Najnowsze

Najnowsze

Świat technologii: Zobacz smartfon Putina. Czy podbije rynek?

To pierwszy taki smartfon, o którym można powiedzieć, że reprezentuje rosyjską myśl techniczną - mówił o YotaPhonie 2, w programie "Świat technologii", ekspert Witold Tomaszewski. Jak dodał gość TVN24 Biznes i Świat, rosyjski telefon nie ma na razie szans rywalizować z produktami amerykańskimi, czy koreańskimi.

Ceny OC ostro w górę

Za obowiązkowe ubezpieczenie OC polski kierowca płaci obecnie jedną z najniższych stawek w Europie, średnio 427 zł. Pod koniec przyszłego roku może to być już nawet ponad 600 zł – wyliczają eksperci ubezpieczeniowi, a informuje o tym „Gazeta Wyborcza”.

To jest kraj młodych emerytów

Obraz emeryta młodszego i nie tak biednego, jak przywykło się uważać, wyłania się z najnowszej publikacji Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącej emerytów i rencistów w 2013 r. Omawia ją „Rzeczpospolita”.

Rosja stanie na nogi w dwa lata? Prof. Kuźniar: To niemożliwe

Władimir Putin obiecał w czwartek, że wyprowadzanie rosyjskiej gospodarki z kryzysu potrwa maksimum dwa lata. Z powody m. in. taniejącej ropy i rubla Rosja znalazła się w trudnej sytuacji gospodarczej. Zdaniem byłego ambasadora RP w Rosji Stanisława Cioska Zachód zrobił błąd nie przedstawiając przed laty konkretnego planu dla Rosji, na wzór sławnego Planu Marshalla. - W jakim celu miałby być wprowadzony ten Plan Marshalla. Rosja, gigantycznie bogaty kraj miałby być wspomagany przez kogoś? - pytał w programie "Świat" prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych.

"Świat", 18.12

Gościem programu "Świat" był prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych. Bartosz Węglarczyk zapytał go m.in. o wizję Rosji wg Władimira Putina i polskie wątki w czwartkowym przemówieniu rosyjskiego przywódcy.

Szef PE: Unia powinna utrzymać sankcje wobec Rosji

Unia Europejska powinna utrzymywać sankcje gospodarcze wobec Rosji pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w tym kraju, dopóki Moskwa nie zmieni swej konfrontacyjnej polityki - ocenił w czwartek szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Wielka Brytania nie chciała płacić, Unia zmieniła przepisy

Państwa Unii Europejskiej przyjęły w czwartek przepisy, które pozwalają rozłożyć na raty dodatkową składkę do unijnego budżetu, wynikającą z corocznego dostosowania do dochodu narodowego brutto. Rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na sytuację m.in. Wielkiej Brytanii.

"Biznes dla Ludzi", 18.12

Wypożyczamy stroje karnawałowe; świąteczna dieta, czyli jak wrócić do pracy z energią; gwarancja i rękojmia, czyli zmiany w ustawie konsumenckiej; jak zaprojektować i uszyć kreacje sylwestrowe - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

"Saudyjczycy chcą tanią ropą zaszkodzić Rosji i Iranowi"

Geopolityczna rywalizacja Arabii Saudyjskiej z Iranem i Rosją o polityczne wpływy na Bliskim Wschodzie jest przyczyną spadku cen ropy na rynkach światowych - ocenia Michael Stephens, analityk think tanku RUSI (Royal United Services Institute).

Szwajcarzy bronią franka. Raty kredytów spadną?

Szwajcarski Bank Narodowy poinformował w czwartek, że od 22 stycznia wprowadza ujemne oprocentowanie (minus 0,25 proc.) środków, deponowanych u niego przez inne banki. Dotyczy to depozytów od 10 milionów franków szwajcarskich. Czy w związku z tą decyzją posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą liczyć na spadek wysokości rat?

Szczurek: sytuacja w Rosji nie wpłynie na przyszłoroczny budżet

Minister finansów Mateusz Szczurek nie widzi ryzyka, by zawirowania w rosyjskiej gospodarce mogły doprowadzić do nowelizacji budżetu na 2015 r. Podkreśla, że polska gospodarka jest zrównoważona i odporna na wahania, jakie występują w Rosji. Sejm w środę w nocy uchwalił budżet na 2015 r.

TVN24 i TVN najbardziej opiniotwórczymi stacjami w listopadzie

TVN24 i TVN to najbardziej opiniotwórcze stacje telewizje listopada - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje podawane na antenach TVN24 i TVN powoływano się w tym miesiącu odpowiednio 232 i 87 razy. Wśród mediów internetowych portal tvn24.pl znalazł się na trzecim miejscu (49 cytowań).

Maciej Sokołowski o pierwszym szczycie Tuska: między Colą Light a Colą Zero

Pierwszy szczyt UE pod przewodnictwem Donalda Tuska już nazywany jest w Brukseli Colą Light. Tylko dwa główne punkty obrad i cztery strony projektu konkluzji - gdy rok temu dokument końcowy miał 26 stron. Ale gabinet Tuska jest z tego dumny: ma być krótko, konkretnie i dynamicznie. Podkreśla, że Cola Light to nie Cola Zero. Z Brukseli pisze wysłannik TVN24 Biznes i Świat Maciej Sokołowski.

Konferencja Putina w pigułce. Sprawdź, o czym mówił prezydent Rosji

Ponad 3,5 godziny trwała doroczna konferencja prasowa Władimira Putina w Moskwie z udziałem prawie 1300 rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy. Prezydent Rosji odpowiadał na pytania dotyczące m.in. kryzysu gospodarczego, konfliktu ukraińskiego i polityki międzynarodowej. TVN24 BiŚ podsumowała najważniejsze kwestie poruszone podczas konferencji.