostosować plany budżetowe do wymogów unijnych.

Najcenniejszy białoruski banknot sprzedany

Na Białorusi sprzedano na aukcji banknot, który uzyskał najwyższą cenę w historii białoruskiej waluty. Banknot o nominale 5 tys. rubli białoruskich (1,5 zł) znalazł nabywcę za 1590 dolarów – poinformował portal belbonistika.com.

Przez Ukrainę i "klęskę urodzaju". Ceny zbóż spadają

Ze względu na dobre zbiory zbóż na świecie i w Polsce, do końca marca 2015 r. ceny skupu ziarna w będą niższe niż rok wcześniej - prognozują eksperci Agencji Rynku Rolnego. W marcu pszenica konsumpcyjna może kosztować 690-740 zł za tonę.

Ozusowanie umów zleceń, a koszty pracownika? "Pensja może zmniejszyć się o 30 proc."

W czwartek Sejm uchwalił nowelę wprowadzającą obowiązek odprowadzania składek do ZUS od wszelkich umów zleceń, do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nowe prawo ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. Czy to dobra decyzja? Na antenie TVN24 Biznes i Świat dyskutowali o tym Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ oraz Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan.

Polska celuje w Chiny. "To będzie nowe źródełko"

Udział chińskich inwestycji w Polsce jest znikomy, bo skupiamy się na inwestorach z USA i Europy - ocenił prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Podkreślił, że kryzys pokazał, iż potrzebujemy też inwestorów z innych części świata.

"Milion w portfelu", 27.10

W ostatniej odsłonie portfel Rafała Lisa wzrósł o ponad 2 proc. Natomiast od początku inwestycji analityk wypracował już ponad 26 proc. zysk.

Węgrzy przeciwko "antydemokratycznym" planom Orbana. Nie chcą podatku od internetu

- Rządowy plan zakładał miesięczną stawkę w wysokości 2 złotych od jednego gigabajta dla odbiorcy prywatnego, a maksymalnie 8-9 złotych miesięcznie. A dla firm miesięczna opłata miała wynosić maksymalnie 70 złotych - ambasador Polski w Budapeszcie Roman Kowalski mówił o planach opodatkowania internetu na Węgrzech w programie "Wstajesz i Wiesz".

Brytyjski polityk tłumaczy się ze słów o "zalewaniu" miast przez imigrantów. "To było lekkomyślne"

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon powiedział, że jego wypowiedź dotycząca imigrantów była lekkomyślna. "Użyłem słów, których normalnie bym nie powiedział" - tłumaczył w rozmowie z BBC. Wcześniej ostrzegał, że brytyjskie miasta mogą zostać "zalane" przez imigrantów, jeżeli Unia Europejska nie zmieni przepisów dotyczących przemieszczania się osób.

USA zniosą embargo na eksport ropy? "Nadpodaż surowca będzie jeszcze większa"

Obecny nadmiar ropy naftowej na światowych rynkach utrzyma się prawdopodobnie w przyszłym roku ze względu na niewielki popyt. Sytuacja może się pogorszyć, kiedy Stany Zjednoczone zniosą embargo na eksport ropy naftowej - uważa Daniel Yergin, wiceprezydent IHS CERA, firmy zajmującej się doradztwem dla rządów i firm w zakresie rynków energetycznych.

"Księgowy skandal". Inwestorzy pozywają Tesco

Po wykryciu pomyłki w prognozie wzrostu, która sięgnęła 250 mln funtów, amerykańscy inwestorzy składają pozew przeciwko spółce w związku z "księgowym skandalem". Jak się okazało, Tesco zawyżyło szacunkowe zyski o 250 mln funtów.

Większa czcionka na etykietach. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak stosować nowe przepisy?

Od grudnia wchodzi w życie w całej Unii Europejskiej rewolucyjne rozporządzenie z 2011 r. regulujące m.in. kwestię etykiet na towarach - informuje "Dziennik Polski". Teraz staną się one czytelne i zawierać będą pełną informację o produkcie, jego składzie, wartości odżywczej, alergenach i kraju pochodzenia. Jednak nowe przepisy budzą obawy przedsiębiorców.