Najnowsze

Najnowsze

"Czarny piątek" wkracza do Europy. Ale na razie bez pośpiechu

Wielu europejskich detalistów zostało zmuszonych do konkurowania z "czarnym piątkiem", ponieważ amerykańska oferta dociera też do europejskich klientów, m. in. za pośrednictwem serwisu Amazon. - Choć niektórzy sprzedawcy muszą jeszcze zrozumieć, dlaczego właśnie w ten dzień mogą zrobić dobry interes - pisze serwis CNN Money.

Prezydent zapowiedział zmiany w ordynacji podatkowej

Nie ma wolności bez przedsiębiorczości - mówił prezydent Bronisław Komorowski na czwartkowej gali z okazji 25-lecia Pracodawców RP. Podczas uroczystości prezydent przedstawił projekt zmian w ordynacji podatkowej, przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP.

"Świat", 27.11

Gościem programu "Świat" był marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jolanta Pieńkowska zapytała byłego szefa polskiej dyplomacji m. in. o jego ocenę bieżących spraw w polskiej i zagranicznej polityce.

"Epicentrum", 27.11

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o hiszpańskim Kościele, który po interwencji papieża błaga wiernych o przebaczenie ciężkich grzechów pedofilii i skandali. W programie też o akcji "Movember" polegającej na zapuszczaniu wąsów. Ma to zachęcić mężczyzn na całym świecie do badań lekarskich.

Niemcy doceniają kobiety. Wprowadzą parytety do zarządów firm

- Decyzja dotycząca parytetów w zarządach firm jest kamieniem milowym w walce o równouprawnienie w naszym kraju. Ponad 3 tys. firm zostanie zobligowanych przez prawo do powoływania zarządów i rad nadzorczych, a także zatrudniania menedżerów wysokiego szczebla według pewnych zasad - Manuela Schwesig, minister ds. rodzin skomentowała wprowadzenie parytetu w firmach. Od 2016 roku największe niemieckie przedsiębiorstwa, zarówno państwowe, jak i prywatne, będą musiały zatrudniać przynajmniej 30 proc. kobiet w zarządach, radach nadzorczych i na stanowiskach menedżerskich wysokiego szczebla.

Kopacz do Camerona: Polska nie zgodzi się ograniczenie migracji w UE

Polska nie zgodzi się na zmiany podważające zasady jednolitego rynku UE, szczególnie swobodę przepływu osób - oświadczyła premier Ewa Kopacz podczas czwartkowej, telefonicznej rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Rozmowa odbyła się na prośbę strony brytyjskiej.

"Biznes dla ludzi", 27.11

Więzienie za PIT; dojazdy do pracy a obowiązki służbowe; umowa zlecenie a brak wykonania zadania; zakładamy nową działalność - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

"Czarny piątek" w USA. "Amerykanie wydają gigantyczne pieniądze na niepotrzebne rzeczy"

- "Czarny Piątek" to czyste wariactwo i prawdziwa walka na froncie. Amerykanie kupują np. po dwa, trzy telewizory, bo przeceny na sprzęt AGD sięgają nawet 70-80 proc. - mówi z San Francisco Karolina Hytrek-Prosiecka, dziennikarka TVN24 Biznes i Świat. W każdy ostatni piątek listopada Amerykanie niecierpliwie czekają, by szturmem zdobywać sklepy. Ceny są znacznie obniżane, a liczba produktów - ograniczona. Okazyjnie można kupić nie tylko dobra materialne, ale także np. wycieczki zagraniczne. Zdecydowanie najlepiej sprzedaje się jednak elektronika.

Niemiecki minister: upadająca Rosja jest zagrożeniem. To nie jest nasz cel

- Sankcje wobec Moskwy nie powinny powalić rosyjskiej gospodarki na kolana - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Niemiec. Frank Walter Steinmeier uważa, że Kreml jest ważnym partnerem, bez którego nie rozwiąże się konfliktów na Bliskim Wschodzie. - Czy naszym celem powinna być walka gospodarcza z Rosją? Moim zdaniem nie. To nie może być cel sankcji. Uważam, że musimy być świadomi tego, że izolowana gospodarczo i upadająca Rosja nie wniesie nic ani w bezpieczeństwo Europy, ani w stabilizację sytuacji na Ukrainie. Będzie jedynie zagrożeniem dla siebie samej i innych - zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji. - Konflikty w Iranie i Syrii nie zostaną rozwiązane bez uczestnictwa Rosji. Mam nadzieję, że osiągniemy porozumienie - dodał.

Radosław Sikorski gościem Jolanty Pieńkowskiej. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Polska, Europa i Rosja okiem byłego szefa MSZ. Dziś gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat będzie marszałek sejmu Radosław Sikorski. Na naszej antenie porozmawiamy także o tym, jak skutecznie przepraszać. Podsumujemy dzień na rynkach, po tym jak kraje zrzeszone w OPEC podjęły dzisiaj decyzję o nie ograniczaniu wydobycia ropy.

Ciosek: Putin zaczyna przegrywać, ale traci też cała Europa

Władimir Putin zaczyna przegrywać, bo ten konflikt jest idiotyczny. Przegrywa też cała Europa - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Moskwie. Przypomina, że jeszcze w lutym Putin mówił, że Rosja doszła do ściany i nie było pomysłu na jej rozwój gospodarczy. - Ale obecny konflikt nie rozwiązuje żadnego problemu, nawet związanego z Ukrainą, to zakleszczenie - dodaje Ciosek.

Grecja sparaliżowana. Tysiące demonstrantów na ulicach

Zamknięto szkoły, odwołano loty, a w państwowych szpitalach dyżurują tylko pracownicy ratowniczy. W centrum Aten odbyły się marsze, w których wzięły udział tysiące demonstrantów. W Grecji od godziny 10 trwa całodobowy strajk generalny.

Wenezuela godzi się na cięcia w produkcji ropy. Pozostałe kraje OPEC poprą ten pomysł?

To już 166 spotkanie grupy OPEC, ale najważniejsze od lat, bo ceny ropy spadają do bardzo niskich poziomów: amerykańska WTI - 72 dol. za baryłkę, a europejska Brent - 76 dol. Największy gracz w OPEC to Arabia Saudyjska, a ona nie chce ograniczeń w produkcji. Wenezuela godzi się na zmniejszenie wydobycia ropy przez kartel o 5 proc., czyli o 1,5 mln baryłek dziennie (dziennie wydobywa OPEC produkuje 30 mln baryłek ropy). Z tym, że na rynku jest za dużo ropy zgadza się też Ekwador. Z kolei iracki minister ds. wydobycia przekazał, że ceną graniczną jest 65-70 dol. za baryłkę ropy.