Najnowsze

Najnowsze

"Chcemy być jak Tripadvisor". Berlin szuka testera... przybytków rozpusty

Jedna z niemieckich stron internetowych, przeznaczona dla prostytutek i ich klientów oraz domów publicznych i firm specjalizujących się w seksbiznesie, poszukuje osoby z wyższym wykształceniem, której zadaniem będzie sprawdzanie jakości usług, standardów czystości i bezpiecznych praktyk seksualnych w berlińskich przybytkach rozpusty.

Tanie linie lotnicze są bezpieczne? "Są jak autokary. Kursują non stop"

Oszczędności nie idą w parze z bezpieczeństwem. Samoloty tanich linii lotniczych są jak autokary: kursują non stop. Latają na granicy bezpieczeństwa i przepisów - uważa Michał Andrachiewicz, ekspert ds. bezpieczeństwa lotniczego. - Ten system może doprowadzić do zwiększenia liczby wypadków - ostrzega.

Megafuzja na rynku spożywczym. Kraft łączy się z Heinzem

To będzie piąty największy koncern spożywczy świata. 3G Capital, brazylijska firma private equity, we współpracy z Berkshire Hathaway, kupi Kraft Food Group i połączy ją z Heinzem. W wyniku fuzji powstanie nowy koncern o nazwie Kraft Heinz.

Polska w energetycznym niebezpieczeństwie. Musimy uwolnić rynek

Polska to kraj frontowy, szczególnie narażony na ograniczenia dostaw gazu - taki wniosek płynie z przeprowadzonych w 2014 r. przez Komisję Europejską stress-testów. Rozwiązać ten problem może liberalizacja rynku, a co za tym idzie dywersyfikacja dostaw surowca. Do tego potrzebne jest jednak "klarowne prawo, które nie będzie nadmiernym obciążeniem dla przedsiębiorców". Resort gospodarki już przygotowuje odpowiednie rozporządzenie.

Przypadek, pomyłka, zamach? Tajemnica tragedii Airbusa A320

Trwa dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny katastrofy Airbusa A320, który rozbił się we francuskich Alpach. Prokuratura przeprowadziła już pierwsze przesłuchania w tej sprawie. Rozpoczęły się także badania tzw. czarnej skrzynki, która zawiera zapis rozmów pilotów w kokpicie. Na temat ewentualnych przyczyn katastrofy rozmawialiśmy w programie "Otwarcie Dnia" z Jerzym Grzędzielskim, emerytowanym kapitanem PLL LOT.

Być jak Warren Buffett. Oto trzy klucze do sukcesu

Od 7-letniego chłopca, który pierwsze pieniądze zarobił sprzedając za 5 centów butelki Coca-Coli na ulicach Omahy do mężczyzny, który stworzył imperium Berkshire Hathaway z aktywami o wartości 525 mld dolarów. Oto trzy nawyki Warrena Buffeta, które pozowliły mu dostać się na sam szczyt.

Znaleziono czarną skrzynkę Airbusa

Czarna skrzynka znaleziona we wtorek na miejscu katastrofy samolotu linii Germanwings we francuskich Alpach to rejestrator rozmów w kokpicie. Skrzynka została uszkodzona, ale nadal może być wykorzystana do badań - potwierdził w środę szef MSW Bernard Cazeneuve. Gosciem programu "Otwarcie Dnia" był ekspert lotniczy Tomasz Tuchołka. Według niego opracowano wiele technologii odczytu danych, nawet z uszkodzonej taśmy.

Katastrofa Airbusa Germanwings. "Ratownicy zawsze wierzą, że idą po żywych ludzi"

Gen. Janusz Skulich, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa twierdzi, że w akcję we francuskich Alpach, gdzie wczoraj rozbił się Airbus 320 linii Germanwings, zaangażowanych jest wiele organizacji. To jego zdaniem sprawia, że nie ma chaosu informacyjnego i daje pewność, że akcja jest prowadzona w sposób prawidłowy. - Ratownicy zawsze wierzą, że idą po żywych ludzi - dodaje Skulich.

Ograniczenie prędkości? Auto samo odczyta znak i zwolni

Europejski oddział Forda zaprezentował system, który w trakcie jazdy monitoruje znaki drogowe, odczytując ograniczenia prędkości. W przypadku naruszenia prawa samochód zacznie automatycznie zwalniać, chroniąc kierowcę przed mandatem za prędkość.

Polska armia wzywa rezerwistów na szkolenia. "Nie powinno się odmawiać"

Pół tysiąca rezerwistów otrzymało wezwania na ćwiczenia w trybie natychmiastowego stawiennictwa. Listy otrzymali przede wszystkim ci mężczyźni, którzy odbyli już zasadniczą służbę wojskową w przeszłości i mają nadane przydziały mobilizacyjne. Gościem programu "Otwarcie Dnia" był płk. Tomasz Szulejko ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Nowe przepisy. Bankierzy mają być wreszcie odpowiedzialni za swoje czyny

W 2016 roku w Wielkiej Brytanii ma wejść w życie pakiet przepisów prawnych, które spowodują, że bankierzy staną się bezpośrednio odpowiedzialni za naruszenia zasad dotyczących swojego zawodu. Nowe regulacje stanowią odpowiedź na malwersacje bankierów z londyńskiego City, które wyszły na jaw przy okazji wybuchu kryzysu finansowego z 2008 roku.

Komorowski: Polska nie jest gotowa na przyjęcie euro

- Obecnie nie ma możliwości wejścia Polski do strefy euro, konieczne jest spełnienie kryteriów z Maastricht - podkreślił w środę prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że są one ważne z punktu widzenia jakości polskiej gospodarki.

Obniżka podatków możliwa? "Najpierw obniżenie deficytu"

Gdy Polska wyjdzie z procedury nadmiernego deficytu, warto będzie zacząć dyskusję nt. dalszego obniżania podatków - powiedział główny ekonomista Ministerstwa Finansów Ludwik Kotecki. Dodał, że jest zwolennikiem jednolitej stawki VAT, w wysokości 16-18 proc.

ZUS bez szefa na dłużej?

31 marca z ZUS odchodzi prezes Zbigniew Derdziuk, przypomina "Rzeczpospolita". Ogłoszono konkurs na jego następcę. Rozstrzygnięcie może zapaść najwcześniej w połowie kwietnia. Ale nie jest to pewne.

Bilans: katastrofa samolotu, SKOK-i pod lupą posłów, JSW bez wsparcia

Dzisiejszy dzień zdominowała informacja o katastrofie airbusa A320 tanich linii lotniczych Germanwings, w której zginęło 150 osób. Maszyna rozbiła się na południowym wschodzie Francji. Ponadto, we wtorek po raz pierwszy zebrała się sejmowa podkomisja nadzwyczajna do spraw realizacji ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób, które są depozytariuszami SKOK, a także wyjaśnienie powodów złej kondycji tych instytucji.

Dopłaty z programu "Rodzina na Swoim" do 2020 roku. Co później?

Rządowy program wsparcia mieszkalnictwa "Rodzina na Swoim" będzie kontynuowany do 2020 r. – poinformowała Dorota Bortnowska z Departamentu Mieszkalnictwa MIR. Do programu nie mogą już przystępować nowi beneficjenci, ale dopłaty dla dotychczasowych będą wypłacane.

"Świat", 24.03

Wykluczam możliwość zaangażowania zbrojnego w konflikt na Ukrainie. To raczej nie wchodzi w grę, bo Ukraina nie jest częścią NATO. Dozbrajanie Ukrainy jest jednak jak najbardziej realne, jeśli Mińsk-2 zostanie zerwany - mówił w programie "Świat" na antenie TVN24 Biznes i Świat szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej.