Najnowsze

Najnowsze

Chiny chcą znieść limity cen na większość lekarstw

Od 1 czerwca w Chinach zostaną zniesione limity cen na większość leków. Władze chcą, aby konkurencja odgrywała większa rolę w kształtowaniu cen na tym drugim największym na świecie rynku farmaceutycznym - poinformowała we wtorek chińska agencja planowania gospodarczego.

Analitycy: przy dynamicznym wzroście PKB nie będzie obniżek stóp

Na środowym posiedzeniu RPP ma nie obniżać stóp procentowych. Według analityków w przyszłości obniżka stóp nie będzie potrzebna, jeśli potwierdzą się zakładane przez rząd wskaźniki makroekonomiczne. Do zmiany decyzji mógłby jednak skłonić Radę wzrost kursu złotego.

Cudowne otrzeźwienie polskich rowerzystów

Po złagodzeniu przepisów dotyczących nietrzeźwych rowerzystów ich liczba drastycznie spadła. Czy jest ich faktycznie mniej, czy też nie stanowią już łakomego kąska dla policji - zastanawia się "Dziennik Gazeta Prawna".

"Świat", 4.05

- Putin stosuje siłę, kiedy dzisiaj świat oparty jest na porozumieniach i traktatach. On to wszystko podeptał - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Lech Wałęsa. Zdaniem gościa Jolanty Pieńkowskiej, "Putin testuje naszą solidarność ". Lech Wałęsa ocenił też, że "Rosjanie to dobrzy ludzie, tylko nie mają szczęścia do rządzenia, nie mają szczęścia do wolności, do demokracji - bo tego tam nie było."

PZL Mielec został "zmuszony, aby przemówić". Kontrowersje dot. przetargu na śmigłowce dla armii

Mocna wymiana zdań pomiędzy Ministerstwem Obrony a zakładem PZL Mielec po decyzji o wyborze do dalszych testów śmigłowca Caracal, a odrzuceniu m. in. produktu mieleckich zakładów. "MON zawsze cenił i szanował władze PZL Mielec i zatrudnianych przez nią pracowników. (…) W sprawie decyzji o niezakwalifikowaniu do testów weryfikacyjnych maszyny oferowanej przez Mielec zawsze podnoszono jedynie kwestie merytoryczne. Nigdy nie starano się w sposób celowy i świadomy deprecjonować osiągnięć mieleckiego zakładu i jego załogi" - podkreśla resort.

Audi chwali się dobrymi wynikami. I ogłasza duże inwestycje

Niemiecki koncern motoryzacyjny ogłosił w poniedziałek, że w pierwszym kwartale 2015 r. sprzedał na świecie ponad 438 tys. nowych samochodów. Od stycznia do marca tego roku firma osiągnęła przychód ze sprzedaży w wysokości ponad 14,6 mld euro.

Facebook przejmie kontrolę nad Trzecim Światem? Daje darmowy internet, ale będzie go ściśle nadzorował

"Lepszy świat potrzebuje lepszego internetu. Lepszy internet potrzebuje wszystkich" - takie hasło przyświeca Facebookowi w niesieniu technologicznego kaganka do krajów rozwijających się. Tak przynajmniej deklaruje gigant. Właśnie uruchamia platformę z darmowym dostępem do internetu. Mają z niej korzystać ci, którzy do tej pory byli odcięci od globalnej sieci. Problem w tym, że ich cyfrowy świat będzie zawężony do tego, co udostępni im Facebook.

"Biznes dla ludzi", 04.05

W programie “Biznes dla ludzi” wyjaśniliśmy, czy pracodawca może nakazać zakup odzieży lub obuwia, a także jak walczyć z podwyżkami opłat za użytkowanie wieczyste. Mówiliśmy również o tym, jak zwiększyć sprzedaż i pozyskać nowych klientów.

Uber nielegalny. Sąd nakazał konfiskatę samochodu

Sąd policyjny w Brukseli skazał w poniedziałek kierowcę korzystającego z aplikacji Uber za oferowanie usług przewozu osób bez wymaganych licencji. Mężczyzna stracił samochód. To pierwsze tego typu orzeczenie w stolicy Belgii.

Świetna wiosna dla TVN. Najchętniej oglądana telewizja w Polsce

Spośród wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce TVN gromadził w kwietniu przed telewizorami najwięcej widzów z najbardziej poszukiwanej przez reklamodawców grupy docelowej - osób w wieku 16 – 49 lat i mieszkających w dużych miastach. Wiosenne propozycje programowe TVN, w tym debiutujące w tym sezonie nowości, cieszyły się ogromną popularnością, a wiele z nich zdobyło pozycję lidera w swoim paśmie emisji.

Nowy szef McDonald'sa szykuje rewolucję. Polskę stawia w szeregu z Rosją i Chinami

Steve Easterbrook, czyli nowy szef McDonald’sa, który ma wyciągnąć sieć restauracji fast food z kłopotów, ogłosił plan naprawczy firmy. Chce wyhamować spadki sprzedaży i zmniejszyć biurokrację. Spółka stworzy cztery "dywizje" do których pogrupowane zostaną wszystkie rynki na których działa. Polska znalazła się obok Rosji, Chin i Holandii.

Ameryka zamyka stare reaktory jądrowe, ale ma za mało pieniędzy. Zapłacą konsumenci?

Na skraju Humboldt Bay w północnej Kalifornii leży relikt świetności amerykańskiej energetyki jądrowej. Reaktor został zamknięty w 1976 roku. Zgodnie z danymi jego właściciela - firmy PG&E Corp. koszty, które jeszcze są potrzebne do całkowitego zabezpieczenia reaktora i demontażu pozostałych elementów to ok. 441 mln dolarów. Operatorzy elektrowni powinni mieć wystarczająco środków, aby takie rozbiórki sfinansować, okazuje się jednak, że nie mają - pisze "Bloomberg".

Grecja apeluje o wypłatę pomocy. Chce pieniędzy już dziś

Władze Grecji zaapelowały w poniedziałek do międzynarodowych kredytodawców Aten o przekazanie kolejnej transzy kredytu. Wskazały, że gospodarka nie ma już środków finansowych i powołały się na ostatnie postępy w negocjacjach o restrukturyzacji greckiego długu.