Najnowsze

Najnowsze

RPP: Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. W skali rocznej referencyjna stopa NBP będzie nadal wynosić 2,00 proc., stopa lombardowa 3,00 proc., depozytowa 1,00 proc., zaś redyskonta weksli 2,25 proc. - podała RPP w komunikacie.

Jak ratować polskie górnictwo?

- Związki to nie betony, które nie zgadzają się na prywatyzację. Chcemy rozsądnych rozwiązań, które pozwolą górnictwu funkcjonować. Mamy te rozwiązania, ale nie możemy rozmawiać o nich z rządem przez media. Wyłożymy je na stół, kiedy dojdzie do kolejnej rundy negocjacji. Chcemy gwarancji dalszego działania kopalń, bo nie po to się inwestowało w te cztery kopalnie, aby teraz je likwidować. To wbrew interesom państwa - przekonywał w "Otwarciu Dnia" Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników. - Potrzeba 200 mln złotych miesięcznie do utrzymania pracy w kopalniach i tę kwotę trzeba znaleźć. W postulatach związków górniczych nie zauważam takich, które dawałaby takie oszczędności - ripostował Tomasz Chmal, ekspert ds. energetyki.

Obama chce zmusić firmy do wspólnej walki z cyberprzestępcami

Prezydent USA Barack Obama wezwał we wtorek Kongres do ustanowienia prawa, które może pomóc rządowi walczyć z cyberprzestępczością. Chodzi zwłaszcza o ustawę, która ma skłonić sektor prywatny do dzielenia się z rządem informacjami o zagrożeniach w sieci.

"Świat", 13.01

Gośćmi programu "Świat" byli ks. Kazimierz Sowa i przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego Adham Abd El All. Jolanta Pieńkowska pytała ich m.in. o nową okładkę francuskiego satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo". Jego kolejny numer ukaże się w środę w co najmniej 20 krajach i zostanie przetłumaczony na pięć języków, w tym na arabski i turecki.

Świat technologii: benzyna i ropa to przeżytek? Przyszłość to auto na wodór

Wodór najczęściej występujący pierwiastkiem na naszej planecie. Coraz odważniej zaczyna występować jako paliwo do samochodu. Dla wielu to wciąż kosmiczna technologia, bo od 1960 roku ciekły wodór służył do napędzania silnika rakietowego w programie kosmicznym Apolllo. Dziś wodorowe ogniwa mają być następcą tradycyjnego silnika spalinowego. Coraz powszechniejszą, bo Toyota otworzyła worek z patentami na te technologie. Gościem programu był Szymon Sołtysik, redaktor naczelny "Top Gear Polska".

"Biznes dla ludzi", 13.01

Jak zostać strażakiem? Na co uważać zawierając umowę z biurem podróży? Jak inwestować na giełdzie? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie “Biznes dla ludzi” w TVN24 Biznes i Świat.

Koniec zaciskania pasa? KE będzie bardziej elastyczna

Komisja Europejska ogłosiła we wtorek, że będzie elastyczniej stosować zasady dyscypliny finansowej wobec krajów, które wdrażają reformy bądź dołożą się do nowego funduszu na inwestycje. Skorzystają na tym przede wszystkim państwa trzymające deficyt w ryzach.

Albo zmiany, albo "zostanie utopiony cały sektor górniczy"

Polskie górnictwo doszło do ściany. Muszą nastąpić duże zmiany systemowe, a kilka chorych ogniw trzeba odciąć, aby te zdrowe mogły działać lepiej - uważa Jarosław Zagórski, prezes zarządu JSW. - Związkowcy przez kilkanaście lat nie pozwalali na zmiany. Nie może być tak, że tylko w górnictwie obowiązują zasady sprzed 30 lat. Bez zmian zostanie utopiony cały sektor, a pracę straci kilkadziesiąt tysięcy osób - dodaje.

PGE tworzy spółkę do obsługi kadr. Związkowcy są przeciw

Grupa Kapitałowa PGE chce utworzyć spółkę, która będzie zajmowała się obsługą kadrową i księgową wszystkich podmiotów wchodzących w jej skład. Powstaniu tzw. Centrum Usług Wspólnych sprzeciwiają się związkowcy. Podkreślają, że obawiają się m.in. o miejsca pracy.

KE: umowa o wolnym handlu z USA budzi sceptycyzm

KE opublikowała wyniki konsultacji w sprawie klauzuli rozstrzygania sporów państwo-inwestor, czyli najbardziej kontrowersyjnej części negocjowanej między UE a USA umowy o wolnym handlu (TTIP). Pokazały one bardzo duży sceptycyzm społeczeństwa w tej sprawie.