Najnowsze

Najnowsze

To niszczy biznes. Europa tonie w ustawach

W Europie Środkowo-Wschodniej od 1 sierpnia 2013 r. do 1 sierpnia 2014 r. przyjęto 891 aktów prawnych, z czego 386 miało bezpośredni wpływ na biznes – pisze "Puls Biznesu".

Straciłeś kartę? Teraz łatwiej ją zastrzec

W Polsce średnio co 24 sekundy zastrzegana jest jedna karta płatnicza lub kredytowa. Do tej pory, by to zrobić, trzeba było znać konkretny numer telefonu do swojego banku. Teraz powstała wspólna dla wszystkich infolinia. Jak działa? Sprawdził to reporter "Faktów" TVN.

"Epicentrum", 19.11

9-latkowie na lekcjach w USA po raz pierwszy widzą papierowy słownik i... uczą się go obsługiwać. Meksyk króluje w czołówce większości tzw. "indeksów szczęścia", a w kraju panuje bieda, masowa emigracja, wszechwładza karteli narkotykowych, przemoc i korupcja. W programie rozmawialiśmy też o tym, czy internet grozi wtórnym analfabetyzmem. Gośćmi "Epicentrum" byli; dziennikarka Katarzyna Nowicka i ksiądz Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv.

Bilans: zarabiamy więcej i kolejne ryzyko deflacji

Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3 tys. 980,92 zł. Stopa inflacji w strefie euro może spaść przez ceny ropy naftowej. Nadal nie funkcjonuje sprzedaż biletów na pociągi PKP przez internet.

Kto zostanie przedsiębiorcą roku? Finał EY już niedługo

- Można powiedzieć, że to grono finalistów jest bardzo zróżnicowane generacyjnie. Mamy tu pionierów wolnej gospodarki i pokolenie sukcesorów - mówiła o obecnej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku na antenie TVN24 Biznes i Świat Barbara Górska z EY. Gala z wręczeniem nagród odbędzie się 29 listopada.

W Orlenie rozmowy o zmianach w systemie pracy

O zmianach w systemie brygadowym spółek PKN Orlen rozmawiali w środę przedstawiciele związków zawodowych, zarządu i rady nadzorczej płockiego koncernu oraz Ministerstwa Skarbu Państwa. Rozmowy - jak poinformowały PKN Orlen i resort - mają być kontynuowane.

"Biznes dla Ludzi", 19.11

Co zrobić, gdy hotelowa rzeczywistość odbiega od oferty w folderze; sprzedajemy samochód przez autokomis; jak zadbać o swoją formę, gdy dużo pracujemy; w ulotkach siła - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

"Więcej kobiet w zarządach, to bardziej trafne decyzje"

Zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w radach nadzorczych i zarządach spółek przynosi pozytywne skutki dla firm, ale także w skali makroekonomicznej - podkreślali w środę uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania.

Złoty pozostanie słaby? Do końca roku

Złoty w środę osłabł, tracąc część zysków z ostatnich dni. Zdaniem analityków, złotówka może się chwilowo umocnić, ale w dłuższym terminie będzie słabła. W środę ok. 16.30 euro kosztowało 4,22, dolara 3,36, a frank szwajcarski - 3,51 zł.

Ryzyko deflacji w strefie euro. Przez niższe ceny ropy

Stopa inflacji w strefie euro w najbliższych miesiącach może spaść pod kreskę zwiększając ryzyko deflacji w dłuższym czasie, jeśli spadkowy trend na światowym rynku paliwowym utrzyma się – sądzą analitycy Capital Economics.

Łamane są prawa pracownicze imigrantów? PIP wyda poradniki

Państwowa Inspekcja Pracy chce w 2015 r. wydać poradniki dla cudzoziemców, zawierające podstawowe informacje o polskim rynku pracy i prawach pracowników. Cel to zwiększenie świadomości obcokrajowców na temat przysługujących im u nas praw.

300 mld na inwestycje w UE. Program na grudniowym szczycie

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma zaprezentować szczegóły wartego 300 mld euro programu mającego pobudzić inwestycje w UE - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do KE. Program będzie omawiany na grudniowym szczycie unijnym pod przewodnictwem Donalda Tuska.

Rosja mówi "nie" dla Ukrainy w NATO. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że błędem jest "bezustanna" - jak to określił - ekspansja NATO. Podkreślił, że neutralny status Ukrainy jest sprawą kluczową dla jej własnych interesów narodowych. O tym w programie "Świat" Bartosz Węglarczyk porozmawia z szefem BBN gen. Stanisławem Koziejem.

Eurolot do restrukturyzacji. Plan do końca tygodnia

Eurolot ma przedstawić Ministerstwu Skarbu Państwa plan restrukturyzacji spółki do końca tego miesiąca - poinformowała rzecznik MSP Agnieszka Jabłońska-Twaróg. Dodała, że w dokumencie ma być określony przyszły scenariusz funkcjonowania firmy.

Tajemniczy satelita Kremla. Czym jest?

- Rosjanom nie można odmówić zdolności wojskowych ani technicznych - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Bartosz Głowacki z magazynu Raport WTO. - Są różne pomysły czym może być ten obiekt. Wykonuje on precyzyjne manewry i to może świadczyć o jego przeznaczeniu - dodaje Głowacki.

Chmura Microsoftu ma problemy. Klienci odcięci od sieci

Microsoft ma problemy z tzw. chmurą. Seria błędów doprowadziła do awarii i zawieszenia usługi Microsoft Azure. Firmy korzystające z usługi musiały przełączyć się na tryb offline. - Seria błędów miała też wpływ na działanie produktów własnych Microsoftu - pisze BBC News.

Z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od marca z Lufthansą

Przewoźnik lotniczy Lufthansa ogłosił w środę, że w marcu uruchomi połączenia lotnicze pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem. - Pasażerowie wylatujący z Bydgoszczy będą mogli dotrzeć z jedną przesiadką do 160 miast na całym świecie – poinformował Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Polityka wobec Rosji? Generał Pacek: większy skutek mają działania polityczne i dyplomatyczne

- Wyraźnie widać, że większy skutek mają działania polityczne i dyplomatyczne. Wielu ekspertów spodziewało się większej dynamiki działań ze strony Rosji. I zwiększenia ilości agresywnych zachowań - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat gen. Bogusław Pacek. Według niego ważne są także skutki gospodarcze sankcji. Uważa, że szczególnie dokuczliwy dla Rosjan stał się spadający kurs rubla.