Najnowsze

Najnowsze

"Milion w portfelu", 8.12

Gościem "Miliona w portfelu" był Jarosław Król z Provide TFI. Po ósmej odsłonie zanotował gwałtowny wzrost wartości jego portfela i łączny wynik na poziomie 5 proc. Co przełożyło się na jego wynik i jaka jest strategia Jarosława Króla?

Niemcy chcą, by imigranci w domach mówili po niemiecku. "Jak to weryfikować?"

Bawarscy chadecy chcą by imigranci, którzy zechcą zamieszkać na terenie Niemiec, musieli nie tylko w miejscach publicznych, ale również w domu - posługiwać się językiem niemieckim. - Zdarzały się takie przypadki w historii świata. Ja bym się zastanowił, w jaki sposób miałoby to być weryfikowane – mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat dr Łukasz Jasina z portalu kulturaliberalna.pl.

Wielogłos z RPP. Co ze stopami procentowymi?

- Ścięcie stóp procentowych o 100 punktów bazowych wydaje się w tym momencie najbardziej uzasadnione - uważa Andrzej Bratkowski, członek Rady Polityki Pieniężnej. Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma Elżbieta Chojna-Duch, również członek RPP, która uważa, że "przestrzeń do obniżek stóp w najbliższych miesiącach zmalała". Natomiast Anna Zielińska-Głębocka uważa, że "jest niemożliwym, aby przewidzieć dalsze kroki RPP".

Kiedy zaczynamy myśleć o świątecznych prezentach?

O świątecznych prezentach myślimy już na początku grudnia. 17,5 proc. z nas planuje zakup tego, co podaruje najbliższym, kilka miesięcy wcześniej. Co ciekawe, na jedną piątą z nas mają wpływ świąteczne dekoracje, które pojawiają się w sklepach. Większość osób według raportu ceneo.pl przeznaczy na prezenty od 100 do 300 złotych. Gdzie zwykle kupujemy prezenty?

Odnaleziono miliony euro w Watykanie. "To jest dość wesoła księgowość"

- Genialne jest posunięcie papieża Franciszka, aby scentralizować ewidencję własności Watykanu - mówił Jacek Pałasiński komentator TVN24 Biznes i Świat, który odniósł się do ostatnich sensacji z Państwa Watykańskiego. Prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell w zeszłym tygodniu poinformował, że podczas przeglądu finansów Watykanu odnaleziono setki milionów euro, które nie figurowały w budżetach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego.

"Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. "Szukamy ludzi, którzy mają marzenia i sukcesy"

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia kandydatur do czwartej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. To już czwarta edycja nagrody nazywanej "biznesowymi Oscarami". - Szukamy ludzi, którzy mają marzenia, potrafią odnieść sukces i się nim podzielić - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015 roku.

Ostre starcia z policją. Grecy nie chcą zaciskać pasa

Parlament grecki uchwalił w nocy z niedzieli na poniedziałek budżet na rok 2015, który zakłada m.in. zmniejszenie deficytu i wzrost gospodarczy na poziomie 2,9 proc. Eksperci oceniają jednak, że Grecję czekają trudne negocjacje z kredytodawcami.

Renty i emerytury za pracę w getcie. Jest polsko-niemiecka umowa

Niemieckie renty i emerytury z tytułu pracy na terenie byłego Getta Warszawskiego będą mogły trafić do osób mieszkających w Polsce. Wszystko dzięki polsko-niemieckiej Umowie o eksporcie szczególnych świadczeń. Do tej pory wypłaty mogli otrzymać byli robotnicy zmuszani do pracy dla III Rzeszy.

Morgan Stanley tnie prognozy dla ropy. Ceny idą w dół

Po tym, jak bank Morgan Stanley obniżył prognozy dla cen ropy Brent, w poniedziałek surowiec ten tanieje o ponad dolara - pisze Reuters. I przypomina, że niedawno ropa zanotowała najniższą cenę od pięciu lat. Do tego rynek ten nie może liczyć na optymistyczne dane z Chin.

Wspólnota Karaibska: embargo USA wobec Kuby absurdalne

Przywódcy krajów członkowskich Wspólnoty Karaibskiej (CARICOM), którzy zebrali się w Hawanie, wezwali w niedzielę USA do zniesienia obowiązującego od 54 lat embarga na handel z Kubą, które określili jako "absurdalne". Kuba nie jest członkiem CARICOM.

Rosja chce zostać potęgą w produkcji wołowiny. Zachodnie sankcje pomagają?

Moskwa marzy o potędze, tym razem wołowej. Rosjanie chcą, żeby najlepsze na świecie steki pochodziły z ich kraju. Amerykańscy kowboje uczą ich, jak obchodzić się z lassem i jak pętać bydło. Wszystko zostało zaplanowane z charakterystycznym dla Rosji rozmachem: 230 tysięcy hektarów ziemi, 110 tysięcy sztuk bydła. A to dopiero początek. Materiał Faktów TVN.