Najnowsze

Najnowsze

Jakie generują straty, ile zatrudniają ludzi. Wszystko o kopalniach, które chce zamknąć rząd

Rząd planuje zamknięcie czterech kopalń Kompanii Węglowej: Bobrek-Centrum, Brzeszcze, Pokój i Sośnica-Makoszowy. Twierdzi, że są one nie do utrzymania w dłuższej perspektywie. W ubiegłym roku kopalnie te przyniosły w sumie 821 mln zł strat. Na każdej tonie węgla tracą one od kilkudziesięciu do blisko 300 zł. Przedstawiamy dane pokazujące, jak wygląda sytuacja w każdej z czterech kopalń.

"Lewiatan" pokonał "Idę". "To że wypłynęła na szeroki świat, to nasz sukces, ale i wyzwanie"

Złotego Globa w kategorii najlepszy film dramatyczny zdobył "Boyhood" Richarda Linklatera. Bez nagrody obeszła się "Ida" Pawła Pawlikowskiego, nominowana w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W tej kategorii zwyciężył rosyjski film "Lewiatan". Nagrody przyznało w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej podczas 72. gali Złotych Globów, jaka odbyła się w Los Angeles. Rozdanie nagród komentował w TVN24 Biznes i Świat Wiesław Kot.

Europa w walce z dżihadem. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Dziś w TVN24 Biznes i Świat spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy światu uda pokonać się radykalny dżihad. Będziemy także w Los Angeles, gdzie w nocy wręczono Złote Globy, nagrody filmowy przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Markowski: da się to wszystko poukładać, ale żal mi premier Kopacz

- Jestem przekonany, że to się da poukładać. Mi jest żal pani premier, że ona idzie na spotkanie bez poważnego zaplecza merytorycznego, które ma jej podsunąć przynajmniej trzy alternatywy rozwiązań - podkreślił we “Wstajesz i wiesz” w TVN24 Jerzy Markowski, były minister przemysłu i handlu oraz gospodarki. Dodał, że aktualnie "obie strony tego sporu są właściwie pod ścianą".

"Ropa musi kosztować 100 dolarów". Goldman Sachs tnie prognozy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki, choć i tak są już najniższe od ponad 5 i pół roku. Analitycy Goldman Sachs obniżają prognozy cen surowca - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 47,40 USD, po zniżce o 96 centów, czyli 2 proc.

Węgry wznowiły dostawy gazu na Ukrainę

Po kilkumiesięcznej przerwie Węgry wznowiły dostawy gazu na Ukrainę - poinformował w niedzielę węgierski operator gazowy FGSZ. - Mogę potwierdzić, że dostawy gazu z Węgier na Ukrainę rozpoczęły się - oznajmiła rzeczniczka FGSZ Edina Lakatos. Dodała, że w sobotę wysłano już na Ukrainę 2,6 mln metrów sześciennych gazu.

Na internet wydajemy 6,7 mld zł

Blisko 3/4 gospodarstw domowych ma dostęp do internetu, w ciągu zeszłego roku pojawił się on w ok. 400 tys. polskich domów – pisze "Rzeczpospolita", przytaczając najnowsze dane GUS.

Górnicy wrócą do rozmów z rządem? Tylko z udziałem Kopacz

Rozmowy dotyczące planu naprawczego Kompanii Węglowej zostały w niedzielę zerwane po ponad dwóch godzinach. Wzburzeni związkowcy opuścili salę obrad; twierdzą, że byli obrzucani inwektywami przez reprezentantów strony rządowej. Zapowiadają eskalację protestu i oświadczyli, że wrócą do rozmów dopiero wtedy, gdy zasiądzie do nich premier Ewa Kopacz.

Kredyty będą jeszcze tańsze? Sprzyjają temu spadające ceny

Według ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej w I kwartale tego roku obniży jeszcze stopy procentowe. Głównym argumentem, który przeważy za podjęciem takiej decyzji będzie, ich zdaniem, pogłębiająca się i przedłużająca deflacja w Polsce.

Nowy tydzień. Stopy procentowe i inflacja

W nowym tygodniu o terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy. Czekamy też na ważne dane GUS. Na decyzyjnym posiedzeniu zbiera się Rada Polityki Pieniężnej, która zdecyduje o poziomie stóp procentowych.

Podatki, paliwo, marża. Sprawdź, za co płacisz tankując samochód

W dobie taniejącej ropy niższe ceny paliw widać też na stacjach benzynowych. Eksperci zastanawiają się, jak duże mogą być te obniżki. Warto jednak podkreślić, że tankując samochód nie płacimy wyłącznie za surowiec, z którego zrobione jest paliwo. Finansujemy też m. in. budowę dróg i remonty na kolei. Z czego zatem składa się cena litra paliwa?

CES 2015: rysuje w 3D, kosztuje niespełna sto dolarów

Firma Wobbleworks, zajmująca się drukiem 3D zaprezentowała na targach International Consumer Electronics Show w Las Vegas kolejny pisak 3D - 3Doodler 2.0. Umożliwia on "rysowanie" w przestrzeni trójwymiarowych plastikowych obiektów. Jest mniejszy, lżejszy, cichszy i wydajniejszy energetycznie od poprzedniego. Wprowadzono także przycisk umożliwiający zwiększenie przepływu masy plastycznej, dzięki czemu można "rysować" z różną prędkością. Pisak kosztuje 99 dolarów.

Kopacz zapewnia: żaden górnik dołowy nie będzie pozostawiony sam sobie

- Żaden górnik dołowy nie będzie pozostawiony sam sobie. Plan naprawczy polskiego górnictwa ma służyć ratowaniu miejsc pracy, a nie ich likwidowaniu - powiedziała w niedzielę, przed wylotem do Paryża premier Ewa Kopacz. Zapewniła, że Wojciech Kowalczyk ma "wszelkie pełnomocnictwa do prowadzenia negocjacji i zaciągania zobowiązań".

Francja po zamachu, marsz europejskich przywódców. Program specjalny w TVN24 Biznes i Świat

Po ataku w Paryżu pytamy, czy podobne akty przemocy mogą rozlać się na inne kraje. Czy jesteśmy na nie przygotowani? Czy radykalny Islam jest zagrożeniem także w Polsce? W weekend wraz z gośćmi w programie specjalnym przeanalizujemy wydarzenia we Francji. Przyglądamy się też manifestacji w Paryżu, z udziałem zagranicznych przywódców, w tym premier Ewy Kopacz i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Świat", 10.01

W specjalnym programie "Świat" po zamacham we Francji Jacek Stawiski wraz z gośćmi: Aleksandrem Smolarem, prezesem Fundacji Batorego i Wawrzyńcem Smoczyńskim z "Polityki Insight" rozmawiał o wydarzeniach w Paryżu.

Górnicy oburzeni. Po dwóch godzinach zerwali negocjacje z rządem

Bez porozumienia rządu ze związkowcami. Po blisko dwóch godzinach negocjacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach zostały zerwane. Rozmowy były poświęcone sytuacji w branży: związkowcy nie zgadzają się na likwidację czterech kopalń, co zapowiedział w środę rząd. W zakładach przeznaczonych do zamknięcia trwa protest. - Sytuacja jet krytyczna, chcemy rozmawiać i zostajemy na Śląsku - powiedział po rozmowach Wojciech Kowalczyk. - Rozmowy zostały zerwane z winy strony rządowej - stwierdził z kolei szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.